Connect with Us

Grabitje nën kërcënimin e armës/ Pranga 2 të rinjve në Tiranë

Kronika

Grabitje nën kërcënimin e armës/ Pranga 2 të rinjve në Tiranë

Publikuar

-

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 3, operacioni policor “Egnatia”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, pas njoftimit të marrë se në rrugën “Don Bosko”, në banesën e shtetases S. M., dy shtetas kishin tentuar të hynin në banesë dhe njëri prej tyre dyshohej se mbante një armë zjarri në dorë, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë.

Falë veprimeve të shpejta e profesionale, brenda një kohe të shkurtër, Policia identifikoi dhe vuri në pranga autorët e dyshuar, shtetasit G. A. alias S. H., 23 vjeç dhe E. S., 25 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit në banesën e marrë me qira nga këta shtetas, në rrugën “Egnatia”, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit pistoletë, me një krehër me fishekë, të cilën dyshohet se këta shtetas do ta përdorin për të realizuar vjedhjen.

LEXO EDHE:  I dënuar për pedofili/ Merr fund arratia për shtetasin italian

Vijon puna për dokumentimin e ngjarjeve të tjera në të cilat mund të jenë implikuar këta shtetas.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Vjedhja e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Gjendet trupi i pajetë i një peshkatari në Porto Romano

Publikuar

-

Nga

Gjendet trupi i pajetë i një peshkatari i cili u mbyt në zonën e Currilave.

Peshkatari ishte zhdukur që prej një marsit dhe policia kufitare ishin lajmëruar për një mbytje në këtë zonë.

Mësohet se rrymat detare e kanë çuar trupin në Gjirin e Porto Romanos./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Operacioni “Vol-Vo 4”/ Prangoset ish-punonjësi i Hipotekës

Publikuar

-

Nga

Një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”, i zhvilluar në tetor të vitit 2018, ku u godit një grup i strukturuar kriminal në fushën e krimit ekonomik, është vënë në pranga.

Mësohet se në pranga ka rënë ish-punonjësi i Hipotekës së Lezhës, Eraldo Smaçi.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit policor të koduar “Vol-Vo 4”.

LEXO EDHE:  I dënuar për pedofili/ Merr fund arratia për shtetasin italian

LEXO EDHE:  Arrestimi i Aleksandër Gjokës/ Policia jep detajet

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në mungesë, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Shpërdorim detyre“, “Falsifikimi i dokumenteve“, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve“, “Shpërdorimi i tokës”, në bashkëpunim, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masat drastike kundër koronavirusit/ Ardi Veliu urdhër të prerë drejtorive të policisë, mbyllen 655 biznese

Publikuar

-

Nga

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu iu ka drejtuar një telegram të gjitha Drejtorive Vendore të Policisë në Qarqe, për mbylljen e menjëhershme të lokaleve të natës, pubeve, diskove, palestrave e lokaleve ku ka grumbullimeve masive.

Kjo lëvizje e Ardi Veliut, vjen në zbatim të masave për moslejimin e grumbullimeve masive në ambiente të hapura apo të mbyllura, me qëllim parandalimin e përhapjes së coronavirusi.

Ndërkohë, mësohet se prej  mbrëmjes së djeshme, mbi 215 Patrulla të Përgjithshme të Policisë u angazhuan për zbatimin e  këtyre masave.

Policia e Shtetit bën të ditur se në të gjithë vendin, u mbyllën gjatë mbrëmjes së djeshme 522 lokale dhe bare, 29 palestra, 65 bilardo, 21 disko e pube dhe 18 lokale me muzike live.

Strukturat e Policisë së Shtetit, po ashtu theksojnë se do të bashkëpunojnë me Inspektoratin Shtetëror Shëndetësor, Institutin e Shëndetit Publik, Njësitë e Qeverisjes Vendore, Prefektët e Qarqeve dhe institucionet e tjera shtetërore që i ngarkon ligji.

LEXO EDHE:  Albin Kurti vizitë të shkurtër nesër në Tiranë/ “Injoron” Kryemadhin

LEXO EDHE:  Albin Kurti vizitë të shkurtër nesër në Tiranë/ “Injoron” Kryemadhin

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e pronarëve të lokaleve që të zbatojnë pa asnjë hezitim urdhrat e përcjella nga punonjësit e Policisë dhe të mos i kundërshtojnë ato, pasi moszbatimi i tyre do shoqërohet me penalitete ligjore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE