Connect with Us

Përfshihet nga flakët garazhi i një pallati në Tiranë/ Evakuohen banorët

Kronika

Përfshihet nga flakët garazhi i një pallati në Tiranë/ Evakuohen banorët

Publikuar

-

Një magazinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë.

Mësohet se garazhi përdorej si një magazinë gomash dhe marteriale të tjera pune.

Paraprakisht dyshohet se shkak për këtë zjarr të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Si pasojë e zjarrit janë evakuuar banorët e pallatit dhe fatmirësisht flakët janë vënë nën kontroll./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Merr flakë në ecje/ Shkrumbohet makina

Publikuar

-

Nga

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje e sipër mesditën e sotme në Delvinë.

Makina, tip “Mercedes-Benz” me targe AB627AE, ka qenë dukë lëvizur në afërsi të fshatit Vane kur është përfshirë nga flakët.

Fatmirësisht drejtuesi i automjetit, shtetasi me inicialet K.L, nuk ka pësuar lëndime./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin kërkuar azil/ Riatdhesohen nga Franca dhe Gjermania 104 shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Gjatë dy operacioneve të zhvilluara ditën e sotme, janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania 104 shtetas shqiptarë, të cilët kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen dhe kishin kërkuar azil.

Në vijim të operacioneve të përbashkëta të riatdhesimit, të zhvilluara nga Policia Kufitare shqiptare, në bashkëpunim me Frontex-in dhe vendet e BE-së, për riatdhesimin e të gjithë atyre shtetasve të cilët nuk kanë respektuar rregullat e qëndrimit në hapësirën SCHENGEN, si dhe një pjesë e tyre kanë kërkuar dhe azil, sot janë realizuar dy fluturime charter.

Rreth orës 13:30 u riatdhesuan me fluturim charter nga Lille, Francë, 48 shtetas shqiptarë, nga të cilët 43 nga Franca dhe 5 nga Belgjika.

Gjithashtu, po sot, rreth orës 14:45, u riatdhesuan me fluturim charter nga Gjermania, 56 shtetas shqiptarë, të cilët kishin kërkuar azil në Gjermani.

Pas intervistimeve të thelluara, të zhvilluara nga specialistët e Policisë Kufitare Rinas, në kushte të rrepta të marra për parandalimin e përhapjes së virusit, të gjithë shtetasit e riatdhesuar janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Prishën lokalin në Ksamil/ Banorët sulmojnë me gurë punonjësit e IKMT-së

LEXO EDHE:  Rita Ora në skenë/ Ndizet flakë sheshi "Skënderbej"

Të gjithë këta shtetas, në zbatim të urdhrit nr. 641, të Ministrit të Brendshëm, lëshuar më datë 20.12.2019, nuk lejohen më të udhëtojnë në vendet e BE-së, për tre vjet, që prej datës së kthimit deportiv.

Operacionet e riatdhesimit do vijojnë edhe në javët e ardhshme dhe Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit apelojnë edhe njëherë për të gjithë shtetasit shqiptarë që të respektojnë me rigorozitet rregullat për të lëvizur dhe qëndruar në vendet e BE-së dhe të mos tentojnë e të mos bëjnë asnjë shpenzim për të kërkuar azil, pasi shanset për ta fituar atë janë zero.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U gjet i pajetë në mes të rrugës/ Policia jep detaje për vdekjen e 44 vjeçarit

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë lidhur me 44 vjeçarin i cili u gjet i pajetë në afërsi të rrugës dytësore Fllakë-Sukth.

Në një reagim zyrtar policia bën me dije se shtetasi E.K 44-vjeç, nga veprimet e para hetimore dyshohet që ka ndodhur nga shkaqe natyrale, si përdorimi i një sasie të lartë alkooli.
“Në lidhje me njoftimin për shtetasin E.K.,44 vjeç, që u gjend i vdekur në rrugën dytësore Fllakë-Sukth, ju informojmë që nga veprimet e para hetimore dyshohet që ka ndodhur nga shkaqe natyrale, si përdorimi i një sasie të lartë alkooli”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE