Connect with Us

Ishte shpallur në kërkim/ Gjendet një person i mbytur në Krujë

Kronika

Ishte shpallur në kërkim/ Gjendet një person i mbytur në Krujë

Publikuar

-

Detaje nga ngjarja tronditëse/ Si u gjetën pa jetë nënë e bijë në Kombinat, në gjendje kritike edhe vajza tjetër

Një person është gjetur i mbytur mesditën e sotme në lagjen numër 4 në Krujë.

Bëhet fjalë për 29-vjeçarin me iniciale G.L., i cili ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë së Vlorës.

Dyshohet se i riu vuante nga probleme të shëndetit mendor. Blutë bëjnë me dije se nga kontrollet paraprake, nuk janë mkonstatuar shenja dhunë në trupin e 29-vjeçarit.

“Më datë 07.03.2020, rreth orës 12:45, në breg të rezervuarit “Pengile” në lagjen nr.4, Krujë, është gjetur i mbytur shtetasi G.L.,29 vjeç, i cili vuante nga shendeti mendor dhe ishte shpallur në kërkim nga Komisaritati i Policisë Vorë, pas kallzimit të bërë nga familjarët. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit/ Procedohet penalisht 43-vjeçari

Ndërkaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U shfrytëzua seksualisht/ Vendoset tritol pranë banesës së 17-vjeçares në Fushë-Krujë

Publikuar

-

Nga

U shfrytëzua seksualisht/ Vendoset tritol pranë banesës së 17-vjeçares në Fushë-Krujë

Një sasi tritoli është vënë gjatë mesnatës së shkuar pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Mësohet se banesa në fjalë, është e një adoleshenteje të shfrytëzuar seksualisht, ndërsa lënda plasëse është vënë re nga hnëna e saj, e cila ka lajmëruar policinë.

Për rastin e 17-vjeçares, një ditë me parë u finalizua operacioni “Nikla” dhe u vunë në pranga katër persona.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se të arrestuarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin prodhonin dhe shisnin lëndë narkotike.

Madje ata kanë kanë nxitur për përdorimin e drogës edhe 17-vjeçaren, të cilës sot tentuan t’i shpërthenin banesën dhe e kanë shfrytëzuar seksualisht.

LEXO EDHE:  “Tërmeti” prangos 31 persona/ Zbardhen detaje nga operacioni

LEXO EDHE:  Pakënaqësitë në Vlorë/ Ish-ministri tallet keq me Ramën

Në prangat e Policisë kanë rënë: E. C. (Ç)., 28 vjeç; F. L., 25 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” në Itali; L. S., 17 vjeç dhe A. Sh., 26 vjeç, të gjithë banues në Krujë.

Ndërsa në kërkim janë shpallur;  A. B., 23 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Drejtim i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe A. M., 17 vjeç, të dy banues në Krujë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishte ndërruar jetë prej disa kohësh/ Gjendet i pajetë në banesë një burrë në Berat

Publikuar

-

Nga

Një i moshuar në Berat është gjetur i pajetë në banesën e tij.

Mësohet se shtetasi me inicianele P.S, 74 vjeç u gjet në katin e dytë të një pallati ndërsa dyshohet se ka ndërruar jetë prej disa kohësh.

Trupi i  74-vjeçarit është gjetur i dekompozuar.

Autoritetet ndodhen në vendin e ngjarjes ndërsa po punojnëpër zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës/ Plagosen rëndë tre persona

Publikuar

-

Nga

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite, pasi atij të aksit Elbasan-Peqin ku mbetën të plagosur rëndë tre persona.

Mësohet se aksidenti tjetër ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ku janë përfshirë disa makina. Raportohet se si pasojë e përplasjes së makinavem kanë mbetur të plagosur rëndë disa persona.

Në aksident, thuhet se janë përfshirë tre makinë, ndërsa të plagosurit janë dërguar me urgjencë drejt Traumës.

LEXO EDHE:  Drogë dhe armë me vete/Arrestohet i riu në Pogradec

LEXO EDHE:  Kultivonin kanabis në pyll/ Pranga dy të rinjëve në Sarandë

Ndërkohë në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e policisë ku po punohet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE