Connect with Us

Shembet hoteli i përdorur si karantinë/ Humbin jetën 4 persona, 29 të tjerë nën rrënoja

Bota

Shembet hoteli i përdorur si karantinë/ Humbin jetën 4 persona, 29 të tjerë nën rrënoja

Publikuar

-

Katër persona kanë humur jetën dhe 29 të tjerë rezultojnë të humbur pasi hoteli që përdorej si karantinë për të infektuarit me koronavirus në Kinë, u shemb.

Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin kinez të Quanzhou.
Punëtorët e shpëtimit janë ende në kërkim të personave të humbur nën rrënojat e hotelit me pesë kate.
Nga 71 të bllokuar fillimisht, 38 u shpëtuan, tha Ministria e Menaxhimit të Emergjencave. Ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi shembjen e hotelit.

Qyteti Quanzhou ka regjistruar deri tani 47 persona të prekur nga koronavirusi.
Hoteli raportohet të jetë hapur në vitin 2018 dhe kishte 80 dhoma./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Greqia në alarm nga koronavirusi/ Shkon në 66 numri i personave të infektuar

Publikuar

-

Nga

Greqia është vendi ballkanik me përhapjen më të madhe të koronavirusit. Shifrat e fundit flasin për 66 persona të infektuar, 21 prej të cilëve janë konfirmuar vetëm sot.

51 prej tyre erdhën nga një grup turistësh të cilët po ktheheshin nga një tur në Izrael dhe Egjipt.

Rastet e tjera janë në prefekturën e Achaias ku ndodhet qyteti i Patrës, 4 në Ilia, 1 në Euboea dhe 7 në Attica aty ku ndodhet kryeqyteti grek i Athinës.

Por 43 prejt tyre janë të vetë- izoluar në shtëpitë e tyre kurse 22 të tjerë janë në karantinë në Attica, Selanik dhe Patra

LEXO EDHE:  “Gjeni një dhomë hoteli”/Çifti i njohur kapet mat në momente intime në mes të publikut

LEXO EDHE:  Bënë "thashetheme" në internet, rreth 200 persona dënohen në Kinë

Ndërkohë të dhënat e publikuara ditën e sotme nga Italia tregojnë që numri i rasteve të konfirmuara ka shkuar tashmë në 5,883, brenda ditës janë shtuar 1,247 raste ndërsa kanë ndërruar jetë 233 persona.

LEXO TE PLOTE

Bota

Infektohet nga koronavirusi/ Humb jetën mjekja anesteziste në Itali

Publikuar

-

Nga

Italia po përballet me një situatë alarmante sipasojë e përhapjes së koronavirusit.

Deri pasditen e sotme, numri i viktimave ka shkuar në në 233, ndërsa 5883 persona rezultojnë të infektuar.

Mes viktimave të ditës së sotme është edhe mjekja anesteziste Chiara Filipponi, e cila shërbente në spitalin e Mestre në Venecia.

Ajo qëndroi përreth një muaj e shtruar në spitalin ‘Angelo dell’Angelo’ sipasojë e një sëmundje të rëndë, ku dhe u infektua nga Covid-19.

LEXO EDHE:  Koronavirusi/ Pse njerëzit mbajnë realisht maska ​në fytyrë?

LEXO EDHE:  U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me tritol një godinë 3-katëshe te Universiteti Bujqësor

Chiara Filipponi bëhet viktima e parë mes bluzave të bardha në Itali, që humbin jetën sipasojë e koronavirusit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Rëndohet bilanci nga koronavirusi në Itali/ 233 viktima, mbi 5000 të infektuar

Publikuar

-

Nga

Është rënduar bilanci sipasojë e epidemisë së koronavirusit në Itali.

Sipas mediave vendase numri i viktimave ka shkuar në 233, ndërsa deri më sot janë regjistruar 5883 raste personash të infektuar.

2,651 pacientë janë të shtruar në spital me simptoma. 567 janë në kujdes intensive. Ndërsa 1,843 janë në izolim në shtëpi.

Italia është vendi me më shumë të prekur dhe me më shumë viktima në Europë nga koronavirusi teksa në gjithë botën mban vendin e katërt pas Kinës, Koresë së Jugut dhe Irait.

LEXO EDHE:  620 milionë $ rinovim, hoteli ikonik bëhet më moderni

LEXO EDHE:  Bënë "thashetheme" në internet, rreth 200 persona dënohen në Kinë

Walter Ricciardi, këshilltar i Ministrit të Shëndetësisë, Roberto Speranza dhe anëtar i bordit ekzekutiv të OBSH tha se “Në qeveri po reflektohet mbi nevojën për të zhvilluar strategji të tjera dhe objektive që mund të prekin të tjera zona të verdha, përtej atyre të kuqe, pasi është konstatuar se virusi ka filluar të qarkullojë më intensivisht jo vetëm në Itali por edhe në gjithë Europën./CNA.al

LEXO TE PLOTE