Connect with Us

Beteja me koronavirusin/Ambasadori i BE: Mbështetje ndaj Shqipërisë, jemi në kontakt me qeverinë

Politikë

Beteja me koronavirusin/Ambasadori i BE: Mbështetje ndaj Shqipërisë, jemi në kontakt me qeverinë

Publikuar

-

Ndërsa Shqipëria vijon betejën në përballje me koronavirusin, ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca ka shprehur mbështetjen ndaj Shqipërisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Soreca shkruan se në përballimin e situatës së koronavirusit, nëse është e nevojshme do të ketë edhe ndihmë financiare.

“BE po punon në të gjitha frontet për të ndalur shpërthimin e COVID19, përfshirë koordinimin e veprimeve të shteteve anëtare dhe mobilizimin e ndihmës financiare. Ne jemi në kontakt me qeverinë shqiptare, të gatshëm për të mbështetur përpjekjet e tyre për një përgjigje të koordinuar”, shkruan ambasadori Luigi Soreca.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mark Marku drejtues i qarkut Lezhë/ Rama nxjerr videon dhe ironizon lëvizjen e Bashës

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar caktimin e pedagogut Mark Marku si drejtues politik të PD-së në qarkun e Lezhës për zgjedhjet e 25 prillit.

Kreu i qeverisë ka postuar në Instagram një video të një debati të Markut në një studio televizive gjatë një emisioni duke ironizuar lëvizjen e Lulzim Bashës që i ka besuar Lezhën, Markut. “Presor gazetarie dhe kandidat për ministër arsimi i OpBashkuar opopo…” shkruan Rama.

LEXO EDHE:  Mesazh shprese për jetën/ 34 bebe vijnë në jetë në 24 orët e fundit në Tiranë mes epidemisë së Covid-19

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Për koronavirusin në Shqipëri duhet dëgjuar Jurgen Klop

Pedagogu ka qenë më parë deputet i PD-së, ndërsa së fundmi Lulzim Basha i kishte besuar një vend mes anëtarëve të vlerësimit të kandidaturave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit të këtij viti. Përballë nga socialistët në Lezhë, Marku do të ketë ish-ministren e Arsimit, aktualisht deputete e PS-së, Lindita Nikolla./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

LEXO TE PLOTE

Politikë

Publikohen pamjet/ Punëtori i rrugës rreh me sende të forta priftin ortodoks në Lezhë

Publikuar

-

Nga

Kryetari i FRPD-së në Lezhë, Albert Loçi ka publikuar videon, ku shihet sesi punëtori i firmës së kontraktuar nga Bashkia Lezhë, ushtron dhunë ndaj priftit ortodoks të qytetit.

Punonjësi ka goditur priftin me një send të fortë, që dyshohet se është hekur.

“Prifti Ortodoks i Lezhes Koço Kapedani, rrihet nga punetoret e firmes se kontraktraktuar nga Kryetari i Bashkise Pirro per “kryerjen e punimeve” dhe per dhunimin e qytetareve. Mire se kjo firme ka disa muaj qe e ka shkatrruar Lezhen dhe lagjet e saj(Beselidhja,Gurra) dhe nuk mban pergjegjesi per afatin e kryerjes se punimeve,por tashme ka filluar te dhunoje dhe qytetaret Lezhjane. Institucionet heshtin,drejtesia fle gjume ndersa Bashkia Lezhe e ka mendjen te vjedhe qytetaret e saj”, shkruan Loçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Djegia e mandateve dhe mos-futja në zgjedhje ishte gabim”/ Biberaj: I lamë fushën bosh Ramës

Publikuar

-

Nga

Biberaj: Trump fuqizoi ekonominë amerikane, por dështoi në mënyrë spektakolare në politikën e jashtëm

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Aleksandër Biberaj thotë se mos-futja e PD në zgjehdjet vendore dhe djegia e mandateve ishte një gabim.

Sipas tij, kryeministrit Rama iu la fusha bosh. Në Abc News, Biberaj u shpreh se demokratët kanë nxjerrë mësime nga këto gabime.

“Ka qenë gabim djegia e mandateve dhe mosmarrja pjesë në zgjedhjet vendore. Por ishte një gabim i detyruar me idenë se ky do të reflektojë. Ky jo vetëm që nuk reflektoi por e shtriu të keqen. Sikurse kemi bërë gabim që nuk kemi marrë pjesë në ndarjen administrative. Por gabimet në politikë kanë një kosto dhe nuk është momenti që të merremi. Unë mendoj se secili prej nesh ka nxjerrë mësimet e veta. E vërteta është se iu la fusha bosh”, u shpreh Biberaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE