Connect with Us

Greqia më e prekura në Ballkan nga koronavirusi/ Dy spitale shtetërore në Athinë kthehen në karantina

Kosova & Rajoni

Greqia më e prekura në Ballkan nga koronavirusi/ Dy spitale shtetërore në Athinë kthehen në karantina

Publikuar

-

Tashmë koronavirusi ka mbërritur edhe në Ballkan, ndërsa Mediat raportojnë se në Greqi, janë konfirmuar deri tani 89 raste të infektuara nga koronavirusi.

Ndërkohë, po ashtu raportohet se dy spitale shtetërore të Athinës në fillim ”Sotiria” dhe më pas edhe ”Alexandra” janë kthyer në karantinë pasi janë konfirmuar rastet.

Nga ana tjetër, një ditë më parë, ministri i Shëndetësisë Vassilis Kikilias deklaroi se të gjitha institucionet përfshirë ato arsimore, administrata etj do të mbylleshin për 2 javë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Koronavirusi prek një nga biznesmenët më të mëdhenj

Publikuar

-

Nga

Një ndër biznesmenët më të mëdhenj grek, Presidenti i FC Olipiakos, Vangjelis Marinaki është prekur nga koronavirusi.

Mediat greke njoftojnë se Presidenti i FC Olipiakos, Vangjelis Marinaki ka rezultuar pozitiv me virusin e njohur si Covid-19.

Në një reagim në rrjetet sociale, biznesmeni thotë se është mirë dhe se po ndërmerr të gjitha hapat e nevojshëm.

LEXO EDHE:  U gjet i pajetë/ Zbulohet identiteti i viktimës

LEXO EDHE:  U gjet i pajetë/ Zbulohet identiteti i viktimës

Një ditë më parë, Olimpiakos njoftoi ndeshjen për Europa league të së enjtes për eleminatorët 16 me Goulbs.

 

 

View this post on Instagram

 

#Marinakis #HealthStatement #Message

A post shared by Evangelos Marinakis (@evangelos.marinakis) on

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kurti nuk i shkon në takim Thaçit/ Tregon arsyen e refuzimit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka shkuar në takimin e thirrur nga president Hashim Thaçi.

Kurti ka thënë se si kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje nuk ka interesi ta takojë Thaçin, ndërsa si kryeministër do ta takojë atë kur t’i kryejë takimet me kryetarë të partive.
Kurti e refuzon ftesën e presidentit Thaçi, i cili e ka ftuar atë në cilësinë e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, e jo si kryeministër të vendit.

Kurti e ka ftuar dy herë gjatë një muaji presidentin Thaçi për takime, por ai nuk është përgjigjur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Infektohet me koronavirus shefja e repartit në spitalin e Shkupit

Publikuar

-

Nga

Ministri i Shëdetësisë i Maqësonisë, Venko Filipçe, ka bërë me dije se drejtoresha e repartit të sëmundjeve të lëkurës në spitalin e Shkupit është infektuar nga koronavirusi.

Mësohet se drejtoresha se drejtoresha e repartit të sëmundjeve të lëkurës, para një jave ka udhëtuar në Itali, ku besohet që gjatë qëndrimit është infektuar me koronavirus.

Gjatë një konference për shtyp, ministri ka propozuar mbylljen e repartit të sëmundjeve të lëkurës./CNA.al

LEXO TE PLOTE