Connect with Us

Koronavirusi prek një nga biznesmenët më të mëdhenj

Kosova & Rajoni

Koronavirusi prek një nga biznesmenët më të mëdhenj

Publikuar

-

Një ndër biznesmenët më të mëdhenj grek, Presidenti i FC Olipiakos, Vangjelis Marinaki është prekur nga koronavirusi.

Mediat greke njoftojnë se Presidenti i FC Olipiakos, Vangjelis Marinaki ka rezultuar pozitiv me virusin e njohur si Covid-19.

Në një reagim në rrjetet sociale, biznesmeni thotë se është mirë dhe se po ndërmerr të gjitha hapat e nevojshëm.

LEXO EDHE:  “Ndihmë, babi po rreh mamin”/ Fëmija shpëton nënën që po dhunohej

Një ditë më parë, Olimpiakos njoftoi ndeshjen për Europa league të së enjtes për eleminatorët 16 me Goulbs.

 

 

View this post on Instagram

 

#Marinakis #HealthStatement #Message

A post shared by Evangelos Marinakis (@evangelos.marinakis) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Kosova vijon me shifra të larta/ 764 raste të reja dhe 12 viktima

Publikuar

-

Nga

Kosova vijon me shifra të larta/ 764 raste të reja dhe 12 viktima

Kosova vijon të mbetet me shifra të larta sa i takon viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 764 raste të reja me Covid, ndërsa 12 të tjerë kanë humbur jetën.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.827 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 764 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./CNA.al.

 

LEXO EDHE:  Po kalonin ilegalisht kufirin në kërkim të punës në Greqi, mbytet vajza në lumë

LEXO EDHE:  Aksident fatal në Greqi/ Humb jetën një shqiptar, tjetrit i presin këmbën

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Lajm i trishtë!/ Po kurohej për Covid, ndërron jetë gruaja shtatzënë

Publikuar

-

Nga

Lajm i trishtë! Po kurohej për Covid, ndërron jetë gruaja shtatzënë

Një grua shtatzënë nga Komuna e Prizrenit, ka humbur jetën sipasojë e Covid-19.

E reja ishte fillimisht ishte pranuar në Klinikën Infektive, por për shkak të komplikimeve, ishte transferuar në njësinë intensive Covid.

“Në ritestimin e datës 17 nëntor, ajo kishte rezultuar negativ, por vazhdonte të kishte gjendje të rënduar shëndetësore. Pavarësisht përpjekjeve maksimale nga stafi shëndetësor, ajo pas disa ditësh mjekimi nuk arriti të mbijetonte”, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

LEXO EDHE:  Ekzekutoi avokatin grek/ I riu shqiptar zbulohet në kamerat e sigurisë

LEXO EDHE:  Aksident fatal në Greqi/ Humb jetën një shqiptar, tjetrit i presin këmbën

Që prej 13 marsit – kur u paraqitën rastet e para me koronavirus – në Kosovë janë regjistruar 37.028 raste me COVID-19. Prej tyre 964 pacientë kanë vdekur. Raste aktive janë 13.375./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Greqia “nën ethet” e Covid/ Shënohen 99 viktima dhe mbi 2 mijë të infektuar

Publikuar

-

Nga

Greqia ka regjistruar 2 018 raste të reja dhe 99 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas raportimeve të Ministrisë së Shëndetësisë në Greqi numri total i të infektuarve ka arritur shifrën 99 306.
99 viktimat e shënura në 24 orët e fundit e kanë çuar numrin total të viktimave në 2 001.

Mosha mesatare e personave që kanë humbur jetën është 80 vjeç dhe 97.1% kishin një sëmundje bashkëshoqëruese.

LEXO EDHE:  Ekzekutoi avokatin grek/ I riu shqiptar zbulohet në kamerat e sigurisë

LEXO EDHE:  Festat e fundvitit/ Ambasada Shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm

Situata e koronavirusit vijon të jetë shumë shqetësuese ku dita ditës vijon të rritet numri i të infektuarve dhe viktimave nga koronavirusi./CNA.al

LEXO TE PLOTE