Connect with Us

Alesia Bami shuan kureshtjen/ Zbulon kush ia blen rrobat e shtrenjta

Lajme

Alesia Bami shuan kureshtjen/ Zbulon kush ia blen rrobat e shtrenjta

Publikuar

-

Alesia Bami është një ndër moderatoret më të komentuara përsa i përket jetës private dhe jo vetëm.

Ajo që është vënë re nga fansat, të cilët kanë ngritur edhe pikëpyetje të shumta, janë veshjet e shtrenjta të moderatores seksi.

Mirëpo ditën e sotme, Alesia i ka dhënë fund të gjithë aludimeve duke treguar në rubrikën “Trotuar” në emisionin “E diell”, se janë prindërit ata që ia kanë blerë rrobat e shtrenjta.

LEXO EDHE:  Foto/ Modelja shqiptare sulmohet online për photoshop

“Ne gjithmonë kemi një hall, që kur shohim një njeri të veshur mirë themi: Ku i gjeti ky këto? Por unë që kur kam qenë e vogël me kanë mbajtur ata të shtëpisë me gjithë të mirat, dhe i kam ngjitur shkallët avash avash. Unë kam pak veshje të shtrenjta, sepse në përditshëmri vishem me Adidas”, rrëfeu ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Në shënjestër pasuritë e krimit të organizuar”/ Lamallari: Akti Normativ mbron ekonominë e ligjshme

Publikuar

-

Nga

“Përmes shënjestrimit të pasurive të krimit të organizuar, Akti Normativ mbron ekonominë e ligjshme.”

Kështu ka deklaruar sot zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i cili thotë se ligji i miratuar nga qeveria ka në fokus ekonominë e paligjshme.

Sipas tij, shënjestrimi, sekuestrimi dhe konfiskimi i pasurive dhe aseteve të krimit të organizuar cënon drejtpërdrejtë pushtetin financiar të grupeve dhe eksponentëve të krimit të organizuar.

“Dobësimi i pushtetit financiar të grupeve kriminale vlerësohet si goditje në thembrën e Akilit për krimin e organizuar. Shkatërrimi i potencialit ekonomik dhe përpjekjeve për pastrimin e të ardhurave kriminale mbron ekonominë e ligjshme, konkurencën dhe sipërmarrje ekonomike të ndërtuar dhe që funksionon mbi rregullat e tregut. Si i tillë akti përbën një garanci shtesë për parandalimin e injektimit të të ardhurave me origjinë kriminale në ekonominë e vendit”, u shpreh Lamallari gjatë një interviste për Agjencinë Telegrafike Shqiptare.

Zv.ministri deklaron se akti normativ sulmon dhe dobëson potencialin korruptues dhe infiltrues të krimit të organizuar. Ai tha se ndikimi social konsiston në heqjen dhe dobësimin e çdo motivi apo iluzioni për pasurim të shpejtë dhe të paligjshëm.

“Askush nuk do të ishte i gatshëm të rrezikojë përfshirjen në veprimtari të paligjshme fitimprurëse dhe dënimin penal, duke ditur fatin e paracaktuar të sekuestrimit dhe konfiskimit të të ardhurave të përftuara kriminale. Në këtë mënyrë ai mbron të rinjtë dhe grupet vulnerabël të shoqërisë ndaj ekspozimit, joshjes dhe rekrutimit nga krimi i organizuar”, vijon Lamallari.

LEXO EDHE:  Foto/ Modelja shqiptare sulmohet online për photoshop

LEXO EDHE:  S’u ndahet vajzave seksi/ Pasi ngacmoi ish-missin, Kujtim Gjuzi i “propozon” Alesia Bamit

Lamallari tregoi se deri më tani janë mbi 41 subjekte që u janë dërguar formularët e pasurisë dhe janë sekuestruar rreth 71 automjete.

“Ka patur që në fillim të punës së OFL janë qindra praktika të mbledhura nga drejtoritë vendore të policisë të përcjella në OFL dhe më pas duke vijuar edhe me hetimet që ata kryejnë dhe më pas përcillet formulari për vetëdeklarimin e pasurive që më pas plotësohet me dokumente shtesë dhe përcillet në prokurori. Janë mbi 40 shtetas që kanë marrë formular. Shumë prej tyre kanë plotësuar formularin sipas afatit kohor dhe janë përcjellë edhe në Prokurorinë e Posaçme. Kemi parë shumë pasuri të sekuestruara. Janë rreth 71 automjete, pasuri tokë truall, edhe komplekse. Janë diku mbi 85 praktika të përcjella nga OFL tek SPAK. Mesatarisht çdo ditë ka 2-3 kërkesa që përcillen, shpërndahen ndaj subjekteve të aktit normativ. Më pas vijohet me hetimin e pasurisë së tyre, dokumentohet çdo provë e mundshme dhe një punë e mirëkoordinuar me SPAK kanë sjellë këto vendimet e para, pra kërkesat për sekuestro”, theksoi zv.ministri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Të quajnë kurorë por s’je mbret”/ Vogëlushi nga Italia prek me poezinë për koronavirusin

Publikuar

-

Nga

Përhapja e koronavirusit në shumë vende të botës ka sjellë frikë dhe panik për të gjithë.
Italia është një ndër shtetet ku koronavirusi ka marrë qindra jetë njerëzish dhe mijëra të tjerë janë të infektuar.

Ndërkohë që kryeministri Conte njoftoi mbylljen e shkollave deri më 15 mars, fëmijët janë të detyruar të qëndrojnë të bllokuar në shtëpi që të mbajnë larg infeksionin e koronavirusit.

Së fundmi në mediat italiane është publikuar letra e një vogëlushi nga Italia, i cili ka krijuar një poezi për koronavirusin.
Poezia e tij ka prekur të gjithë ata që e kanë lexuar dhe ka bërë xhiron e rrjetit.

Poezia e vogëlushit:

Mjafton një teshtimë
dhe të gjithë ikin,
një puthje apo
një përkëdhelje dhe
drejt e në farmaci.
Të quajnë kurorë
por ju s’jeni mbret
Jeni një virus
mendjemadh që
nuk vlen shumë
Na thanë se në Sardenjë nuk do të vijë
dhe përkundrazi, ju jeni këtu!
Jemi pak të frikësuar, por ndoshta s’e dini
se ne do të luftojmë derisa të zhdukeni
Dhe pse nuk janë karnavalet, ne duhet të vëmë maskë.
Ne mendojmë për higjienën, i lajmë duart dhe gjithashtu përpiqemi të qëndrojmë larg.
Ne po bëjmë gjithçka që të mos kapemi dhe ju, virus, nuk do të mund të na infektoni.
Italia jonë do të shpëtojë dhe ketë një fund i lumtur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Foto-T’i mësojmë Ilir Metës “A-në” e madhe të dorës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka filluar të shafqet prej disa kohësh si një sovranist dhe një njeri që e do shumë Atdheun.

Ai po tenton të luajë roline patriotit, por nga nxitimi apo nga padija bën dhe gafa.
Rasti konkret është ky me gërmën “A”.

Zotit Meta, presidentit tonë duhet t’i mësojmë A-në e madhe të dorës. Presidenti ynë duhet të shkojë në klasë të parë fillore të mësojë siç kanë mësuar dikur dhe mësojnë sot fëmijët: “A” e madhe e dorës, Atdheu, “A” e madhe e shtypi “Arra”, “a” e vogël e shtypit dhe “a” e vogël e dorës. Këto,  Ilir Meta duhet t’i ketë mësuar në shkollën fillore në Skrapar. Por, duhet ta dijë se duke përdorur gërma të tilla të stilizuara ndoshta, na tregon se nuk e di mirë se çfarë është A-ja dhe çfarë është Atdheu.

LEXO EDHE:  Foto-Cilat janë velinat e reja të “Stop”/ Njëra prej tyre është shumë e njohur për ne

LEXO EDHE:  Video/ Alesia Bami në “Zonë e Lirë”, rrëfen bisedën dhe lajmet e sajuara nga mediat për të

Ajo “A” që ka përdorur presidenti nuk është “A-ja” që shqiptarët kanë mësuar në shkollë në bukurshkrim.

Meta mund ta bëjë dhe të shëmtuar por të paktën të bëjë A-në e duhur, ajo që ka përdorur ai nuk është A-ja për fjalën Atdheu.

Ilir Meta ynë si një president sovranist dhe një patriot i madh përpara se të mbajë leksione demokracie dhe të bëjë luftë politike të mësojë A-në e madhe të dorës”

Presidenti Meta në këtë moshë mbase e ka të vështirë të mësojë të shkruajë si duhet shkronjën “A”, por ne i rekomandojmë filmin “Komisari i Dritës” të shohë si e shkruan Rudina gërmën “A”./CNA.al 

 

LEXO TE PLOTE