Connect with Us

Koronavirusi/ Banka Credins: Sigurojmë ofrimin e shërbimeve për klientët, masat që kemi marrë

Sociale

Koronavirusi/ Banka Credins: Sigurojmë ofrimin e shërbimeve për klientët, masat që kemi marrë

Publikuar

-

Banka Credins e angazhuar maksimalisht per te siguruar ofrimin e sherbimeve bankare per te gjithe klientet e saj si ne rrjetin e degeve te bankes, ne 62 ATM, dhe nepermjet kanaleve digjitale, duke respektuar gjithashtu dhe marrjen e masave mbrojtese per punonjesit dhe klientet.

Njoftimi i plote i Bankes Credins

Te nderuar kliente te bankes Credins,

Ne kuader te rekomandimeve te Organizates Boterore te Shendetesise (OBSH), Banka Credins ka ndermarre nje sere masash paraprake per te rritur sigurine e punonjesve ne pune dhe per te siguruar nje vazhdimesi te plote te biznesit bankar per te gjitha sherbimet dhe produktet per klientet tane. Dhe nese ka nje moment te vetem per te treguar solidaritet dhe suport per klientet dhe ekonomine e vendit, ajo eshte tani. Kerkojme bashkepunim dhe miresjellje nga te gjithe klientet tane per respektimin e ketyre masave qe jane ne dobi te perbashket.

Per te shmangun kontaktin fizik ne banke me punonjes apo kliente te tjere, si dhe per te respektuar udhezimet per qendrim ne shtepi, por per te siguruar dhe vazhdimesi normale te sherbimeve qe ju mund te keni nevoje, ju sygjerojme perdorimin e aplikacionit Credins online.

Çfarë mund të kryeni me Credins Online?

Kontrolloni në mënyrë të detajuar dhe në çdo kohë gjendjen e llogarisë dhe historikun e transaksioneve tuaja për të gjitha produktet bankare.

Kryeni transferta brenda dhe jashtë vendit me 20% komisione me të ulëta.

Kryeni pagesa të faturave për Telefoni, OSHEE, UKT, UKDR me 0 Komision dhe me komisione preferenciale për Tatime, Taksa, Dogana, Gjoba Makinash, Credins Pension, Pagesa për internet (Albtelecom, Digicom, Abcom).

Informohuni në kohë reale për kursin e këmbimit ditor dhe konvertoni monedhat tuaja përmes Credins Online.

Kryeni transfertë vetëm nëpërmjet numrit të telefonit me shërbimin më te ri Quick Pay.

Kryeni pagesë të kartës së parapaguar ose të kreditit.

Kryeni një urdhërxhirim periodik.

Mundësi të ruani detajet e një pagese të mëparshme dhe të dërgoni para tek i njëjti përfitues.

Aplikoni ONLINE për produkte dhe shërbime bankare.

Nëse keni harruar Kodin e Përdoruesit ose Fjalëkalimin e llogarisë suaj, ju mund ta merrni duke klikuar tek “Keni harruar të dhënat” në adresën https://e.bankacredins.com/.

LEXO EDHE:  “Nuk e besonte kurrë, por e zuri”/ Lleshaj tregon se miku i tij është infektuar nga Covid-19

Pyetje të shpeshta: https://bankacredins.com/pyetje-te-shpeshta-mbi-platformen-credins-online/.

Video ndihmese: https://bankacredins.com/video-ndihmese/.

Suport i menjëhershëm nëpërmjet WhatsApp në Platformën “Credins Online”, [email protected] ose për informacion më të detajuar vizitoni www.bankacredins.com

Gjithashtu, Banka Credins kerkon me mirenjohje nga cdo klient I bankes, te respektoje sa me poshte nese duhet te vije prane degeve tona:

UDHEZIM PER KLIENTET E BANKES

Banka ka shperndare dizifektante ne hyrje te cdo dege dhe ka marre masa per te riorganizuar punen per te shmangur rradhet dhe njerezit brenda bankes.Ø

Respektoni distancat e sigurise me stafet e bankes dhe me kliente te tjere ne dege.Ø

Qendroni ne rradhe jashte deges ne ajer te paster per te shmangur kontaktet fizike, duke ruajtuar distancat e percaktuara nga udhezimet. Ø

Mos aplikoni shtrengim duarsh apo perqafime, me asnje klient apo staf banke.Ø

Perdorni cdo ATM te bankes Credins per terheqje CASH. Shmangni ardhjen ne sportelet e bankes.Ø

Shmangni perdorimin e CASH-it duke rritur higjenen tuaj. Perdorni kartat e debitit dhe te kreditit te Bankes per cdo pagese.Ø

Gjithashtu, per t’ju juve si klient por dhe punonjesit, Banka Credins ka ndermarre dhe masat e meposhteme:

UDHEZIM PER STAFIN E BANKES:

Eshte aktivizuar protokolli I sigurise ne shendet duke ndermarre nje sere masash per punonjesit dhe do monitorojme me kujdes situaten ne ditet ne vijim.Ø

Kemi kordinuar me te gjitha deget dhe drejtorine qendrore duke vleresuar alternativa te ndryshme per te vazhduar punen duke perfshire dhe punen nga shtepia ku eshte e mundur,Ø

Banka I ka kerkuar cdo punonjesi qe shfaq simptoma te vete izolohet dhe ndjeke protokollin perkates, per te evituar kontaktet me kolege dhe kliente.Ø

Kemi rekomanduar te gjithe punonjesit te shmangin udhetimet e panevojshme jashte shtetit,Ø

Banka ka iniciuar nje fushate ne rrjetet sociale per te ndihmuar cdo klient I cili kerkon te shmange kontaktin fizik me punonjesit e bankes te vleresoje kanalet alternative si Credins oline si dhe te perdorin sa me shume kartat e debitit dhe te kreditit duke shmangur perdorimin e cash-it.Ø

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Infermierja 60-vjeçare në krye të detyrës tek Infektivi/ “Lufta” me durimin për të parë nipin e sapolindur

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e një infermiereje të urgjencës së Infektivit e cila sapo ka mbushur 60 vjeç.

Ministrja thotë se Elisabeta Manaj është në shërbim të pacientëve që po vuajnë pasojat e virusit të rrezikshëm, si ditën e parë të epidemisë.

Manastirliu tregon se Liza nuk e shpreh dot me fjalë padurimin për të parë nipin e porsalindur, të cilin ende nuk e takon dot, por është e vendosur t’i shkojë deri në fund kësaj lufte me armikun e padukshëm.

“Sapo ka mbushur të 60-at, por Elisabeta Manaj, infermiere e palodhur e urgjencës së Infektivit është në shërbim të pacientëve që po vuajnë pasojat e virusit të rrezikshëm, si ditën e parë të epidemisë. Energjinë dhe përkushtimin e Lizës, e njohin të gjithë në këtë spital ku çdo ditë luftohet për jetën, me shpirtin e sakrificës që ekipi i Infektivit ka treguar sot e çdo ditë. Liza nuk e shpreh dot me fjalë padurimin për të parë nipin e porsalindur, të cilin ende nuk e takon dot, por është e vendosur t’i shkojë deri në fund kësaj lufte me armikun e padukshëm. T’i japim një dorë stafit mjekësor, me sjellje të kujdesshme, për të ndalur zinxhirin e transmetimit të infeksionit, që po merr jetë, çdo ditë!
Ruani distancën!
Zbatoni rregullat e higjenës! Vendoseni maskën!
#Bashkë kundër COVID19”, shkruan Manastirliu bashkëngjitur fotos së infermieres./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Punime në disa kabina në Tiranë/ Ja zonat ku do të stakohet energjia për disa orë

Publikuar

-

Nga

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se disa zona të Tiranës do të këtë shkëputje të energjisë elektrike.

OSHEE sqaron se stakimi i energjisë vjen si pasojë e disa punimeve që janë duke u kryer në disa kabina.

“Përshëndetje/Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 13-14 korrik
Për shkak të remontit të planifikuar në një nga fiderat e NST Mëzez dhe punimeve në disa kabina në Tiranë, në datat 13-14 korrik do të stakohet energjia në këto zona
13 korrik
09:00-15:00
Pjesërisht “Rruga e Dibrës”, pranë Medreseë, fshati Allgjatë
14 korrik
09:00-12:00
Pjesërisht rrugët: “Mine Peza” dhe “Fortuzi”
12:00-15:00
Rruga “Mine Peza”, thuhet në njoftimin e OSHEE./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë

Publikuar

-

Nga

Fluturimet nga Rinasi/ Konfirmohen 32 destinacionet për nesër, kush lejohet të udhëtojë

Konfirmohen 32 fluturime nga Rinasi për ditën e nesërme.⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e hënë janë:⠀⠀

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Pragë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Memingen dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Pegasus – Tiranë – Stamboll – dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim
Albaëings – Tiranë – Duseldorf dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
SkyUp – Tiranë – Kiev dhe kthim
Albaëings – Tiranë – Venecia dhe kthim
Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Varshavë dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim
Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
Albawings – Tiranë – Hamburg dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Ryanair – Tiranë – Poloni dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

LEXO EDHE:  Kina mbyll kufijtë/ Gati për t’u rikthyer në normalitet, ja kur pritet vaksina kundër Covid-19

LEXO EDHE:  Pse epidemia e koronavirusit shpërtheu pikërisht në Kinë?

“Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme. Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. Ju faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE