Connect with Us

Mund të telefonosh babin por të del Rama/ Pas mesazheve, kryeministri regjistrim zanor: Alo Edi jam!

Lajme

Mund të telefonosh babin por të del Rama/ Pas mesazheve, kryeministri regjistrim zanor: Alo Edi jam!

Publikuar

-

Pas mesazheve sensibilizuese nëpër telefona dërguar nga kryeministri Edi Rama, tashmë nëpër telefonat e të gjithëve vjen edhe mesazhi zanor nga kreu i shtetit.

Nëse provoni të merrni dikë në telefon, fillimisht do t’u dalë një mesazh zanor nga kreu i qeverisë, i cili përsërit edhe njëherë të gjitha rregullat që duhen ndjekur sipas OBSH-së.

“Edi jam! Të lutem laj duart shpesh. Mos lëviz nga shtëpia për qejf. Hap dritaret sa te mundesh. Ruaju nga informacioni i rreme. Mos ki frikë, po bëj shumë kujdes. Për çdo shenjë merr 127. Të përqafoj nga larg!,“-shprehet kryeministrit.

LEXO EDHE:  Rama i dërgon letër Llallës/Këta janë kandidatët e mi, m’i verifiko

Ndërkohë që i njëjti mesazh i ka ardhur në celular qytetarëve edhe me anë të mesazheve në telefonat e tyre.
Thirrja e përbashkët e të gjitha institucioneve është që qytetarët të qendrojnë brenda në shtëpitë e tyre duke reduktuar kontaktet me persona të tjerë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Përhapja e koronavirusit/ Ambasada e SHBA merr vendimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm lidhur me masat e marra për parandalimin e koronavirusit.

Në mbështetje të përpjekjeve të qeverisë së Shqipërisë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të COVID-19 duke kufizuar grumbullimet publike dhe praktikimin e largësisë midis personave, Ambasada e SHBA ka anuluar të gjitha intervistat e paracaktuara për Viza Jo-Emigruese deri më 3 prill, 2020.

Gjatë kësaj kohe, Ambasada do të procesojë vetëm takimet urgjente për Viza Jo-Emigruese. Procesimi i Vizave Imigruese dhe shërbimet për qytetarët amerikanë do të vazhdojnë pa ndërprerje. Në përputhje me përpjekjet e qeverisë së Shqipërisë për të zvogëluar përhapjen e COVID-19, Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka vendosur të shtyjë ose anulojë të gjitha aktivitetet dhe mbledhjet e ardhshme publike deri në 3 Prill 2020.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Rama mbyll fasoneritë dhe qendrat call center/ Nëse i kapim në shkelje do marrin përsipër kostot

Publikuar

-

Nga

Në vijim të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, kryeministri Edi Rama ka vendosur mbylljen e fasonerive dhe qendrat call center.

Ai u shpreh se u ndërmorrën disa inspektime në qendrat e fasonerive dhe call center-at dhe u vendos mbyllja e tyre por ndër të tjera edhe do të kenë çdo kosto të mbylljes .

”Dëshiroj të theksoj se kjo masë, për t’i dalë përballë në këtë hap tjetër kësaj sfide dhe për të ngadalësuar shtrirjen e armikut do të pasohet nga të tjera. Sot kemi ndërmarrë inspektime në kompani fason e call center që nesër do jenë të mbyllura si të tjerat. Janë të detyruara të respektojnë distancat teknike, nëse kur të rinisë aktivitetet do të konstatohet se nuk kanë kryer detyrimet për të mbrojtur veten, jo vetëm do mbyllen po do marrin përsipër çdo kosto të kësaj mbylljeje.” tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Hape krahun dhe njoftoni ambulancën”/ Kapet në Tiranë i “pabinduri” që ishte kthyer prej dy ditësh nga Italia

Publikuar

-

Nga

Një person, i cili prej dy ditësh ishte kthyer nga nga Italia nuk kishte zbatuar rregullat duke u vetëkarantinuar, por lëvizte i qetë nëpër Tiranë.

Ai u ndalua nga policia e shtetit dhe është dërguar me Urgjencë në spital pasi nuk ndihej mirë.

E gjitha ngjarja është bërë “live” teksa drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu ishte në terren duke bërë kontrolle.

LEXO EDHE:  Vettingu/ Rama i “tregon dhëmbët” opozitës

LEXO EDHE:  Shqipëria kundër SHBA?/ Ish-deputeti i PS akuza të forta Ramës dhe Bushatit

” Hape krahun dhe njofto ambulancën. Është kthyer para dy ditësh nga Italia dhe nuk po ndihet mirë dhe do të njoftohet shërbimi i Urgjencës do t’i bëhet thirrje për t’u vetëkarantinuar”, tha Veliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE