Connect with Us

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Policia me “dorë të hekurt”, ndëshkohen drejtuesit “rebelë”

Kronika

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Policia me “dorë të hekurt”, ndëshkohen drejtuesit “rebelë”

Publikuar

-

Policia Rrugore  vijon kontrollet me radar, për respektimin e rregullave të qarkkullimit rrugor, nga drejtuesit e mjeteve.

Në një njoftim në faqen zyrtare, Polica e Shtetit bën të ditur se gjatë ditë së djeshme, në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, janë evidentuar 11 raste të shpejtësisë që varionte nga 133 km/h deri në 187 km/h, shpejtësi në fluks, çka rrezikon seriozisht jetën e përdoruesve të rrugës dhe vetë drejtuesve të këtyre mjeteve.

“Vijon kontrolli me radar, për parandalimin e shpejtësisë me qëllim parandalimin e aksidenteve.

187 km/h ✈ rrezik potencial për të shkaktuar ngjarje rrugore dhe pasoja fatale për jetën e drejtuesit, pasagjerëve, por edhe përdoruesve të tjerë të rrugës.

LEXO EDHE:  Masat për sezonin veror, 101 të arrestuar/ Policia paralajmëron drejtuesit e mjeteve

Gjatë gjithë ditës së sotme, në këtë aks janë evidentuar 11 raste të shpejtësisë që varionte nga 133 km/h deri në 187 km/h ✈, shpejtësi në fluks, çka rrezikon seriozisht jetën e përdoruesve të rrugës dhe vetë drejtuesve të këtyre mjeteve.

Kontrollet do vijojnë edhe gjatë orëve të mbrëmjes e orëve të para të mëngjesit dhe gjithë fundjavën.

Drejtues mjetesh, duajeni jetën, mos fluturoni në rrugë ✈ qarkulloni brenda limiteve të lejuara që destinacioni juaj të jetë i sigurtë.

Viti 2020, Viti i Sigurisë Rrugore.”-thuhet në njoftimin e policisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Laprakë/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Laprakë, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë ka humbur jetën njëri prej drejtuesve.

Fatal ka rezultuar fati i një drejtuesi mjeti, i cili ka humbur tragjikisht jetën mëngjesin e sotëm në Tiranë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Laprakë.

LEXO EDHE:  Video – 740 qytetarë të ndëshkuar/ Bilanci i Policisë Rrugore në 24 orë

LEXO EDHE:  Policia rrugore me “dorë të hekurt"/ 905 leje drejtimi të pezulluara për 24 ditë

Identiteti i viktimës ende nuk dihet, ndërkohë policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitet farmacia e bashkëshortes së këngëtarit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një farmaci ka rënë pre e grabitje në Paper të Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur 10 ditë më parë, por vetëm sot është bërë e ditur nga policia.

Farmacia mësohet se është në pronësi të bashkëshortes së këngëtarit të njohur, Ylli Baka ku persona të paidentifikuar, kanë vjedhur të gjithë medikamentet e farmacisë, vlera e të cilës kap shifrën 2.5  milion lekë.

“Elbasan – Në pergjigje te interesit te disa mediave, lidhur me lajmin për vjedhjen e një farmacie, informojmë se: Në datë 26.02.2020, në fshatin Papër, Elbasan, gjatë natës është vjedhur një farmaci ku janë marrë medikamente me vlerë rreth 2.5 milion lekë.

LEXO EDHE:  Lëviznin me shpejtësi skëterrë/ Policia rrugore bën “kërdinë”, ndëshkohen 12 drejtues automjetesh

LEXO EDHE:  Me shpejtësi ekstreme 223 km në orë/ Shokohet Policia

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ka kryer të gjitha veprimet dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë për ndjekje të mëtejshme. Vijon intensivisht puna për zbardhjen e ngjarjes dhe vënien para drejtësisë të autorëve. Njoftimi eshte publikuar ne faqen zyrtare te Policise se Shtetit.”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në autostradë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në autrostradën Tiranë-Durrës.

Sipas informacioneve paraprake, një këmbësorë është përplasur për vdekje nga një automjet.

Viktima identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije, është një burrë i moshës rreth 50 vjeç.

Ndërkaq, policia ndërkohë ka devijuar qarkullimin në rrugën dytësore.

“Me datë 06.03.2020, rreth orës 20:35, në autostradën Durrës-Tiranë, një mjet me drejtuesen shtetasen K.G., 21 vjeçe, në rrethana ende të paqarta ka aksidentuar një shtetas ende të paidentifikur i cili si pasojë i plagëve të marra, ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE:  Masat për sigurinë rrugore/ Shefi i policisë mesazh qytetarëve

LEXO EDHE:  Video - 740 qytetarë të ndëshkuar/ Bilanci i Policisë Rrugore në 24 orë

Drejtuesja e mjetit është shoqëruar në Komisariatin Nr.6 për veprime të metejshme.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE