Connect with Us

Paralajmërimi i fortë i Ramës/ Gjobë ata që thyejnë rregullat e vetëkarantinimit

Lajme

Paralajmërimi i fortë i Ramës/ Gjobë ata që thyejnë rregullat e vetëkarantinimit

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të kabinetit qeveritar ka paralajmëruar masa të ashpra kundër koronavirusit.

Rama theksoi se ata që vijnë nga zonat e kuqe në vendet e prekura duhet të vetëkarantinohen ose të kundërt do të gjobiten me masë administrative.

Po ashtu Rama ka kujtuar se koronavirusi nuk është aspak më i rrezikshëm se murtaja e mesjetës apo gripi i derrit në 2008- 2009.

“Një tjetër element që duhet theksuar është vetë- izolimi pra vetë- karantinimi nga zona me shpërthim ndërkombëtar apo zonat e kuqe të cilat monitorohen me rigorozitet të skajshëm nga strukturat.
masë administrative kush thyen këtë rregull

LEXO EDHE:  Ish-deputeti “masakron” Ramën/ I ke shërbyer krimit, gjej guximin të përballesh me 63 viktimat

Të kufizohen maksimalisht vizitat në spitalin Nënë Tereza për të lehtësuar punën e mjekëve.
Dua të theksoj po ashtu se qoftë spitalet dhe ekipet mjekësore janë përcaktuar dhe dihen saktësisht nga të gjithë personat që përfshihen në proces sipas situatës.”-tha kreu i qeverisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Ndalimi i fluturimeve me Italinë/ Autoriteti i Aviacionit Civil bën njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Autoriteti i Aviacionit Civil ka bërë një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me fluturimet drejt Italisë dhe nga Italia drejt Shqipërisë, si masa kundër përhapjes së koronavirusit.

Në një njoftim në faqen zyrtare, Autoriteti i Aviacionit Civil bën të ditur se në vijim të situatës së krijuar në Itali për shkak të përhapjes së COVID-19, masave të marra nga qeveria italiane për vendosjen e karantinës në veri të Italisë, si dhe masave parandaluese të përhapjes së virusit në vendin tonë, në zbatim të urdhrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ndalohen të gjitha fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” dhe:

• Aeroporti Milano Malpensa (MXP)
• Aeroporti Milano Bergamo (BGY)
• Aeroporti Bologna (BLQ)
• Aeroporti Firenze (FLR)
• Aeroporti Genoa (GOA)
• Aeroporti Perugia (PEG)
• Aeroporti Pisa (PSA)
• Aeroporti Rimini (RMI)
• Aeroporti Venezia (VCE)
• Aeroporti Verona (VRN)

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet Vasili/ Rama i çmendur, do përfundojë në pranga

LEXO EDHE:  Vdekja e një "gënjeshtari", që u kthye në hero/ Historia e mjekut që paralajmëroi botën për Koronavirusin

Autoriteti Aviacionit Civil ka lëshuar menjëherë udhëzimin drejtuar Aeroportit Ndërkombëtar “Nënë Tereza” dhe ofruesit të shërbimit të lundrimit ajror “Albcontrol” për nxjerrjen e njoftimeve të nevojshme për zbatimin e këtij kufizimi të fluturimeve për/nga aeroportet e lartpërmendura, deri në një njoftim të dytë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Armiku më i madh nuk është koronavirusi”/ Rama mesazh të fortë mediave

Publikuar

-

Nga

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Edi Rama i ka drejtuar një mesazh të fortë edhe mediave.

Kreu i qeverisë theksoi se është shumë e rëndësishme që të ketë vetëpërmbajtje dhe të mos përhapet panik.

“Një apel të fortë kam edhe për mediat. Në këto momente është një përgjegjësi e madhe për shëndetin e njerëzve por edhe për mbarëvajtjen e këtij procesi. Mediat të vetëpërmbahen dhe të kenë vetëdijen se në këtë situatë armiku më i madh nuk është koronavirusi, por paniku.

LEXO EDHE:  Rama sulmon Metën për gjykatësit që emëroi me Berishën

LEXO EDHE:  Kërkon përplasje për të justifikuar veten/ Fatmir Mediu i përvishet Ramës

Paniku që stimulohet nga burime të paçertifikuara dhe jo shkencore. Të gjithë duhet të jemi aleat në një përballje që shkon përtej të gjitha dallimeve tona”-tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Delinda Disha zbulon “pabesinë” e Vjollca Hoxhës/ Si falsifikuan firmën time dhe më hodhi në gjyq

Publikuar

-

Nga

Aktorja e humorit Delinda Disha ka folur sot për herë të parë lidhur me betejën ligjore që është duke zhvilluar me pronaren e Top Medias Vjollca Hoxhës.

Delinda tregoi se aktualisht është në gjyq me administratoren dhe pronaren e Top Medias Vjollca Hoxhën, pasi këto të fundit e kanë akuzuar për shkelje të kontratës.

Por një akuzë shumë e fortë është kthyer në emër të Vjollcës, sepse ish-aktorja e “Portokalli”-së  pretendon se kanë falsifikuar firmën e saj.

“Faktikisht mua padia më ka ardhur gati 4 muaj pasi kisha filluar “Klanifornian” dhe më bëri pak përshtypje me thënë të drejtën sepse unë u ndava shumë mirë me të gjithë, duke filluar që nga Vjollca dhe gjithë të tjerët. Nuk e prisja por ja që ndodhi dhe e turpshmia është që arrin dëri aty sa të hedhin në gjyq duke falsifikuar dhe firmën tënde në një kontratë me të cilën të hidhnin në gjyq Dalindën sepse unë marrëdhëniet më Top Channel i kam mbyllur që në 2018.

LEXO EDHE:  Basha i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Ramës

LEXO EDHE:  Kërkon përplasje për të justifikuar veten/ Fatmir Mediu i përvishet Ramës

Ata kanë bërë një kontratë 2-vjeçare që nuk funksionon sepse ne kontratat i kemi pasur 1-vjeçare. Ata kanë bërë një kontratë 2017-2019 në të cilën kishte një klauzolë që ndodhej në kontratë që unë nuk duhet të punoja një vit në asnjë televizion konkurrent aq më tepër në televizionin Klan etj etj. Duke qenë se unë i kisha mbylluar marrëdhëniet mund të isha shumë konshiente për largimin tim nga ai shoë humori dhe shkova u largova, ndërkohë që në janar të vjen kërkesë padie.

Është e turpshme, unë e përjetova për hir të vërtetës, por tani e kam marrë shumë lehtë sepse e drejta fiton gjithmonë. Është e turpshme që një televizion të arrije deri në këtë farë niveli që të falsifikojë kontratën e një nga aktorëve që për 5 vite sa kam qenë aty kam pasur marrëdhënie shuëmë të mira dhe jeta është e gjatë, ndoshta unë mund të shkoja prap”, deklaroi ajo në emisionin “ThumbON”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE