Connect with Us

Burgu i Drenovës pezullon takimet me familjarët/ Instalohen video-projektorë

Lajme

Burgu i Drenovës pezullon takimet me familjarët/ Instalohen video-projektorë

Publikuar

-

Përhapja e koronavirusit të Shqipëri ka bërë që të merren mas atë rrepta nga të gjitha institucionet për tu mbojtur nga ky virus.

Sot burgu i Drenovës ka vendosur pezullimin e takimeve me familjarët.

Mësohet se në ambientete e burgut janë instaluar video-projektorë që të burgosurit të komunikojnë me familjarët e tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Viktima e parë nga koronavirusi/ Meta: Apeloj me forcë, çdo qytetar të tregojë kujdes

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të qytetares nga Durrësi të prekur nga koronavirusi.

Meta shpreh solidaritetin e tij në këto momente tepër të vështira dhe apelon për çdo qytetar të tregojë kujdes maksimal.

“Me hidhërim të thellë mora lajmin e ndarjes nga jeta të qytetares 73-vjeçare nga Durrësi të konfirmuar me COVID-19. Duke u shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe gjithë të afërmve të saj, u shpreh të gjithë solidaritetin tim në këto momente tepër të vështira! Edhe njëherë apeloj me forcë për çdo qytetar të tregojë kujdes maksimal dhe të zbatojë me rigorozitet të gjitha këshillat dhe rekomandimet e autoriteteve”, shkruan Meta në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Rama lan “live” duart në zyrë/ Rithekson thirrjet për qytetarët: S’ ka llafe s’ ka numra!

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka demostruar live larjen e duarve në zyrën e tij teksa bën thirrje që të gjithë duhet të kujdesen dhe të marrin masa për mbrojtjen nga koronavirusi.

Rama theksoi se ka reduktuar lëvizjet jashtë zyrës dhe 80% të kontakteve fizike.

“Nga unë s’ka asnjë hap jashtë zyre. Kam reduktuar 80% të kontakteve fizike , askush më afër se 2 metra. Duhet ti ruhem rrezikut të puthjes nga korona.
Tashmë 80% e punës po kryehet përmes celulave dixitale, të cilat ishin përhatitur për një gjëndje si kjo në të cilën ndodhemi sot. S’ ka llafe s’ ka numra, korona zbrapset me disiplinë e solidaritet. Të gjithë ata që s; janë të detyruar të dalin nag shtëpia duhet të rrinë në shtëpi. Të mbajën në dhomë me vete të moshurarit, të shohin sa më pak lajme mundësisht ato debatete e mbrëmbjes që krijojnë ankth, pasiguri me desinformime sharlatanske. Zbatoni këshillat e Autoriteteve shëndetësore ”, u shpreh Rama në një lidhje lidhe në Facebook./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Ushtria zbret në terren/ Masa të rrepta kontrolli për të ardhurit nga Italia

Publikuar

-

Nga

Duke filluar nga dita e nesërme policia dhe ushtria do të zbresë në terren për të marrë masa të rrepta për të gjithë personat që shkelin rregullin e vetëkarantiminimit.

Të gjithë personat që kthehen nga zona të kuqe ose ata që aktualisht janë konfirmuar me koronavirus nuk duhet të dalin në ambiente publike.

Bëhet me dije se policia dhe ushtria nesër do të ngrejë postblloqe në disa pika kyçe të vendit, kryesisht në hyrje dhe dalje të qyteteve.

LEXO EDHE:  Grida Duma bashkëbisedim me njerëz të sportit për masivizimin e tij

LEXO EDHE:  Grida Duma bashkëbisedim me njerëz të sportit për masivizimin e tij

Gjithashtu mësohet se për shkelësit e vetëkarantinimit do të ketë gjoba dhe do të detyrohen me forcë që të izolohen./CNA.al

LEXO TE PLOTE