Connect with Us

E rëndë në Durrës/ Gjendet i pajetë në mes të rrugës 44-vjeçari

Kronika

E rëndë në Durrës/ Gjendet i pajetë në mes të rrugës 44-vjeçari

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës ku një 44-vjeçar është gjendur i vdekur në mes të rrugës në zonën e Sukthit.

Sipas policisë, rreth orës 13:15, në Fermë Sukth, është gjetur i vdekur në afërsi të rrugës dytësore Fllakë-Sukth shtetasi E.K.,44 vjeç.

Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së E.K., por nga këqyrja paraprake nuk konstatohet të ketë shenja dhune.

LEXO EDHE:  Abuzimi me të miturën/ Reagon Prokuroria e Durrësit

Policia ka shkuar në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I shtrirë në trotuar/ Gjendet i pajetë një i moshuar tek Kopshti Zoologjik në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një 79- vjeçar është gjetur i vdekur në një trotuar tek Kopshti Zoologjik në Tiranë.

I moshuari me inicialet Sh.A., është gjetur sot rreth orës 12:21 dhe dyshohet se vdekja e tij ka ardhur për shkaqe natyrale pasi nuk i janë gjetur shenja dhune në trup.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E zë korenti/ Humb jetën tragjikisht punëtori i mirëmbajtjes së rrugës në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë ku një person ka humbur jetën tragjikisht.

Mësohet se një punëtor i mirembajtjes së rrugëve ka humbur jetën pasi  ra në kontakt me rrymën elektrike. 60 vjeçari me inicialet H.M., është dërguar i pajetë në spital.

Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje të rendë, ndërkohë po punohet për zbardhjne e plotë të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Korça, Zemra e Shqiptarisë”/ Çelet ekspozita për Mësonjëtoren e parë shqipe

Publikuar

-

Nga

“Korça, Zemra e Shqiptarisë” titullohet ekspozita që u çel, për ndër të 7 marsit, Ditë së Mësuesit, në qytetin e Korçës.

Ekspozita pasqyron dokumente dhe fotografi mbi Mësonjëtoren e parë shqipe gjatë Rilindjes Kombëtare. Drejtoria e përgjithshme e Arkivës në bashkëpunim me bashkinë Korçë, zgjodhën këtë ditë për të realizuar ekspozitën që dëshmon përpjekjet për themelimin, hapjen e Mësonjëtores së parë shqipe dhe librat më të cilat mësohej në këtë shkollë.

Në këtë ekspozitë u pa nga afër edhe Leja e posaçme perandorake dhënë Nuçi Naçit, drejtor i Mësonjëtores, për çeljen e shkollës fillore në gjuhën shqipe e njohur si Mësonjëtorja e Korçës, Abetaren e Naum Veqilharxhit si dhe dorëshkrimet ku bën thirrje për mësimin e gjuhës shqipe.

LEXO TE PLOTE