Connect with Us

Masat drastike kundër koronavirusit/ Policia fillon ndëshkimet e para  

Kronika

Masat drastike kundër koronavirusit/ Policia fillon ndëshkimet e para  

Publikuar

-

Pas urdhërit për pezullimin e lëvizjes për automjetet, si masa kundër përhapjes së koronavirusit, policia ka filluar ndëshkimet e para.

Kështu, mësohet se pesë persona janë shoqëruar nga policia e Durrësit, pasi nuk kanë respektin urdhrin për të mos lëvizur me mjete në qytet.

Policia e Durrësit deklaron se do merren masa ndëshkuese për këdo që del me makinë.

LEXO EDHE:  Udhëtonte me armë zjarri/ Policia jep detajet

Asnjë mjet privat nuk lejohet në rrugë veç ambulancave dhe makinave shtetërore./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Konflikti/ Plagoset 35 vjeçari në Korçë, në kërkim autori

Publikuar

-

Nga

Një 35-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës, si pasojë e një konflikti.

I plagosuri është shtetasi me inicialet E.P., i cili ka shkuar me plagë në spita,  ndërkohë që ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka identifikuar autorin e ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e tij

“Më datë 12.03.2020, në Spitalin e Korçës ka shkuar i dëmtuar me mjet prerës shtetasi E. P., rreth 35 vjeç, banues në Korçë, i cili nga të dhënat e para dyshohet të jetë plagosur në lagjen nr. 9, gjatë një konflikti për motive të dobëta, me një shtetas tjetër. Shtetasi E. P., ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërkohë po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe kapjen e autorit të dyshuar, të cilin Policia e ka identifikuar”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Levan-Tepelenë/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Levan-Tepelenë.

Mësohet se një makinë është përplasur për shkaqe ende të panjohura.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën pasagjerja e automjetit, trupi i pajetë i së cilës është dërguar në morgun e spitalit të Fierit.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr mes të rinjve në Elbasan/ Plagoset me thikë 21 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një i ri ka mbetur i plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në Elbasan, pas një sherri me tre perosna të tjerë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:20 në lagjen “Dyli Haxhire” .

I plagosuri me inicialet E.C., është transportuar në spitalin e Elbasanit, ku ndodhet jasht rrezikut për jetën.

Ndërkaq, policia ndodhet në vendngjarje dhe po mundohet në zbardhjen e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE