Connect with Us

Kapet një zetor në Kurbin/ Ishte ngarkuar me një skaf dhe kanabis

Kronika

Kapet një zetor në Kurbin/ Ishte ngarkuar me një skaf dhe kanabis

Publikuar

-

Policia ka kapur një zetor mbrëmjen e sotme në fshatin Grotull të Kurbinit.

Blutë bëjnë me dije se zetori ishte i ngarkuar me një skaf, që kishte brenda kanabis.

Raportohet se zetori ishte futur nga toka dhe po dërgonte skafin, që dyshohet se kishte destinacion Italinë, në bregdet.

Ende nuk ka shumë detaje nga ky operacion i policisë, ndërsa pritet që policia të hedhë më shumë detaje mbi ngjarjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video – Kontrolle të rrepta në 70 pika/ Policia e Shtetit paralajmëron qytetarët

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka ngritur pika kontrolli për parandalimin e lëvizjes së personave që mund të jenë infektuar me virus.

Mësohet se që prej orëve të pasdites, forca policore speciale të FNSH-së, Patrullat e Përgjithshme dhe Forcat e Posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me patrulla ushtarake, kanë ngritur rreth 70 pika kontrolli në 8 qytetet kryesore dhe ato me risk të shtuar.

Këto kontrolle po bëhen për parandalimin e përhapjes së virusit korona, i cili ka infektuar deri më tani sipas shifrave zyrtare, 15 persona në vendin tonë.

Patrullat, të stacionuara apo të lëvizshme po vijojnë të kontrollojnë drejtuesit e mjeteve apo pasagjerët që ditët e fundit kanë udhëtuar në vendet e prekura gjerësisht nga Coronavirus.

LEXO EDHE:  Grushte e thika/Policia sqaron: Çfarë ndodhi mes të rinjve në Elbasan

LEXO EDHE:  Kontrolli i policisë “fundos” të riun korçar/ Sekuestrohet drogë dhe mijëra euro

Policia e Shtetit i sugjeron qytetarëve të vetëkarantinohen deri në 14 ditë, në të kundërt paralajmëron se do t’i gjobisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr mes dy personave në Fier/ Plagoset me armë 35-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një sherr, mes dy personave, ka dërguar në plagosjen e njërit prej tyre në Fier.

Blutë bëjnë me dije se rreth orës 17:30 të pasdites së sotme, në lagjen “11 janari” janë konfliktuar dy persona.

Konflikti ka degjeneruar në përdorimin e armëve dhe si pasojë është plagosur në këmbë 35-vjeçari M.Rrapushi.

I riu është dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Fierit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Video-“Menaxheri” arreston dy persona/ Sekuestrohet dy kg kokainë

LEXO EDHE:  Lufta kundër kanabisit në të gjithë vendin/ Sa bimë narkotike u sekuestruan në Krujë?

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar dhe po punon për kapjen e tij dhe për zbardhjen e konfliktit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ardi Veliu pezullon përkohësisht shërbimet e OASH/ Si do të procedojnë qytetarët e dërguar për komision

Publikuar

-

Nga

Shefi i Sektorit në Drejtorinë e Policisë Rrugore Mitat Tola, ka shpjeguar mënyrën e re të funksionimit të Organi Administrativ Shtetëror, (Komisioni – OASH), pranë Drejtorive Vendore të Policisë.

Tola bëri me dije se drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka nxjerrë urdhrin “Për pezullimin e përkohshëm të veprimtarisë dhe shërbimeve të OASH-ve për trajtimin e kundërvajtjeve administrative”.

Ai deklaroi se ky urdhër i marrë në kushtet e mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve, për një periudhë dyjavore parashikon:

“- Pezullimin e veprimtarisë së organeve administrative shtetërore të Policisë Rrugore pranë sektorëve të Policisë Rrugore në Drejtoritë Vendore të Policisë, në mënyrën si zhvillohet sot me prezencën e kundërvajtësit;

– Aktiviteti administrativ i OASH-ve për shqyrtimin e masave plotësuese dhe ato me gjobë do të vazhdojë të zhvillohet në mungesë të kundërvajtësve, duke shmangur praninë e tyre në zhvillimin e seancave verifikuese dhe të shqyrtimit të tyre;

LEXO EDHE:  Kontrolli i policisë “fundos” të riun korçar/ Sekuestrohet drogë dhe mijëra euro

LEXO EDHE:  Grushte e thika/Policia sqaron: Çfarë ndodhi mes të rinjve në Elbasan

-Vendimet e marra nga ana e OASH-ve do t’u dërgohen me postë të zakonshme kundërvajtësve dhe  menjëherë, sapo vendimi të merret, pasqyrohet në E-GJOBA;

-Agjentët verifikues dhe patrullat e Policisë Rrugore, në çdo rast që konstatojnë shkelje rrugore që janë objekt shqyrtimi pranë OASH-ve, i transmetojnë kundërvajtësit detyrimin për mosparaqitjen në OASH dhe i kërkojnë, kundrejt miratimit të tij, një numër telefoni celular, të cilin e vendosin në rubrikën e “adresës” tek procesverbali i konstatimit të shkeljes, në të gjitha kopjet. OASH-ja respektive, në rastet kur është e mundur, i dërgon në numrin e deklaruar nga qytetari në aplikacionin ËhatsApp, vendimin në formatin PDF. Njëkohësisht, me procedurë të rregullt postare i dërgon kundërvajtësit, vendimin e firmosur dhe vulosur.”

Tola nënvizoi se në të gjitha rastet do të respektohen afatet e përcaktuara në Kodin Rrugor./ CNA.al

LEXO TE PLOTE