Connect with Us

Shqipëria në “shtetrrethim” nga koronavirusi/ Policia vijon kontrollet, ndëshkohen 50 persona

Kronika

Shqipëria në “shtetrrethim” nga koronavirusi/ Policia vijon kontrollet, ndëshkohen 50 persona

Publikuar

-

Policia e Shtetit vijon kontrollet për zbatimin e urdhërave të qeverisë, për ndalimin e qarkullimit, masë kjo kundër përhapjes së koronavirusit.

Por edhe pse ndërgjegjësimi i qytetarëve ka qënë i madh ka edhe të tjerë që nuk i janë bindur shtetrrethimit.

Kështu, policia bën të ditur se ka shoqëruar mbi 50 persona, të cilët nuk i janë bindur urdhërit për të mos lëvizur me automjetet e tyre private.

Me gjithë thyerjet e vendimit, shumica e shqiptarëve i janë bindur masave, duke qëndruar në shtëpi për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbardhet ngjarja e rëndë në Korçë/ Prangosen dy autorët e dyshuar

Publikuar

-

Nga

Policia e Korçës ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u plagos me mjet prerës një 38-vjeçar.

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë dy autorët e dyshuar të ngjarjes për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim”.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur mbremjen e datës 12.03.2020, ku në lagjen nr. 8, është plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasi E. P., 38 vjeç, banues në Korçë, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, falë veprimeve të shpejta bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar të ngjarjes.

Nga këto struktutra u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve R. Ç., 38 vjeç, (i dënuar më parë për “Vjedhje”) si dhe shtetasit I. A., 33 vjeç, të dy banues në Korçë.

Shtetasit e mësipërm në bashkëpunim midis tyre, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se kanë plagosur me thikë shtetasin E. P., i cili pas ndihmës së marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim të specializuar, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masat drastike kundër koronavirusit/ Policia fillon ndëshkimet e para  

Publikuar

-

Nga

Pas urdhërit për pezullimin e lëvizjes për automjetet, si masa kundër përhapjes së koronavirusit, policia ka filluar ndëshkimet e para.

Kështu, mësohet se pesë persona janë shoqëruar nga policia e Durrësit, pasi nuk kanë respektin urdhrin për të mos lëvizur me mjete në qytet.

Policia e Durrësit deklaron se do merren masa ndëshkuese për këdo që del me makinë.

Asnjë mjet privat nuk lejohet në rrugë veç ambulancave dhe makinave shtetërore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Konflikti/ Plagoset 35 vjeçari në Korçë, në kërkim autori

Publikuar

-

Nga

Një 35-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës, si pasojë e një konflikti.

I plagosuri është shtetasi me inicialet E.P., i cili ka shkuar me plagë në spita,  ndërkohë që ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka identifikuar autorin e ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e tij

“Më datë 12.03.2020, në Spitalin e Korçës ka shkuar i dëmtuar me mjet prerës shtetasi E. P., rreth 35 vjeç, banues në Korçë, i cili nga të dhënat e para dyshohet të jetë plagosur në lagjen nr. 9, gjatë një konflikti për motive të dobëta, me një shtetas tjetër. Shtetasi E. P., ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe kapjen e autorit të dyshuar, të cilin Policia e ka identifikuar”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE