Connect with Us

Astrologu shqiptar habit me deklaratën/ “Koronavirusi u krijua nga amerikanët”

Politikë

Astrologu shqiptar habit me deklaratën/ “Koronavirusi u krijua nga amerikanët”

Publikuar

-

Astrologu shqiptar, Jofiel Koço, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me koronavirusin, i cili është përhapur me shpejtësi, fillimisht në Kinë dhe më pas në disa shtete të tjera.

Teksa ka qenë i ftuar në emisionin “ThumbON” Koço tha se koronavirusi ka dalë nga një laborator amerikan për t’u hakmarrë ndaj Kinës dhe Iranit.

Një tjetër teori që ai nxjorri ishte ajo e anës ekonomike, për përfitime të farmacive në mbarë botën, që i përllogarit në 5 trilion dollarë.

“Vjen nga një laborator. Ekziston një kompani konglomerat e përhapur në të gjithë botë, për të cilën është zhvilluar edhe një film nëse e keni parë “Resident Evil” dhe quhet umbrela.  Kjo organiozatë që merret me  bio inxhinierinë dhe farmacetukën aty bëjnë shpikjet shkencore më të fundit. Shpikin viruse, shpikin vaksina, elementë se si mund të bëjnë ndryshimin e geneve të njeriut dhe çdo gjë që lidhet me farmaceutikën dhe bio inxhinierinë  lidhet me umbrelën. Nëse shohim laboratorin në Whan, ku dyshohet se ka dalë virusi, aty është stema e umbrelës. Sipas teorisë konsiprative, gjithçka në botë, nuk ka asnjë virus, asnjë mikrob që të lindi në rruzullin tokësor pa autoritetin e umbrelës. Ajo vepron në mënyrë të mbuluar, eksperimentet kanë rreth 10.000 punonjës shkencëtarë dhe skperimentuesit më brilantë në botë. Këtu lidhen edhe anët ekonomike. Çfarë ndodhi gjatë daljes së koronavirusit? Sa fituan farmacitë në mbarë botën, sa fitoi umbrela? E di sa është shifra vetëm në muajin e parë? 5 trilion dollarë. Pra e gjithë paraja që nuk u shpenzua në sektorët e tjerë u shpenzua për një kohë të shkurtër në farmaceutikë”, u shpreh ai.

LEXO EDHE:  A ka Shqipëria maska për të gjithë?/ Manastirliu qetëson qytetarët

“E dyta: Folëm një konflikt mes Amerikës dhe Iranit. Amerika vendosi të godasë Iranin, por u tërhoq në mënyrë misterioze, për shkak të kërcënimit të Kinës sepse Irani është furnizuesi më i madh i Kinës. Atëhere çfarë ndodhi kur amerikanët u kënaqën me një tërmet ku ndodheshe laboratori i prodhimit të bombës atomike në Iran, ata u kënaqën me një tërmet 6,4 që e shkaktuan vetë duke e shkatërruar këtë laboorator duke hequr kërcënimin imidjat që kishte Irani sepse ishte në fazën e fundit të prodhimit të bombës atomike, atëhere amerikanët vendosën të hakmerren në mënyrë tjetër duke përhapur një virus në Kinë”, vijoi më tej astrologu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Strong

    8 Mars, 2020 at 11:31 pm

    E pse jo? Jetojmë në një botë të pamëshirshme. Specia më e rrezikshme deri më sot konsiderohet njeriu.

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kur isha kaçurrel qerasja fëmrat me whisky”/ Vjen reagimi i Kostaq Papës: Mallkuar qofshin ata…

Publikuar

-

Nga

Deputeti i opozites së re, Kostaq Papa, ka reaguar për herë të parë, pasi u bë viral në rrjet për shkak të fjalimit të tij të mbajtur për gratë në Kuvend.

“Fëmrat me mua pinin më shumë whisky se ujë”, tha Papa në foltoren e Kuvendit, ndërsa kjo solli mjaft reagime në rrjet.

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme në një postim në rrjetet sociale ai  shprehet se i janë hequr fjalët nga konteksti dhe po hidhet baltë mbi të.

“Heqin një fjali nga konteksti dhe bëjnë futboll me të dhe përpiqen të hedhin baltë mbi njeriun e ndershëm që kërkoi të kontrollohen tenderat e korupsionit.
Thjeshtë rrjetet donin një rast qoftë dhe fjali xhentilese dhe u bënë bashkë ujqër e çakenj që e kanë rrjepur këtë popull e as duan tia dinë për integrimin e vendit në BE por vetëm ta grabitin e shqiptarët ti lënë barkthatë e bukë me listë që ti kontrollojnë dhe të tjerët të emigrojnë!
Zoti dhe e drejta është me shqiptarët!
Zoti dhe e drejta është me Deputetin Kostaq Papa që ska prekur e nuk do prek asnjë lekë publike.
E keqja e shqiptarëve vjen nga shqiptarët.
Mallkuar qofshin ata që pengojnë integrimin e Shqipërisë dhe Shqiptarëve!
Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe Shqiptarët!
Ky shekull është i Shqiptarëve!
SHQIPËRI ATDHEU IM !
Falenderoj gjithë ata që nuk pranuan të bëhen pjesë e këtij skenari antishqiptar, tradhëtar e poshtërues. KOSTAQ PAPA Deputeti Tiranës dhe Emigracionit”/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

PS zotëron 90% të pushtetit/ Berisha këmbanë alarmi, thirrje për përmbysje të qeverisë

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar grafikën e përqindjes së pushtetit të Partisë Socialiste që nga viti 1991 deri në 2020-ën.

Në grafikë thuhet se PS zotëron aktualisht 90% të pushtetit, ndërsa Berisha e quan këtë narkodiktaturë. Ish-kryeministri i bën thirrje qytetarëve të ngrihen për të përmbysur pushtetin e kryeministrit Edi Rama.

“Pas instalimit të narkoshtetit të vetëm në Europë, Edvin Kristaq Mafia ka në duart e tij si asnjë njeri tjetër përveç Kim Jong Unit  90 përqind te pushteteve të vendit. Ai sot kontrollon të gjitha pushtetet më shumë se sa diktatori i fundit komunist shqiptar Ramiz Alia.

Të dashur miq, ky grafik është thirrje kushtrim për çdo shqiptar të mos harrojnë se diktaturat nuk largohen me votë! Ato përmbysen dhe vetëm përmbysen për t’i hapur rrugën votës së lirë.

LEXO EDHE:  Masat për koronavirusin/ Basha mbledh ekspertët dhe ish-deputetët në PD

LEXO EDHE:  Masat për koronavirusin/ Basha mbledh ekspertët dhe ish-deputetët në PD

Ky grafik është një apel një kushtrim të ngrihemi në lartësinë e guximit tonë për të përmbysur në shembullin e bolivianebe etj etj, narkodiktaturën  e Edvin Kristaq Mafisë! Rama ik! Fitore!!! sb”, shkruan ish-lideri i demokratëve në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“SPAK nxjerr zbuluar propagandën”/ Bardhi i përvishet Ramës për OFL-në

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi pretendon se pasuritë e vërteta të krimit të organizuar kanë mbetur të paprekura.

Bardhi thotë se Operacionit Forca e Ligjit i është bërë vetëm fushatë publicitare, ndërsa thekson se SPAK ka nxjerrë zbuluar propagandën e kryeministrit Edi Rama.

Demokrati ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku e cilëson OFL-në njësi speciale të Policisë Rrugore që nuk ka sekuestruar pasuritë por vetëm makinat.

“SPAK nxjerr zbuluar propagandën e Edi Ramës me luftën ndaj krimit të organizuar, duke konfirmuar mosbesimin e 87% të qytetarëve shqiptarëse se me Edi Ramën në Qeveri nuk mund të ketë luftë reale ndaj krimit të organizuar. Askush nuk priste që Edi Rama papritur të luftonte partnerin e tij kryesor në marrjen dhe mbajtjen e pushtetit, dhe aq më pak këtë ta bënte para zgjedhjeve që janë në prag.

Deklarata e SPAK, provoi në mënyrë të pakundërshtueshme se nën qeverisjen e Edi Ramës:

LEXO EDHE:  Mbyllja e shkollës nga frika e koronavirusit/ Ministria e Arsimit i heq licencën: Udhëheqësit të ndiqen nga organet e drejtësisë

LEXO EDHE:  Testohen 13 raste në Shqipëri/ MSH: Asnjë i konfirmuar me koronavirus

– OFL nuk është njësi speciale kundër krimit të organizuar, por njësi speciale e Policisë Rrugore!

– OFL po na tregon se bosët e krimit të organizuar janë “të varfër” dhe paratë e VETME që kanë siguruar nga trafiqet i kanë investuar në blerjen e një automjeti!”, deklaron Bardhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE