Connect with Us

Horoskopi i ditës, 13 mars 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 13 mars 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Marsi do ju bëjë të qeshni dhe të ndiheni përherë morë gjatë kësaj dite. Nuk do keni as shqetësimin më të vogël me njëri-tjetrin. Beqarët do jenë më sensualë falë ndikimit të Jupiterit dhe do kenë disa takime euforike. Zemra e tyre do ndihet përherë mirë. Financat do jenë më stimuluese dhe aspak problematike. Mund të ndihmoni edhe disa miq të ngushtë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot më në fund do arrini të zgjidhni disa nga problemet më të mëdha të jetës tuaj në çift dhe në mbrëmje do ndiheni më të qetë. Beqarët ka shumë mundësi që për shkak të ndihmës së madhe të Mërkurit ta gjejnë shpirtin e tyre binjak me të cilin do kalojnë gjithë jetën. Në planin financiar nuk keni për të qenë me shumë fat kështu që shmangni shpenzimet e mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Çdo gjë ka për të ecur më së miri sot në jetën tuaj në çift. Gëzimi, lumturia dhe hareja do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët nuk do kenë aspak dëshirë ta humbasin lirinë e tyre dhe do mundohen të shmangin çdo person që do i ftoje për të dalë. Shpenzimet do i kryeni pa bërë asnjë llogari më parë kështu që gjendja ka për të pasur tronditje të herëpashershme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Sot do jeni shumë lozonjarë dhe të dashur me partnerin tuaj. Ju do ja mbushni atij plotësisht mendjen se jetesa pranë jush është me të vërtetë një mrekulli. Beqarët nuk do jenë me shumë fat, por kjo nuk do i trishtoje aspak. Në fund të fundit ata nuk kanë kërkuar me patjetër ndryshim të statusit. Në planin financiar të gjithë planetët do bëhen bashkë dhe do ju ndihmojnë të zgjidhni problemet.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot, ju të dashuruarit do futeni në një periudhë shumë më të qetë nga më parë. Zemra do ndihet shumë mirë dhe do i shpresë akoma më tepër ndjenjat. Për beqarët do favorizohen pafund njohjet e reja me persona me vlera të shumta. Me financat do jeni shumë të përgjegjshëm kështu që për fatin e mirë nuk do ju dalin aspak probleme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Mos merrni vendime të nxituara për asnjë lloj arsyeje sot ju të dashuruarit sepse përndryshe do vuani shumë në të ardhmen. Ju beqarët do keni kurajën t’i shprehni ndjenjat dhe do ndiheni më të qetë edhe pse jo të gjithëve do ju kthehet pëlqimi mbrapsht. Rripin e shpenzimeve duhet ta shtrëngoni edhe më shumë në mënyrë që gjendja të mbetet e mirë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni në një lidhje do keni disa mosmarrëveshje të vogla me partnerin tuaj sot, por gjithsesi marrëdhënia mes jush do ngrihet sërish në mbrëmje. Beqarët do kenë një jetë mjaft aktive dhe do mund të kenë njohje të njëpasnjëshme. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj kështu që pa frikë mund ta bëni çdo investim që keni menduar.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Perspektivat për sektorin e dashurisë së çifteve do jenë shumë të mira sot. Çdo gjë do ecë shumë mirë me partnerin dhe do merrni vesh për gjithçka me të. Beqarët do joshin me pasion dhe askush nuk do mund t’iu shpëtojë. Dita do jetë perfektë për ta. në planin financiar fati do jetë në anën tuaj. Më në fund do arrini të zgjidhni edhe disa probleme me të cilat ishit përballur më parë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do mund të zgjidhni disa nga problemet më të mëdha që keni pasur në çift gjatë kësaj dite dhe do ndiheni shumë më të qetë nga më pare. Edhe ju beqarët do zgjoheni optimistë dhe nuk do ndaleni së kërkuari princin e kaltër. Takimet interesantë nuk do mungojnë sidomos në ambiente të hapura. Saturni do ketë ndikim të keq tek financat dhe gjendja e tyre mund të dobësohet.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ditë plotësisht e qëndrueshme ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do keni vetëm diskutime të qeta me partnerin dhe nuk do qaheni për asgjë. Beqarët duhet të tregohen sa më të matur dhe nuk duhet kurrsesi të ecin me vrap drejt një personi të panjohur. Në planin financiar ka rrezik që herë pas here të dalin goxha probleme. Kujdes dhe vetëm kujdes!

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jupiteri do e influencoje negativisht jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të keni mosmarrëveshje të shumta me partnerin. Ruani gjakftohtësinë sa më shumë. Beqarët do kenë një romancë shumë të bukur dhe jeta e tyre do marre rrjedhën e shumë ëndërruar. Me shpenzimet tregohuni të kujdesshëm edhe sikur gjendja të jetë e mirë për momentin.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Klima e trazuar do mbizotërojë gjatë gjithë kësaj dite në jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite kështu që herë pas herë nuk do mungojnë as debatet. Princi i kaltër do shfaqet në një mënyrë të paparashikuar nga beqarët. Sot dita do jetë me të vërtetë shumë e veçantë. Sektori i financave do ndikohet pozitivisht nga yjet dhe gjendja do jetë goxha e mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Infermierja 60-vjeçare në krye të detyrës tek Infektivi/ “Lufta” me durimin për të parë nipin e sapolindur

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e një infermiereje të urgjencës së Infektivit e cila sapo ka mbushur 60 vjeç.

Ministrja thotë se Elisabeta Manaj është në shërbim të pacientëve që po vuajnë pasojat e virusit të rrezikshëm, si ditën e parë të epidemisë.

Manastirliu tregon se Liza nuk e shpreh dot me fjalë padurimin për të parë nipin e porsalindur, të cilin ende nuk e takon dot, por është e vendosur t’i shkojë deri në fund kësaj lufte me armikun e padukshëm.

“Sapo ka mbushur të 60-at, por Elisabeta Manaj, infermiere e palodhur e urgjencës së Infektivit është në shërbim të pacientëve që po vuajnë pasojat e virusit të rrezikshëm, si ditën e parë të epidemisë. Energjinë dhe përkushtimin e Lizës, e njohin të gjithë në këtë spital ku çdo ditë luftohet për jetën, me shpirtin e sakrificës që ekipi i Infektivit ka treguar sot e çdo ditë. Liza nuk e shpreh dot me fjalë padurimin për të parë nipin e porsalindur, të cilin ende nuk e takon dot, por është e vendosur t’i shkojë deri në fund kësaj lufte me armikun e padukshëm. T’i japim një dorë stafit mjekësor, me sjellje të kujdesshme, për të ndalur zinxhirin e transmetimit të infeksionit, që po merr jetë, çdo ditë!
Ruani distancën!
Zbatoni rregullat e higjenës! Vendoseni maskën!
#Bashkë kundër COVID19”, shkruan Manastirliu bashkëngjitur fotos së infermieres./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Punime në disa kabina në Tiranë/ Ja zonat ku do të stakohet energjia për disa orë

Publikuar

-

Nga

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se disa zona të Tiranës do të këtë shkëputje të energjisë elektrike.

OSHEE sqaron se stakimi i energjisë vjen si pasojë e disa punimeve që janë duke u kryer në disa kabina.

“Përshëndetje/Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 13-14 korrik
Për shkak të remontit të planifikuar në një nga fiderat e NST Mëzez dhe punimeve në disa kabina në Tiranë, në datat 13-14 korrik do të stakohet energjia në këto zona
13 korrik
09:00-15:00
Pjesërisht “Rruga e Dibrës”, pranë Medreseë, fshati Allgjatë
14 korrik
09:00-12:00
Pjesërisht rrugët: “Mine Peza” dhe “Fortuzi”
12:00-15:00
Rruga “Mine Peza”, thuhet në njoftimin e OSHEE./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë

Publikuar

-

Nga

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë

Konfirmohen 32 fluturime nga Rinasi për ditën e nesërme.⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e hënë janë:⠀⠀

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Pragë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memingen dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Pegasus – Tiranë – Stamboll – dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albaëings – Tiranë – Duseldorf dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
SkyUp – Tiranë – Kiev dhe kthim
Albaëings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Varshavë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
Albawings – Tiranë – Hamburg dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 maj 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 korrik 2020

“Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme. Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. Ju faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE