Connect with Us

Gjendet trupi i pajetë i një peshkatari në Porto Romano

Kronika

Gjendet trupi i pajetë i një peshkatari në Porto Romano

Publikuar

-

Gjendet trupi i pajetë i një peshkatari i cili u mbyt në zonën e Currilave.

Peshkatari ishte zhdukur që prej një marsit dhe policia kufitare ishin lajmëruar për një mbytje në këtë zonë.

Mësohet se rrymat detare e kanë çuar trupin në Gjirin e Porto Romanos./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacioni “Vol-Vo 4”/ Prangoset ish-punonjësi i Hipotekës

Publikuar

-

Nga

Një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor “Vol-Vo 4”, i zhvilluar në tetor të vitit 2018, ku u godit një grup i strukturuar kriminal në fushën e krimit ekonomik, është vënë në pranga.

Mësohet se në pranga ka rënë ish-punonjësi i Hipotekës së Lezhës, Eraldo Smaçi.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit policor të koduar “Vol-Vo 4”.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Mbytet me ushqim 12 vjeçari në Korçë

LEXO EDHE:  E rëndë/ Mbytet me ushqim 12 vjeçari në Korçë

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në mungesë, si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Shpërdorim detyre“, “Falsifikimi i dokumenteve“, “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve“, “Shpërdorimi i tokës”, në bashkëpunim, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masat drastike kundër koronavirusit/ Ardi Veliu urdhër të prerë drejtorive të policisë, mbyllen 655 biznese

Publikuar

-

Nga

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu iu ka drejtuar një telegram të gjitha Drejtorive Vendore të Policisë në Qarqe, për mbylljen e menjëhershme të lokaleve të natës, pubeve, diskove, palestrave e lokaleve ku ka grumbullimeve masive.

Kjo lëvizje e Ardi Veliut, vjen në zbatim të masave për moslejimin e grumbullimeve masive në ambiente të hapura apo të mbyllura, me qëllim parandalimin e përhapjes së coronavirusi.

Ndërkohë, mësohet se prej  mbrëmjes së djeshme, mbi 215 Patrulla të Përgjithshme të Policisë u angazhuan për zbatimin e  këtyre masave.

Policia e Shtetit bën të ditur se në të gjithë vendin, u mbyllën gjatë mbrëmjes së djeshme 522 lokale dhe bare, 29 palestra, 65 bilardo, 21 disko e pube dhe 18 lokale me muzike live.

Strukturat e Policisë së Shtetit, po ashtu theksojnë se do të bashkëpunojnë me Inspektoratin Shtetëror Shëndetësor, Institutin e Shëndetit Publik, Njësitë e Qeverisjes Vendore, Prefektët e Qarqeve dhe institucionet e tjera shtetërore që i ngarkon ligji.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Humb jetën një pushues në Velipojë

LEXO EDHE:  Alien?/ Fotot që kanë çmendur median

Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e pronarëve të lokaleve që të zbatojnë pa asnjë hezitim urdhrat e përcjella nga punonjësit e Policisë dhe të mos i kundërshtojnë ato, pasi moszbatimi i tyre do shoqërohet me penalitete ligjore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombula në një banesë/ Plagoset i moshuari

Publikuar

-

Nga

Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në zonën e njohur si “9 katëshe”, në Tiranë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e një 60-vjeçar,i i cili jetonte vetëm.

Po ashtu, sipas informacioneve paraprake dyshohet se shkak i zjarrit është bërë rrjedhja e bombolës së gazit duke shkaktuar edhe shpërthimin e bombolës. Nga zjarri janë shkaktuar edhe dëme materiale, ndërkohë që i moshuari kishte marrë disa plagë të lehta.

LEXO TE PLOTE