Connect with Us

Aksident i rëndë në Librazhd/ Plagosen 5 persona, mes tyre 4 gra

Kronika

Aksident i rëndë në Librazhd/ Plagosen 5 persona, mes tyre 4 gra

Publikuar

-

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhyr paraditen e sotme në Librazhd në vendin e qujatur “Kthesa e Murrazhit”.

Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 5 persona.
Bëhet fjalë për 4 gra dhe 1 burrë që kanë marrë plagë të ndryshme. Dy prej të plagosurve janë nga Maqedonia e Veriut.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tentuan të kalojnë kokainë drejt Greqisë/ Arrestohen 2 persona në Kapshticë

Publikuar

-

Nga

Masat e shtuara nga Policia Kufitare dhe shkëmbimi i informacionit me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP, çuan në parandalimin dhe goditjen e një tjetër tentative për trafikim të drogave të forta.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në zbatim të planit të posaçëm të masave për rritjen e kontrollit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativës për trafikim të lëndëve narkotike, si dhe në bazë të analizës së riskut, dhe shkëmbimit të informaciomeve me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve, kanë përzgjedhur për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, automjetin tip “Mercedes-Benz” me drejtues shtetasin I. F., 40 vjeç dhe pasagjer shtetasin B. H., 49 vjeç, të dy banues në Korçë.

LEXO EDHE:  Aksidenti i tmerrshëm/Vajza e futbollistit të famshëm goditet nga një makinë, ja gjëndja e saj

LEXO EDHE:  Aksidenti i tmerrshëm/Vajza e futbollistit të famshëm goditet nga një makinë, ja gjëndja e saj

Pas verifikimeve dhe kontrollit të ushtruar në automjet, punonjësit e Policisë Kufitare kanë vijuar me kontrollin fizik ndaj dy shtetasve të lartpërmendur.

Si rezultat i kontrollit fizik, shtetasit B. H., i është gjetur e fshehur në trup një pako e presuar me lëndë të dyshuar narkotike e llojit kokainë me peshë 1028.2 gr, sasi e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Veprimet e mëtejshme procedurale dhe hetimore, u kryen nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve pranë DVP Korçë, të cilët bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve të sipërpërmendur për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

16 vjedhje në dy javë/ Kapet hajduti shqiptar në Itali

Publikuar

-

Nga

Policia italiane ka arrestuar një 20 vjeçar shqiptar dhe dhe 3 bashkëpunëtorët e tij u shpallën në kërkim, pasi akuzohen për vjedhje.

Sipas autoriteteve janë dokumentuar se personat në 15 ditë kanë kryer 16 vjedhje, nga 20 janari deri në 4 shkurt.
Vlera e sendeve të vjedhura kap shifrën e 100 mijë eurove.

Banda funksiononte në zonën e Bergamos ku hajdutët shpesh ngjiteshin në çati dhe me ndihmën e disa mjeteve hynin brenda në shtëpi.

LEXO EDHE:  U përplas me bordurën/ Aksidentohet rëndë shqiptari

LEXO EDHE:  Aksidenti i tmerrshëm/Vajza e futbollistit të famshëm goditet nga një makinë, ja gjëndja e saj

Ndërkohë, hetimet për bandën e hajdutëve vazhdojnë ende./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen tre makina në Elbasan/ E dëmtuar një grua shtatzënë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin e rrugës kombëtare Tiranë -Elbasan në afërsi të Rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Bëhet me dije se një autoveturë si pasojë e përfshirjes në këtë aksident ka dalë jashtë rruge dhe është përmbysur.
Ndërkohë raportohet se e dëmtuar lehtë ka mbetur një grua shtatzëne, e cila sipas mjekëve nuk ka asnjë lloj rreziku për shëndetin.

Drejtuesit e të tri automjeteve të cilat u përfshinë në aksident dhe personat e tjerë që po udhëtonin me to nuk kanë pësuar asnjë lloj dëmtimi, ndërsa nuk janë ende të qarta rrethanat dhe shkaqet në të cilat ndodhi.

LEXO EDHE:  Durrës/ Aksident, arrestohet 29 vjeçari, rezulton me alkool

LEXO EDHE:  E përplasi makina në trotuar/ Familja shpenzon 5 milionë lekë për ilaçe

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE