Connect with Us

Rama lan “live” duart në zyrë/ Rithekson thirrjet për qytetarët: S’ ka llafe s’ ka numra!

Lajme

Rama lan “live” duart në zyrë/ Rithekson thirrjet për qytetarët: S’ ka llafe s’ ka numra!

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka demostruar live larjen e duarve në zyrën e tij teksa bën thirrje që të gjithë duhet të kujdesen dhe të marrin masa për mbrojtjen nga koronavirusi.

Rama theksoi se ka reduktuar lëvizjet jashtë zyrës dhe 80% të kontakteve fizike.

“Nga unë s’ka asnjë hap jashtë zyre. Kam reduktuar 80% të kontakteve fizike , askush më afër se 2 metra. Duhet ti ruhem rrezikut të puthjes nga korona.
Tashmë 80% e punës po kryehet përmes celulave dixitale, të cilat ishin përhatitur për një gjëndje si kjo në të cilën ndodhemi sot. S’ ka llafe s’ ka numra, korona zbrapset me disiplinë e solidaritet. Të gjithë ata që s; janë të detyruar të dalin nag shtëpia duhet të rrinë në shtëpi. Të mbajën në dhomë me vete të moshurarit, të shohin sa më pak lajme mundësisht ato debatete e mbrëmbjes që krijojnë ankth, pasiguri me desinformime sharlatanske. Zbatoni këshillat e Autoriteteve shëndetësore ”, u shpreh Rama në një lidhje lidhe në Facebook./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Ushtria zbret në terren/ Masa të rrepta kontrolli për të ardhurit nga Italia

Publikuar

-

Nga

Duke filluar nga dita e nesërme policia dhe ushtria do të zbresë në terren për të marrë masa të rrepta për të gjithë personat që shkelin rregullin e vetëkarantiminimit.

Të gjithë personat që kthehen nga zona të kuqe ose ata që aktualisht janë konfirmuar me koronavirus nuk duhet të dalin në ambiente publike.

Bëhet me dije se policia dhe ushtria nesër do të ngrejë postblloqe në disa pika kyçe të vendit, kryesisht në hyrje dhe dalje të qyteteve.

LEXO EDHE:  Fjalori nuk është i mirë/ Kryemadhi tregon si sillet Rama me punonjësit

LEXO EDHE:  E pranon Edi Rama/ Ja kush e kontrollon Reformën në Drejtësi

Gjithashtu mësohet se për shkelësit e vetëkarantinimit do të ketë gjoba dhe do të detyrohen me forcë që të izolohen./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

‘Fshehën rastin e Durrësit”/ Berisha akuza qeverisë: Mjekët e morën vesh nga mediat

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, për të cilët thotë se bënë gjithçka për të fshehur rastin e Durrësit.

Berisha thotë se mjekët e morën vesh nga mediat dhe jo nga taskforca se pacientja që ata mjekonin ishte me koronavirus.

“Kështu ata i lanë pa asnjë masë mbrojtëse personelin mjekësor por edhe të sëmurët e tjerë që mjekoheshin nga mjekët që kujseseshin për të sëmurën.
Këtë qendrim çnjerëzor dhe kriminal Edvin Çekapi dhe Ndrikull Hajnia e mbajtën sepse duket menduan të fshihin rastin pasi rrezonte për të tretën herë mashtrimin e tyre të paskrupullt për rastin zero. Akoma sot në mëngjes nuk kanë dërguar mejtin me resperator për të sjellë të sëmuren në repartin e reanimacionit të spitalit infektiv për shërbim të specializuar”, shkruan Berisha.

LEXO EDHE:  Rama “humb” kontrollin/Ja me çfarë i krahason gjykatësit!

LEXO EDHE:  Video- Kur babai i zv.kryeministres i vërsulej Edi Ramës/Po vendos diktaturën!

Ish kryeministri thotë se denon me ashpërsinë më të madhe qendrimet e papërgjegjshme te qeveërisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

U nis drejt Tiranës/ Mjekët rikthejnë në spitalin e Durrësit të moshuarën me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Gruaja e infektuar me koronavirus në Durrës u bë gati pë tu transportuar drejt Infektivit në QSUT në Tiranë.

Në mënyrë krejt të papritur,  mjekët  e kanë nxjerrë menjëherë nga ambulanca dhe e kanë rikthyer sërish brenda ambienteve të spitalit të Durrësit. Nuk dihet ende pse autoambulanca nuk u nis dhe pse pas disa minutash gruaja e moshuar u nxorr për t’u futur sërish në ambientet e spitalit të Durrësit.

Me herët zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha se e moshuara ishte në terapi intensive.

LEXO EDHE:  Fjalori nuk është i mirë/ Kryemadhi tregon si sillet Rama me punonjësit

LEXO EDHE:  Fjalori nuk është i mirë/ Kryemadhi tregon si sillet Rama me punonjësit

76- vjeçarja kishte qenë në Itali nga kishte importuar dhe koronavirusin por është shtruar në spitalin infektiv të Durrësit me probleme të rënda me frymëmarrjen dhe ka qëndruar për një javë e shtruar aty ndërsa dyshohet se mund të ketë infektuar mjekët dhe infermierët që i kanë shërbyer./CNA.al

LEXO TE PLOTE