Connect with Us

Fakulteti i muzikës/ Konkursi nxjerr fitues kandidatin pa doktoraturë!

Denoncim

Fakulteti i muzikës/ Konkursi nxjerr fitues kandidatin pa doktoraturë!

Publikuar

-

Oleg Arapi denoncon pranë emisionit “Stop”, faktin, se ka konkuruar në Akadeninë e arteve, dega dirigjim koral, por nuk ka fituar, edhe pse i plotësonte të gjitha kriteret.

Oleg Arapi me doktoraturë mori 84 pikë, dhe vec kualifikimeve, numëron edhe qindra altivitete brenda dhe jashtë vendit. Komisioni Ad Hoc me 5 personalitete të muzikës,vendosi, t’ i japë 91 pikë Bujar Alliut, i cili nuk ka as doktoraturë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“Stop” – Viti olimpik/ Federatat e sportit shqiptar 4 muaj pa marrë fonde!

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së peshëngritjes denoncon në“Stop” faktin qw sportistët nuk kanë marrë rrogë mujore e si rrjedhojw, nuk u janë paguar as sigurimet.

Sportistët këtu në Shqiperi paguhen vetëm për trajtim ushqimor.Stop interesohet drejtpërdrejt me zv.ministrin e Arsimit dhe Sportit, z. Kostandin Shkurti, pwr mungeswn e parave prej disa muajsh.

Zv.ministri Shkurti deklaron, se kanë kaluar fondet në 5 mars 2020. Nga ana tjetwr, pas njw verifikimi nw thesar, fondet nuk kishin kaluar.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtëme:

LEXO EDHE:  “Forca e Ligjit” hap konkursin/ Nis përzgjedhja e oficerëve që do luftojnë krimin

LEXO EDHE:  ALUIZNI shpall konkursin për vende të lira pune / Lame: Po nuk fituat mos u mërzisni

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Maskat e skaduara/ Gazetari-Bashës: Po ke b*th kërko arrestimin e Petrit Vasilit & Co!

Publikuar

-

Nga

I ashpër ka qenë reagimi i gazetarit, Ilirian Blloshmi, pas denoncimit të faktit se një kontigjent maskash mbrojtëse, një prej të cilave e mbajtur nga kryeministri Rama, janë të skaduara.

Duke kujtuar se ky kontigjent është blerë në vitin 2009 dhe për to ka firmosur Petrit Vasili, ndërsa Anila Godo nuk ka pranuar ti pranojë për shkak të afatit të shkurtit të skadencës, Blloshmi i adresohet kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, të këmbëngulë në arrestimin e Petrit Vasilit dhe gjithë homologëve të tij, Ilir Beqaj, , Vangjel Tavo, Halim Kosova, Arben Beqiri, Ogerta Manastirliu.

“Sa per kujtese!

Maskat qe dolen keto dit me skadence vitin 2011. Jane blere dhe firmosur nga Petrit Vasili në 2009. Ka pasur nje debat te forte në ate kohe. Anila Godo nuk ka pranuar te firmose blerjen e tyre. Arsyeja dhe kundeshtimi i Godos kishte te bente me afatin e shkurter te skadences. Godo kembëngulte se maskat ishin te shumta në numer dhe kishin afat te shkurter skadence. Afersisht per 2 vit e pak mund te perdoreshin. Nderkohe qe sasia e tyre ishte shume e madhe në numer. Ai vendim i kushtoj shume shtrenjt.

Prandaj ju gra kurva dhe ju burra inpotente mos luani me jeten biologjike te shqiptareve.

Nese PD-ja terhiqet nga ky skandal, pa u vene pergjegjesit, para drejtesise,atehere PD dhe Lulzim Basha në vecanti nuk ka fytyre ti kerkoje voten asnje demokrati. Nuk kane fytyre te flasin per korrupsion.

LEXO EDHE:  Nuk ka nuse më të çmendur se kjo/ Dasmat po kthehen në konkurse çmendurie

LEXO EDHE:  "Infermierë për Shqipërinë"/ Shpallen datat e testimit

PD duhet te kembëngule qe te arrestohet, Petrit Vasili, Vangjel Tavo, Halim Kosova, Ilir Beqaj, Arben Beqiri, Ogerta Manastirliu.

Ne ka koqe Lulzim Basha le ta beje kete gje. Le te nxjerre Gas Bardhin e te kerkoje arrestimin e tyre.

E ben dot? Apsulutisht jo, nuk e ben se ka frike. Kaq”, shkruan gazetari Ilirian Blloshmi, në faqen e tij në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Del nga sanatoriumi, mjeku i familjes nuk i jep ilaçin me rimbursim!

Publikuar

-

Nga

Hazbie Xheka, një 82 vjecare, e cila pasi është mjekuar në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, për trombozë në mushkëri, i është dhënë ilaci “Xarelto” , që nuk e merr dot me rimbursim. 82 vjeçarja banon në Gramsh dhe gazetarët e emisionit “Stop”janë ndalur në shtëpinë e zonjës Xheka.

Pas kthimit në qytetin e saj, mjeku i familjes i thotë, që nuk i jep dot “Xarelto”, pasi me protokoll duhet të provojë njëherë ilaçe të tjera.

Hazbia tregon, se deri tani ilaçin e ka marrë me lekë borxh, pasi pensioni nuk i del për ta blerë, kur një kuti kushton 80 mijë lekë. Mjeku i familjes Lavdërim Shuli nuk jep asnjë shpjegim për procedurën, por le zyrën, duke thënë, se është me leje.

Ndërsa drejtoresha e qendrës, Ermira Kastrioti, thotë, se dhënia e medikamentit kufizohet nga libri i barnave, që vjen nga Ministria e shëndetësise. Pra, zonja duhet të bëjë dy terapi të tjera, dhe në qoftë se ato dështojnë, të mjekohet me Xarelto. Por nga ana tjetër Kastrioti thotë, se për rastin e 82 vjecares, do të gjendet një zgjidhje.

LEXO EDHE:  “I forti” që goditi serbët me gur, konkurron në konkurs bukurie

LEXO EDHE:  “Forca e Ligjit” hap konkursin/ Nis përzgjedhja e oficerëve që do luftojnë krimin

LEXO TE PLOTE