Connect with Us

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme

Sociale

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme

Publikuar

-

Moti i kthjellët do të mbizotërojë për ditën e sotme mbi vendin tonë.
Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek.

Për shkak të orëve me diell temperaturat në vlerat e mesditës do të pësojnë një rritje të ndjeshme.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Në vendet malore 4°C deri në 19°C
Në vendet e ulëta 6°C deri në 22°C
Në vendet bregdetare 9°C deri në 21°C

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

E diela e “tmerrit”/ Pas plazhit pushuesit me orë të tëra në trafik

Publikuar

-

Nga

Prej 5 orësh me trafik të rënduar/ Bllokohet qarkullimi i makinave në aksin Vlorë-Orikum

Trafiku i rënduar gjatë fundjavave tashmë është kthyer në një pamje ‘krejtësisht normale’ për pushuesit.

Pasditja e së dielës është një ndër ditët kur qytetarët kthehen nga plazhi për në kryeqytet dhe ndeshen më një trafik tejet të rënduar. Sot, tek Shkëmbi i Kavajës radha e automjeteve që kthehen nga plazhi është shumë gjatë.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Edhe në orët e mëngjesit, ka pasur një trafik të rënduar, i cili nuk është shmangur pavarësisht prezencës së policisë. E njëjta panoramë paraqitete dhe në jug të vendit ku makinat presin me orë të tëra në trafik për të kthyer në kryeqytet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tjetër shans për maturantët ngelës/ Dalin datat e provimeve

Publikuar

-

Nga

Maturantët që nuk mundën të sigurojnë notë kaluese në provime, tashmë kanë një shans tjetër.

Ministria e Arsimit ka caktuar datat e provimeve për maturatët, duke iu dhënë mundësi mbetësve të pajisen me diplomën, si kusht për t’u regjistruar në Universitete.

Provimi i gjuhës së huaj do të jepet më 24 gusht, tre ditë më vonë provimi i gjuhës shqipe dhe letërsisë, më pas i matematikës më 31 gusht dhe për t’u përmbyllur në datën 3 shtator me provimin me zgjedhje. Bëhet me dije se pytejet do të jenë të ndërtuara vetëm me alternativa./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme

Java që presim përpara na ka rezervuar mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë fiiluar tashmë pushimet.

Sipas Shërbimit Meteorlogjik Ushtarak, moti përgjatë gjithë javës (nga e Hëna deri të Premten) do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin dhe orë të tëra me diell. Përjashtim të lehtë do të bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje të territorit të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta në formë pikash.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

E vetmja gjë tjetër që mbetet për tu theksuar është se dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë erë relativisht intensive nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi që arrinë deri në 15-20m-s. Po kështu edhe dita e Premte do të ketë të njejtën karakteristikë sa i përket elementit të erës ndrësa për ditët e tjera era do të fryjë kryesisht e qetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE