Connect with Us

Mesazhi i veçantë i ambasadores Yuri Kim/ “Ju tregoj kuptimin e dy unazave që mbaj në dorë”

Politikë

Mesazhi i veçantë i ambasadores Yuri Kim/ “Ju tregoj kuptimin e dy unazave që mbaj në dorë”

Publikuar

-

Ambasada Amerikane në Tiranë,  ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto, ku tregohet dora e ambasadores amerikane Yuri Kim dhe dy unaza që ajo mban.

Krah fotos, shkruhet se ambasadorja mban në dorën e saj dy unaza, një që ia ka dhuruar mamaja e një që e ka blerë kur ka nisur punë.

Me këtë mesazh, ambasadorja Yuri Kim uron festën e nënës, Ditën e Grave.

“Çdo ditë në dorën e djathtë mbaj një unazë që ma ka dhuruar mamaja ime dhe në të majtën, një unazë që ia bleva vetes kur fillova punë. Gëzuar festën e nënës! Gëzuar Ditën e Grave”! Ambasadorja Yuri Kim”

LEXO EDHE:  Lazarati, reagon Ambasada Amerikane ne Tirane

Image may contain: one or more people and ring

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Aqif

    9 Mars, 2020 at 2:31 pm

    Po pse i mbake tek Gishti i Mezit, apo per tja terhequr vemendjen bashkebiseduesve

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta në konferencë për mediat/ Ja kur do të dalë para gazetarëve

Publikuar

-

Nga

Në kohën kur në Shqipëri po zien mediat dhe qytetarët për koronavirusin, presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar një konferencë për shtyp me gazetarët.

Në një njoftim të dërguar nga Presidenca, thuhet se Meta do të komunikojë me gazetarët në orën 18:15 në institucionin e Kreut të Shtetit.

Por ajo që mbetet ende e pazbuluar është çështja për të cilën do të flasë Kreu i shtetit, që mendohet të jetë çështja e virusit.

LEXO EDHE:  Pesë ditë pas mbërritjes në Tiranë/ Ambasadorja e SHBA shkon në Presidencë

LEXO EDHE:  Dy anëtaret e reja të Kushtetueses/ Reagon Ambasada amerikane

Ndërkohë, kujtojmë se Ministria e Shëndetësisë konfirmoi për mediat dy rastet e para me koronavirus në vendin tonë. Bëhet fjalë për babë e bir që kishin ardhur nga Firence në Shqipëri përmes rrugës tokësore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllja e shkollave, kopshteve dhe çerdheve/ Basha “urdhër” Ramës

Publikuar

-

Nga

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar për vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur të gjitha institucionet arsimore pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha thotë se shteti duhet të paguajë njërin nga prindërit që do kujdeset për fëmijët që qëndrojnë në shtëpi.

“Pas vendimit për mbylljen e shkollave, kopshteve dhe çerdheve, duhet që shteti të paguajë apo kompensojë me vlerë të plotë një nga prindërit në marrëdhënie pune që duhet të kujdeset për fëmijët e vegjël gjatë kohës që çerdhet, kopshtet dhe shkollat qëndrojnë të mbyllura”, deklaron lideri i demokratëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Takimi me ambasadoren e SHBA dhe padia e Metës/ Gjonaj thumbon Presidentin

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka folur lidhur me padinë e ngritur nga presidenti Ilir Meta ndaj saj në SPAK për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

Gjonaj e cilësoi si inekzistent kallëzimin, ndërsa pretendon se nuk e ndikon aspak Komisonin e Venecias lidhur me draft-opinionin për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

“S’ka asnjë lloj ndikimi, pasi çështja ka të bëjë me zgjidhjen e ngërçit dhe s’ka të bëjë me kallëzimin inekzistent që presidenti ka bërë. Pres vendimin e  institucioneve të drejtësisë. Unë i kam bërë publike të gjitha provat, me aq sa mund t’i interpretohen publikut”, tha ajo, ndërsa ironizoi Kreun e Shtetit, teksa ishte e ftuar në emisionin “Top Talk”.

“Jo çdo njeri që bërtet ka të drejtë. Le t’ja lemë institucioneve të drejtësisë”, nënvizoi ministrja. Gjithashtu Gjonaj foli edhe për takimin me ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim dhe u pyet nëse kjo e fundit është ndikuar nga afeksione personale.

LEXO EDHE:  “Vdekje Amerikës”/ Mijëra njerëz në varrimin e Kasem Sulejmanit

LEXO EDHE:  Dy anëtaret e reja të Kushtetueses/ Reagon Ambasada amerikane

“Ambasadorët vijnë si përfaqësues, nuk vijnë për Etildën si individ dhe absolutisht nuk bëhet fjalë për afeksione personale se në mënyrë të vazhdueshme kam pasur takime me një sërë përfaqësuesish të SHBA. Zonja Kim nuk ka mbështetur ministren si person, por Reformën në Drejtësi”, u shpreh ajo.

Ndërkohë për pyetjen se kush mendon se do ta fitojë betejën mes saj dhe presidentit, Gjonaj tha se duhet “t’ja lemë kohës, se e para nuk mund t’i them gjitha këtu sot dhe e dyta presim të flasin institucionet”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE