Connect with Us

Operacioni “Vol-Vo 4”/ Prangoset ish-punonjësi i Hipotekës

Kronika

Operacioni “Vol-Vo 4”/ Prangoset ish-punonjësi i Hipotekës

Publikuar

-

Një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”, i zhvilluar në tetor të vitit 2018, ku u godit një grup i strukturuar kriminal në fushën e krimit ekonomik, është vënë në pranga.

Mësohet se në pranga ka rënë ish-punonjësi i Hipotekës së Lezhës, Eraldo Smaçi.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit policor të koduar “Vol-Vo 4”.

LEXO EDHE:  Sherr tek Hipoteka/ Qytetari godet me grushta juristin

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në mungesë, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Shpërdorim detyre“, “Falsifikimi i dokumenteve“, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve“, “Shpërdorimi i tokës”, në bashkëpunim, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Masat drastike kundër koronavirusit/ Ardi Veliu urdhër të prerë drejtorive të policisë, mbyllen 655 biznese

Publikuar

-

Nga

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu iu ka drejtuar një telegram të gjitha Drejtorive Vendore të Policisë në Qarqe, për mbylljen e menjëhershme të lokaleve të natës, pubeve, diskove, palestrave e lokaleve ku ka grumbullimeve masive.

Kjo lëvizje e Ardi Veliut, vjen në zbatim të masave për moslejimin e grumbullimeve masive në ambiente të hapura apo të mbyllura, me qëllim parandalimin e përhapjes së coronavirusi.

Ndërkohë, mësohet se prej  mbrëmjes së djeshme, mbi 215 Patrulla të Përgjithshme të Policisë u angazhuan për zbatimin e  këtyre masave.

Policia e Shtetit bën të ditur se në të gjithë vendin, u mbyllën gjatë mbrëmjes së djeshme 522 lokale dhe bare, 29 palestra, 65 bilardo, 21 disko e pube dhe 18 lokale me muzike live.

Strukturat e Policisë së Shtetit, po ashtu theksojnë se do të bashkëpunojnë me Inspektoratin Shtetëror Shëndetësor, Institutin e Shëndetit Publik, Njësitë e Qeverisjes Vendore, Prefektët e Qarqeve dhe institucionet e tjera shtetërore që i ngarkon ligji.

LEXO EDHE:  Kush e dekonspiroi operacionin për kapjen e Lul Berishës/ Artan Hoxha zbulon faktet tronditëse

LEXO EDHE:  Skandali i drejtësisë dhe korrupsioni me pronat/ Ja si është hipotekuar bregu i detit

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e pronarëve të lokaleve që të zbatojnë pa asnjë hezitim urdhrat e përcjella nga punonjësit e Policisë dhe të mos i kundërshtojnë ato, pasi moszbatimi i tyre do shoqërohet me penalitete ligjore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombula në një banesë/ Plagoset i moshuari

Publikuar

-

Nga

Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në zonën e njohur si “9 katëshe”, në Tiranë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e një 60-vjeçar,i i cili jetonte vetëm.

Po ashtu, sipas informacioneve paraprake dyshohet se shkak i zjarrit është bërë rrjedhja e bombolës së gazit duke shkaktuar edhe shpërthimin e bombolës. Nga zjarri janë shkaktuar edhe dëme materiale, ndërkohë që i moshuari kishte marrë disa plagë të lehta.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihet nga flakët garazhi i një pallati në Tiranë/ Evakuohen banorët

Publikuar

-

Nga

Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë.

Mësohet se garazhi përdorej si një magazinë gomash dhe marteriale të tjera pune.

Paraprakisht dyshohet se shkak për këtë zjarr të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Si pasojë e zjarrit janë evakuuar banorët e pallatit dhe fatmirësisht flakët janë vënë nën kontroll./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE