Connect with Us

Aksident i rëndë/ Dy të plagosurit me urgjencë drejt spitalit të Korçës

Kronika

Aksident i rëndë/ Dy të plagosurit me urgjencë drejt spitalit të Korçës

Publikuar

-

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur rreth orës 10:15 të paradites së sotme, në afërsi të fshatit Pirg, në Maliq.

Policia bën të ditur se në aksident janë përfshirë mjeti tip zetor me drejtues shtetasin M. D., dhe pasagjere bashkëshorten e tij shtetasen E. D., banues në Maliq dhe mjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin I. M., banues në fshatin Pirg.

Për pasojë, janë dëmtuar drejtuesi dhe pasagjerja e mjetit zetor, të cilët u transportuan për mjekim në Spitalin e Korçës.

LEXO EDHE:  Aksident në Pogradec/ Humb jetën këmbësori (Foto)

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e aksidentit dhe përcaktuar shkaqet e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Pirateria” arreston 37-vjeçarin/ Sekuestrohen mijëra euro, lekë, pajisje dhe karta abonimi të kompanive televizive

Publikuar

-

Nga

Policia në Pogradec ka finalizuar operacionin e koduar “Pirateria” në kuadër të të cilit është vënë në pranga një 37-vjeçar, si dhe janë sekuestruar 11500 euro, 2 milionë lekë të vjetra, pajisje dhe karta abonimi të kompanive televizive.

“Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar në DVP Korçë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të shkelësve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pogradec finalizuan operacionin policor të koduar “Pirateria”, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. A., 37 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, Pogradec.

Arrestimi i tij u bë pasi, nga verifikimet e kryera rezulton se shtetasi i mësipërm, duke qenë i palicensuar nga Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) si dhe duke shfrytëzuar piraterinë, kryente abonime për paketa të ndryshme televizive, kundrejt fitimit.

Vlerat e përfituara nga ky aktivitet i paligjshëm, shtetasi A. A., nuk i kishte deklaruar pranë organeve tatimore duke kryer fshehje të ardhurash. Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e policisë, në mjetin e tij tip “Mercedes-Benz” si edhe në banesë, iu gjetën 11500 euro, 2 milionë lekë të vjetra, një lap top, karta abonimi të disa kompanive televizive, si edhe module dekoderash të cilat iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE:  Aksidentoi këmbësoren/ Arrestohet autori

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive-Aksident i rëndë në autostradën Durrës-Tiranë/Bllokohet trafiku

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”.-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Do ta dërgonin në spital, por godet policin/ E pëson keq 62-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 62- vjeçar është arrestuar nga Policia, pasi në gjendje të dehur ka goditur një prej efektivëve.

Mësohet se 62- vjeçari me inicialet M.B, po sillte shqetësim dhe menjëherë një patrullë shkoi për ta dërguar në spital.

Sipas uniformave blu, pas një telefonate në Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Librazhd për një shtetas në gjendje të dehur që sillte shqetësim, menjëherë ka shkuar patrulla e Policisë për ta shoqëruar në spital, por shtetasi ka kundërshtuar duke e goditur punonjësin e Policisë.

LEXO EDHE:  Aksident në Korçë/Plagosen pesë persona

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në rrugën Tiranë-Durrës/ Përplasen 5 automjete

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale “Kundërshtim me dhunë i punonjësit të Policisë”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Drogë dhe paketa kontrabandë drejt Greqisë/ Arrestohen 2 persona në Kakavijë

Publikuar

-

Nga

Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në zbatim të planit të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për kapjen e personave të shpallur në kërkim, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, si rezultat i intervistimit të thelluar, kanë bërë të mundur zbulimin e identitetit të vërtetë të një shtetasi që ishte i shpallur në kërkim, duke e vënë në pranga, konkretisht shtetasin A. K., 49 vjeç, banues në Vlorë.

Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”. Ngjarje e ndodhur në datë 22.04.2018, ku shtetasi i mësipërm, duke qenë drejtues autobusi i një linje me shtetin grek, ka tentuar të trafikojë në shtetin grek, 1 kg lëndë narkotike kokainë. Ky shtetas, në momentin e kontrollit nga Policia, ka braktisur autobusin dhe është larguar në një zonë të pyllëzuar në territorin e doganës greke.

LEXO EDHE:  Durres, perplaset nga makina, ne gjendje te rende 60-vjeçari

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në rrugën Tiranë-Durrës/ Përplasen 5 automjete

Po si rezultat i kontrolleve bazuar edhe në analizën e riskut, shërbimet e Policisë Kufitare, gjatë kontrollit në vijën e dytë në SPK Kakavijë, të mjetit në pronësi të shtetasit I. A., nga fshati Vrisera, gjetën në gomën rezervë 140 paketa cigaresh kontrabandë, të cilat po i transportonte nga Shqipëria për në Greqi. Paketat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Shtetasi I. A. u arrestua në flagrancë, nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër, për veprën penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë”.

Policia Kufitare po vijon me intensitet kontrollet në pikën e kalimit dhe në kufirin e gjelbër, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe në bashkëpunim me FRONTEX-in, për të parandaluar hyrjen e paligjshme të shtetasve nga vendet e treta.

LEXO TE PLOTE