Connect with Us

“Nesër nuk do jenë më në punë”/ Rama paralajmëron fasoneritë dhe call center-at

Politikë

“Nesër nuk do jenë më në punë”/ Rama paralajmëron fasoneritë dhe call center-at

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka qenë i prerë lidhur me call center-at dhe fasoneritë që vazhdojnë të punojnë edhe pse është urdhëruar të shmangen grumbullimet e punonjësve.

Në një lidhje me emisionin “Opinion”, Rama tha se nesër këto aktiviteti që nxorrën punonjësit sot në protestë, do të mbyllen.

“Nesër këto aktivitete nuk do të jenë në punë. Këto që themi ne janë masa që duhet t’i marrin për veten e tyre, familjarët e tyre dhe për punonjësit. Në rast se nuk do të merren do ketë penalizime”, tha kreu i qeverisë.

LEXO EDHE:  Basha ngul këmbë për propozimet e PD/ "Kryeministri t'i adaptojë pa humbur kohë, nuk janë shpikje"

Kujtojmë se në media është ngritur vazhdimisht shqetësimi për call center-at dhe për fasoneritë, ndërkohë që mëngjesin e sotëm punonjësit e fasonerive u ngritën në protestë, pasi refuzonin të shkonin në punë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit përçajnë PD-LSI/ Shehi: Të hyjmë me lista më vete

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit përçajnë PD-LSI/ Shehi: Të hyjmë me lista më vete

Kreu i Lëvizjes për Zhvillimin Kombëtar Dashamir Shehi tha se në zgjedhjet e 25 prillit,  do të ishte mirë që opozita të kishte një listë dypalëshe: LSI me aleatët e vet, ata që  janë më afër të majtës dhe PD-ja me të djathtët e vet, me një listë tjetër.

Në lidhje me koalicionet opozitare në një listë të përbashkët, Shehi tha se për opinionin publik, sigurisht që një listë e përbashkët siguron një projeksion force.

Sipas tij, qëllimi i opozitës është rrëzimi i qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Andej është Rama, këndej janë të gjithë bashkë dhe nuk do shikoja gjë të keqe. Por në rastin konkret për arsye taktike, meqë këtu ka  pretendime shumëpalëshe, unë do të pranoja dhe një listë dypalëshe. LSI me aleatët e vet, ata që  janë më afër të majtës dhe PD-ja me të djathtën e vet me një listë tjetër, por gjithsesi brenda një harku të madh opozitar me një marrëveshje të madhe politike parazgjedhore dhe paszgjedhore, që do hyjë bashkë kundër qeverisë së rilindjes dhe do dalë bashkë për të bërë qeverinë e re që do të bëjë përmbysjen në Shqipëri”, theksoi Shehi për “ATSH”.

LEXO EDHE:  Po liri dalje për gomerët kur do të ketë zoti “K”?

LEXO EDHE:  Ndarja veri-jug/ Rama humb toruan: Një gjë dua tu them atyre maskarenjve

Në lidhje me heqjen e koalicioneve parazgjedhore, Shehi tha se kjo u bë nga Rama për të marrë pushtet për të fituar 3-4 deputetë të cilët nga skema, nga taktikat elektorale, nga ky ligj që është sot i përfiton ai

Ky ligj është i gabuar dhe mua më vjen keq që ne si  opozitë nuk ishim të zotët të shtymë deri në fund për ta  rindërtuar ligjin. Një ligj të mirë jo vetëm për opozitën, por për të gjithë shqiptarët, dhe  praktikisht po hyjmë në zgjedhje me një ligj, pak a shumë si i vjetri. Sigurisht kemi marrë disa garanci më tepër për numërimin e votave, ruajtjen e votave por produkti është i cunguar”, tha Shehi./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bëri ‘lëmsh’ Schillerin me Qemal Stafën/ Vasili ‘kryqëzon’ Ramën: Shkollëpaku ‘shkëlqen’ me injorancën e tij

Publikuar

-

Nga

Bëri ‘lëmsh’ Schillerin me Qemal Stafën/ Vasili ‘kryqëzon’ Ramën: Shkollëpaku ‘shkëlqen’ me injorancën e tij

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka ‘shpërthyer’ në ironi ndaj kryeministrit Rama pasi ngatërroi vargjet e Friedrich Schillerit me ato të Qemal Stafës.

Ndërsa Rama shkruan se se vargjet: “E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë. Një jetë e re po lulëzon gërmadhash” janë të Qemal Stafës, Vasili e quan atë shkollëpak dhe thotë se ato janë vargje të Friedrich Schillerit dhe janë shkëputur nga drama e tij Wilhelm Tell.

Shkollepaku “shkelqen” me injorancen e tij!

Edi Rama, Shkollepaku, i ve ne gojen e Qemal Stafes fjalet: “E vjetra shembet, kohët po ndryshojnë.Një jetë e re po lulëzon gërmadhash.”

Shkollepak jane vargje te Friedrich Schillerit dhe jane shkeputur nga drama e tij Ëilhelm Tell dhe jo te Qemal Stafes.

I mirenjohuri Skender Luarasi e dha si teme hartimi ne 19 qershor 1935 nxenesve te tij ku bente pjese jo vetem Qemal Stafa, por edhe Arshi Pipa, Xhemal Broja, Elez Braha etj.

P.S. Ne foto gjeni brockullen e Shkollepakut, por do gjeni edhe kujtimet e Skender Luarasit dhe pjesen nga Shchiller ku jane shkeputur dy vargjet qe bene lemsh Shkollepakun”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Basha ngul këmbë për propozimet e PD/ “Kryeministri t’i adaptojë pa humbur kohë, nuk janë shpikje”

LEXO EDHE:  Janë të dy në hall/Por Metë ziu ka diçka më tepër, sepse ...!

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk ka faj Elisa që ngatërron Don Kishotin”/ Paloka “zbulon” gafën e Ramës

Publikuar

-

Nga

“Nuk ka faj Elisa që ngatërron Don Kishotin”/ Paloka “zbulon” gafën e Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka ironizuar përmes një postimi në rrjetin social kryeministrin Edi Rama.

Paloka shkruan se Rama në postimin e tij të fundit ka bërë një gafë, duke theksuar se e ka bërë citimin nisur nga një film i kohës së komunizmit ku Qemal Stafa në fakt po citon veprën e famshme Ëilhelm Tel të Friedrich Schilller.

LEXO EDHE:  Përshkallëzimi i protestave/ Flamur Noka: Rama s’do jetë i qetë as në shtëpinë e tij

LEXO EDHE:  Janë të dy në hall/Por Metë ziu ka diçka më tepër, sepse ...!

Sipas tij, kështu është kur edhe formimin kulturor ja dedikon Kinostudios “Shqiperia e re” të kohës së komunizmit.

“Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa…Hajde merru me Gjicin pastaj”, shkruan Paloka./CNA.al.

LEXO TE PLOTE