Connect with Us

16 vjedhje në dy javë/ Kapet hajduti shqiptar në Itali

Kronika

16 vjedhje në dy javë/ Kapet hajduti shqiptar në Itali

Publikuar

-

Policia italiane ka arrestuar një 20 vjeçar shqiptar dhe dhe 3 bashkëpunëtorët e tij u shpallën në kërkim, pasi akuzohen për vjedhje.

Sipas autoriteteve janë dokumentuar se personat në 15 ditë kanë kryer 16 vjedhje, nga 20 janari deri në 4 shkurt.
Vlera e sendeve të vjedhura kap shifrën e 100 mijë eurove.

Banda funksiononte në zonën e Bergamos ku hajdutët shpesh ngjiteshin në çati dhe me ndihmën e disa mjeteve hynin brenda në shtëpi.

LEXO EDHE:  Kanabisi shqiptar “përmbyt” plazhet tialiane

Ndërkohë, hetimet për bandën e hajdutëve vazhdojnë ende./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen tre makina në Elbasan/ E dëmtuar një grua shtatzënë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin e rrugës kombëtare Tiranë -Elbasan në afërsi të Rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Bëhet me dije se një autoveturë si pasojë e përfshirjes në këtë aksident ka dalë jashtë rruge dhe është përmbysur.
Ndërkohë raportohet se e dëmtuar lehtë ka mbetur një grua shtatzëne, e cila sipas mjekëve nuk ka asnjë lloj rreziku për shëndetin.

Drejtuesit e të tri automjeteve të cilat u përfshinë në aksident dhe personat e tjerë që po udhëtonin me to nuk kanë pësuar asnjë lloj dëmtimi, ndërsa nuk janë ende të qarta rrethanat dhe shkaqet në të cilat ndodhi.

LEXO EDHE:  Vjen letërporosia nga Italia/ Ish-anëtari i Gjykatës së Lartë i dënuar për vjedhje

LEXO EDHE:  6 vjedhje për 17 ditë/ Kush është i riu që bëri "kërdinë"

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagoset me armë zjarri një shqiptar në Greqi

Publikuar

-

Nga

Një shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Greqi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Paleo Faliro ne daljen e një restoranti.

Sipas mediave greke, shqiptari identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, para plagosjes ka debatuar me katër persona.

Ai është dërguar menjeherë në spital, fatmirësisht jasht rrezikut për jetën. Ndërkaq, autorët janë larguar në drejtim të paditur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ambulanca përplaset me ”Volkswagenin”/ Plagosen rëndë çifti i bashkëshortëve

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar para pak minutash në qytetin e Elbasanit.

Në aksident janë përfshirë një autoambulancë dhe një automjet.
Si pasojë  e aksidentit janë  lënduar drejtuesi i mjetit  “Volkswagen”,  si dhe  bashkëshortja e tij.

Ato janë transferuar menjëherë në spital ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve.

“Në aksin rrugor  Elbasan-Metalurgji, një autoambulancë e spitalit Elbasan, me drejtues shtetasin A. M., banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin A.M.,  banues në Elbasan.

Si pasojë  e aksidentit janë  lënduar drejtuesi i mjetit  “Volksëagen”,  si dhe  bashkëshortja e tij shtetasja N. M.,  të cilët janē transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe ndodhen nën kujdesjen  e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Ekstradohet drejt Italise, 28 vjecari Ergren CULLHAJ, akuzohet per vjedhje dhe vrasje

LEXO EDHE:  6 vjedhje për 17 ditë/ Kush është i riu që bëri "kërdinë"

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.”/CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE