Connect with Us

Zbardhet ngjarja e rëndë në Korçë/ Prangosen dy autorët e dyshuar

Kronika

Zbardhet ngjarja e rëndë në Korçë/ Prangosen dy autorët e dyshuar

Publikuar

-

Video-Pjesë e një grupi kriminal/ Kapet i rrezikshmi i Korçës

Policia e Korçës ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u plagos me mjet prerës një 38-vjeçar.

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë dy autorët e dyshuar të ngjarjes për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim”.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur mbremjen e datës 12.03.2020, ku në lagjen nr. 8, është plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasi E. P., 38 vjeç, banues në Korçë, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, falë veprimeve të shpejta bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar të ngjarjes.

Nga këto struktutra u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve R. Ç., 38 vjeç, (i dënuar më parë për “Vjedhje”) si dhe shtetasit I. A., 33 vjeç, të dy banues në Korçë.

LEXO EDHE:  Akuzat e forta/ Tjetër deputet i përfshirë në skandal

Shtetasit e mësipërm në bashkëpunim midis tyre, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se kanë plagosur me thikë shtetasin E. P., i cili pas ndihmës së marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim të specializuar, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U arrestua pasi u kap me armë/ Fjolla Morina dy muajshe shtatzënë

Publikuar

-

Nga

U arrestua pasi u kap me armë/ Fjolla Morina dy muajshe shtatzënë

Detaje të reja kanë dalë pas arrestimit të këngëtares Fjolla Morina, në pikën e kalimit Kufitar në Kukës, ku policia i sekuestroi një armë zjari me 23 fishekë.

Sipas gazetarit Elton Qyno, ekspertiza e mjekut gjinekolog në spitalin e Kukësit, ka dalë në përfundimin se këngëtarja e arrestuar është dy muajshe shtatzanë. 34-vjeçaria akuzohet për “Trafik të armëve dhe municioneve” dhe nisur nga kjo vepër penale, prokuroria i ka kërkuar gjykatës, caktimin e masës së “arrestit në burg”.Seanca gjyqësore pritet të zhvillohet ditën e nesërme në ambjentet e gjykatës, ku këngëtarja do dalë përballë gjykatës.
Kërkesën “Arrest në burg”, prokuroria e Kukësit do kërkojë edhe për biznesmenin nga Kosova por qëndrestar në Belgjikë, Fysnik Syla si dhe shoferin e Fjolla Morinës, Fitim Muji./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

4 mësues të infektuar me Covid-19 në një shkollë në Poliçan

Publikuar

-

Nga

Covid-19/ 4 mësues të infektuar në një shkollë në Poliçan

Së fundmi kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 4 mësues në një shkollë 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçanit.

4 mësuesit po udhëtonin të gjithë në të njëjtin automjet për të shkuar në punë drejt fshatit Mbrakull dhe kanë shenjat e para të sëmundjes gjatë kohës që ishin në punë.Pas bërjes së tamponit ata kanë rezultuar të katërt “pozitivë”.

LEXO EDHE:  Video-Theu urdhrin për herë të dytë, duke hapur lokalin/ I bllokohet aktiviteti për 6 muaj

LEXO EDHE:  Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Mësuesit menjëherë janë karantinuar dhe gjithashtu janë karantinuar edhe disa kolegë të tyre që rezultojnë të jenë kontakte të afërta me ta si dhe disa nxënës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Covid-19/ Ja cilat janë rastet e reja në Vlorë, Gjirokastër dhe Bulqizë

Publikuar

-

Nga

covid

Me nisjen e vitit të ri shkollor regjistrohen edhe rastet e para të infektimeve.

Në Gjirokastër është regjistruar një rast me Covid 19 në gjimnazin “Siri Shapllo”.

Prandaj është bërë tamponimi i nxënësve të klasës dhe kontakteve, për të parë nëse ka nxënës të tjerë të infektuar.Gjithashtu në Bulqizë rezultojnë pozitiv me Covid 19,  5 mësues në shkollën “Shefqet Tançi”, por mësimi po vijon pa ndërprerje.

LEXO EDHE:  Video-Theu urdhrin për herë të dytë, duke hapur lokalin/ I bllokohet aktiviteti për 6 muaj

LEXO EDHE:  Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Covid 19 ka prekur edhe universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë, ku 3 raste dolën positive dhe si pasojë u mbyll edhe Rektorati./CNA.al

LEXO TE PLOTE