Connect with Us

“Do t’i vesh motrat me të zeza”/ Zbardhet rrëfimi i gruas së deputetit të listës “Basha”

Politikë

“Do t’i vesh motrat me të zeza”/ Zbardhet rrëfimi i gruas së deputetit të listës “Basha”

Publikuar

-

Është zbardhur dëshmia e bashkëshortes së deputetit Kujtim Gjuzi, e cila e denoncoi këtë të fundit për dhunë në familje.

Në muajin shkurt 2020 M.K. ka depozituar një kërkesë padi në Gjykatën e Tiranës, ku ka kërkuar zgjidhjen e martesës me deputetin Kujtim Gjuzi, për shkak se bashkëjetesa midis tyre është e pamundur, kryesisht prej dhunës psikologjike dhe verbale të vazhdueshme të të Kujtim Gjuzit,në drejtim të saj dhe fëmijës se tyre.

M.K, tregon se e ka mbajtur për shumë vite burrin në shtëpinë e saj dhe tashmë situata ka dalë jashtë kontrollit, duke pohuar se burri i saj, deputeti Kujtim Gjuzi, shoqërohet me njerëz kontigjentë kriminalë, me anën e të cilëve i bën presion psikologjik të vazhdueshëm.

Gjithashtu, bashkëshortja  tregon se procesi për zgjidhjen e martesës, ka ndikuar  në gjendjen  psikologjike  tek fëmija i mitur H.Gj, pasi   babai i tij deputeti Kujtim Gjuzi, ka gjeneruar në kërcënime të vazhdueshme drejtuar fëmijës së tyre, me qëllim që fëmija të transmetojë kërcënimet e tij te unë M.K. Kërcënimet vijnë në forma të ndryshme me qëllim për të pushuar gjykimin për zgjidhjen e martesës.

Sipas M.K, djali i mituar H.Gj është gjendur në takime të vazhdueshme me njerëz kontigjentë të krimit dhe babait të tij, ku tema e bisedës së tyre  sipas saj ka qenë eliminimi i familjarëve të M.K dhe asaj personalisht, nëse nuk do të tërhiqej nga zgjidhja e martesës.

Gruaja e deputetit Kujtim Gjuzi thotë në gjykatë se djali I saj, H.Gj, pas takimeve të babait ka shkuar në shtëpi i tronditur, duke qarë dhe duke i  kërkuar ndihmë nënës së tij, pasi babai i tij e ka marrë nga banesa ku jeton me nënën e tij dhe kanë udhëtuar tej normave të lejuara, drejt Shkodrës, pa dijeninë e saj.

Më tej në rrëfimin e saj gruaja e Kujtim Gjuzit tregon se deputeti Gjuzi, e ka kërcënuar duke i thënë: “…se do të vesh me të zeza të gjithë motrat e tua…”. Kujtim Gjuzi, jetonte në banesën ne pronësi të M.K të blerë prej saj para martese në vitin 2002, duke i kërkuar vazhdimisht asaj indirekt që të tërhiqet nga padia per zgjdhje martese.

LEXO EDHE:  E vërteta për një milionë dollarët e Alfred Pezës/Nga Elvi FUNDO

“Në pamundësi për të jetuar në banesën e saj dhe në kushtet e kërcënimit nga bashkëshorti i saj, nëpërmjet mediave  deri në nëpërkëmbjen e integritetit të saj, kërkoi mbrojtje për vehte dhe për djalin nga dhuna psikologjike verbale dhe veprimet arbitrare të palës së paditur,i  cili i ka zaptuar banesën”-thotë në rëfimin e saj gruaja e deputetit Gjuzi.

Ndërsa vetë Kujtim Gjuzi, në rrëfimin e tij në gjykatë është shprehur se asnjë nga pretendimet e bashkëshortes së tij nuk qëndron, pasi gjithmonë ka qenë një bashkëshort dhe baba i përkushtuar. Gjithashtu, deputeti Gjuzi ka treguar në gjykatë se nuk ishte dakord edhe me relacionin e përgatitur nga psikologja, ku ka pasqyruar te gjitha deklarimet e fëmijës së tij, me pretendimin se djali është i mësuar nga nëna e tij.

Gjuzi i tha gjyqtares se ekziston mundësia e normalizimit të marrëdhënieve bashkëshortore, duke kërkuar nga gruaja e tij që të heqë dorë nga padia për zgjidhjen e martesës.

Deputeti Kujtim Gjuzi pohoi se gruan e ka ndihmuar në ecurinë e biznesit të ngritur prej saj.

Një tjetër pikë e vendimit është dhe një urdhëresë që i lëshohet komisariatit nr. 1 në Tiranë, të cilës sipas vendimit të gjykatës duhet të shoqërojnë deputetin Kujtim Gjuzi për të tërhequr sendet personale nga apartament në pronësi të gruas. Mësohet se ky vendim tashmë është lënë në fuqi edhe nga Gjykata e Apelit Tiranë, dhe deputetit Kujtim Gjuzi, nuk i mbetet gjë tjetër veçse nën shoqërinë e efektivave të policisë të tërheqë sendet personale nga shtëpia dhe të largohet nga banesa e bashkëshortes së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Videoja e CNA.al/ Topalli bën “për ujë të ftohtë” Bashën për listat e deputetëve dhe katandisjen e PD

Publikuar

-

Nga

Jozefina-Topalli duke folur para mediave

Ditën e sotme CNA.al ka publikuar një video të deputetëve të listave të kryetarit të PD-së Lulzim Bashës, me gafat që ata kanë bërë në Kuvend.

Këtë video e ka shpërndarë në rrjetet sociale ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila ka kritikuar ashpër Bashën. Topalli bën përgjegjës liderin aktual të demokratëve për katandisjen e PD-së dhe i kujton të gjitha premtimet e pambajtura.

“Humbi sa herë hyri në zgjedhje, që kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozitë, bëri PD (Partinë e ëndrrave) karneval, tradhëtoi demokratët duke djegur mandatet e parlamentit, i dhuroi Ramës të gjitha bashkitë dhe këshillat bashkiak, shpalli vetëngrirjen dhe vrau votën në partinë, që solli lirinë e votës, zboi themelues, qëndrestarë, autoritete e kontribues, shpartalloi çdo strukturë të partisë të ngritur me sakrifica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje më 30 qershor dhe bëri sikur e harroi, premtoi se nuk do dorëzonte bashkitë dhe i lëshoi pa asnjë problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqë kishte fituar me 85% ..dhe bëri sikur se mbante mend; premtoi në çadër se s’ka zgjedhje me Ramën dhe hyri në qeveri me Ramën kryeministër, i doli zot listës së tij private, tha se mbante totalisht përgjegjësi dhe tani bën sikur ia kanë sjellë nga marsi. Ktheu partinë në biznes të familjes. Boll është boll!”, shkruan ish-kryeparlamentarja.

LEXO EDHE:  Denoncimi/Ja si funksionon trafiku klandestin në Shkodër dhe sa paguhet për çdo shtetas?

LEXO EDHE:  “Gjueti shtrigash në arsim”/ Pushohet mësuesja pas 38 vitesh punë

Topalli deklaron se me një drejtim të ri të Partisë Demokratike, Rama rrëzohet për pak muaj dhe vendi çlirohet nga 4 vetë, të cilët (partnerë të tij) e mbajnë peng./ CNA.al

Video/ Si zotohej Basha për deputetët e listës së tij që “lanë nam” në Kuvend

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video/ Si zotohej Basha për deputetët e listës së tij që “lanë nam” në Kuvend

Publikuar

-

Nga

Deputet e listës Basha, të zgjedhur për përgjegjësi të plotë nga vetë kryedemokrati, sot kanë përfunduar meme në rrjetet sociale.

Megjithëse Basha zotohej në një emison të Blendi Fevziut se mbante përgjegjësi të plotë për emrat e listës të bërë nga vetë ai, sot janë pikërisht këta deputetë që përfaqësojnë popullin dhe gajasin Kuvendin.

Kostaq Papa, u kthye dje në personazhin e ditës, pas deklaratës së tij në lidhje me femrat.

Teksa mbante fjalën në Kuvend, ai tha se “fëmrat kur kanë qenë me mua kanë pirë më shumë uiski se ujë”, pasi ai kishte pasur dhe kaçurrela kur ishte i ri.

Më herët ishte deputetja Majlinda Halilaj, ajo që “la nam” në Kuvend teksa u përpoq të denonconte “Korporatën e Investimeve” .  Nuk dinte si artikulohej fjalë “korporatë’ apo “kishte problem në njërin sy”, siç ajo u përpoq ta justifikonte, e qartësoi për të gjithë ata që kishin dyshime në një reagim të dytë në rrjetet sociale “shkruar pastër dhe qartë”.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Kërcënohet me pistoletë në kokë zyrtari i PD

LEXO EDHE:  Denoncimi/Ja si funksionon trafiku klandestin në Shkodër dhe sa paguhet për çdo shtetas?

Megjithatë, “koporata” e Majlindës jo vetëm që u bë meme, por solli edhe reagimin e vetë kryedemokratit, i cili hoqi përgjegjësitë nga vetja duke thënë se ajo kishte ardhur nga fundi i listave, ku vëmendja e propozuesve të emrave ka qenë më e reduktuar.

Për Kostaqin “Don Zhuan”, Basha ende nuk ka dhënë ndonjë sqarim, megjithatë le të kutjojmë edhe njëherë se çfarë thoshte Basha për deputetët e listës së tij në vitin 2017./CNA.al

Lista Lulzim Basha

Deputetet e Listes Basha

Gepostet von CNA.al City News Albania am Samstag, 7. März 2020

LEXO TE PLOTE

Politikë

Myslim Murrizi ironizon Metën/ Bën shqiponjën dhe ulet në gjunjë në mes të borës

Publikuar

-

Nga

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi, ka ironizuar presidentin Ilir Meta, i cili gjatë manifestimit u ul në gjunjë dhe bëri simbolin e shqiponjës me duar.

Murrizi po kalon fundjavën në Bogë, ku ka rënë borë dhe ka imituar Kreun e Shtetit, duke bërë të njëjtin gjest.

Ai është ulur në gjunjë e ka bërë shqiponjën me duar, ndërsa me tone ironike betohet se vitin tjetër do bjerë sërish borë.

“Sot në bjeshkët e rugovës mbi Pejë në Bogë. Një 7 mars i 2020 duke rënë dëbore. “Betohem që do bjeri prap borë vitin që vjen”, shkruan Murrizi në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE