Connect with Us

Denoncimet dhe deklaratat për koronavirusin/ Balla sulmon keq Berishën e Bashën

Politikë

Denoncimet dhe deklaratat për koronavirusin/ Balla sulmon keq Berishën e Bashën

Publikuar

-

Një sulm i fortë ka ardhur nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, kundrejt ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të opozitës Lulzim Basha, lidhur me denoncimet e këtyre të fundit dhe deklaratat për koronavirusin.

Balla thotë se me rritjen një nga një të të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, si askund tjetër në më shumë se 100 vende në botë, ka nisur një fushatë histerike e një tufe politikanësh, të cilët i quan të paskrupullt.

Numri 2 i socialistëve deklaron se njëlloj si pas tërmetit të 26 Nëntorit, edhe këto 48 orë të para pas shaqjes së rasteve të para me koronavirus, Shqipëria duhet të durojë edhe kujën e hienave, që sipas tij duan të ngjallin mosbesim, zi dhe humbje shprese.

Balla i cilëson politikanët si të pashpresë dhe si ushtarë të dëshpëruar të së keqes, për të cilët pretendon se janë të gatshëm të përdorin edhe një epidemi botërore si koronavirusi, për të shpërndarë panik, nxitur ankth, kërkuar rrëmujë, apo demoralizuar mjekët dhe infermierët.

LEXO EDHE:  Basha propozon “izolimin” e fermerëve shqiptare/ Ja faktet që e hedhin poshtë

“48 orët e fundit janë një shpërthim histerie me në krye të së cilës shfaqet si gjithmonë Sali Berisha, cili ka shtuar numrin e postimeve të rreme. Me paturpësinë malinje që e karakterizon ai poston video nga Irani, se gjoja ato pamje janë në Tiranë. Pas Saliut vjen natyrshëm dështaku epokal Lulzim Basha, me lloj-lloj përpjekje, që synojnë të demoralizojnë ekipet e mjekëve dhe infermiereve si dhe të rrisë sa më shumë panikun.

Në asnjë vend në botë nuk ndodh kjo. Në Itali Kryetari i Partisë Demokratike u prek vetë nga Koronavirusi dhe nuk mallkoi askënd, thjeshtë u tërhoq për t’iu vënë në dizpozicion karantinimit dhe mjekëve. Megjithatë shqiptarët i njohin këta politikanë të pashpresë. Qeveria shqiptare dhe shërbimi ynë shëndetësor në bashkëpunim më OBSH do t’ia dalin ta përballojnë këtë situatë. Të gjithë duhet thjeshtë të ndjekim udhëzimet e specialistëve dhe të Qeverisë”, shkruan socialisti në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përplasja Rama-Basha për 1.2 milion maskat e skaduara/ Skënder Brataj “mbyll” debatin

Publikuar

-

Nga

Denoncimi i opozitës për shpërndarjen e 1.2 milion maskave të skaduara u kthye sot në një temë replikash, mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha.

Teksa Rama dhe Basha vijojnë të replikojnë në rrjetet sociale, Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Bratja, duket se i ka vënë pikat mbi “I” debatit.

I ftuar në në studion e Abc News, Brataj theksoi se një maskë e skaduar nuk të dëmton, por ul cilësinë e funksionit të saj.

“Problemi i një gjëje të skaduar është e njëjta gjë, shumë herë ne vemi te dollapi dhe hapim dhe gjejmë një palë pantallona të 10 viteve më parë, i veshim, nuk na pëlqejnë…Por fakti i maskës nuk është se është apo jo e skaduar. Fakti i maskës është se nuk të dëmton, nuk ka maskë që të dëmton. Shumë, shumë, nuk mund të kryejë funksionin, por mos ta kthejmë tani në një bumerang. Ose më saktë, jo nuk do të kryejë funksionin, por do të ulë cilësinë e funksionit që ka”, theksoi Brataj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Lufta virtuale” për maskat/ Basha urdhër Ramës: Bëhu burrë dhe prano përgjegjësitë!

Publikuar

-

Nga

Ndonëse qytetarët janë në ankth nga koronavirusi, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha po vijojnë me replikat në rrjetet sociale.

Këtë radhë ka qenë Basha që i është përgjigjur kreut të qeverisë për debatin e nisur mes tyre për datën e skadencës së maskave të koronavirusit.

Me tone të ashpra, lideri i demokratëve urdhëron kryeministrin të mbledhë veten, të lërë ankesat dhe të marra masa për mbrojtjen e mjekëve dhe infermierëve.

“Kur gishti tregon hënën, i marri tregon gishtin. Edi Rama ministria jote e Shëndetësisë është rrumpallë, përgatitja e qeverisë tënde për koronavirusin rrumpallë, qeveria jote rrumpallë. Mblidh veten. Boll duke u ankuar dhe duke fajësuar të tjerët për dështimet e tua. Merr masa të mbrosh mjekët dhe infermierët. Lëri batutat bajate,shtroju punës për të mbrojtur shëndetin e njerëzve! Ke zgjedhur ditën e gabuar të sulmosh opozitën. Bëhu burrë dhe prano përgjegjësitë e tua!Gjendja është shumë serioze! Boll u solle si klloun, nuk është koha për të qeshur me ty”, shkruan Basha./ CNA.al

“Boll me justifikime e gënjeshtra”/ Basha ultimatum Ramës: Bëj detyrën dhe merr masa reale!

Akuzat e PD për maskat/ Rama “i tregon dhëmbët” Bashës: Ti Lulzim ke rastin të dukesh si unë

Basha ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Ramën/ “Jo shfaqje me maska të skaduara mbi fytyra të skaduara”

Rama i përvishet Bashës/ “Vare të paktën atë fyell në mur, ndërro maskën dhe orën”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama i përvishet Bashës/ “Vare të paktën atë fyell në mur, ndërro maskën dhe orën”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat me kryetarin e opozitës Lulzim Bashën për akuzat e maskave të skaduara.

Basha e kritikoi për deklaratën se jemi në luftë, duke e cilësuar situatën emergjente që kërkon seriozitet dhe përgjegjshmëri, ndërsa kreu i qeverisë që e ironizoi më parë duke i thënë e si bie fyellit në një vrimë, tashmë i kërkon ta varë fyellin në mur.

Rama i kërkon Bashës të lërë politikën dhe t’i shërbejë popullit.

“Nëse ty s’të duket luftë kjo e njeriut me virusin e panjohur, quaje gjendje e jashtëzakonshme a si të duash! Po vare të paktën atë fyell në mur e kurseja Shqipërisë avazin politik, se s’është koha për politikë kjo, po ora për t’i shërbyer popullit me forcën e shembullit njerëzor!

LEXO EDHE:  Mjeku shqiptar ngre alarmin/ Ka vetëm një mundësi për tu mbrojtur nga Koronvirusi: Lutjuni Zotit të mos hyjë

LEXO EDHE:  Ish ministri lëshon “bombën”/Kunati dhe gruaja e Bashës kanë zyra në selinë e PD

Ndërroje maskën dhe orën, se kjo është një orë e rëndë për Shqipërinë dhe nuk je as ti, as partia jote halli i këtij populli sot, e s’ta ka borxh askush të të shpjegojë tre herë në ditë që s’është gabim, po është faj në mos krim të nxisësh panik me të pavërteta!”, shkruan kryeministri në rrjetet sociale./ CNA.al

“Boll me justifikime e gënjeshtra”/ Basha ultimatum Ramës: Bëj detyrën dhe merr masa reale!

Akuzat e PD për maskat/ Rama “i tregon dhëmbët” Bashës: Ti Lulzim ke rastin të dukesh si unë

Basha ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Ramën/ “Jo shfaqje me maska të skaduara mbi fytyra të skaduara”

LEXO TE PLOTE