Connect with Us

“Burri e goditi pas koke me bishtin e sëpatës në sy të fëmijëve”/ Detaje shokuese nga ngjarja e rëndë në Durrës

Kronika

“Burri e goditi pas koke me bishtin e sëpatës në sy të fëmijëve”/ Detaje shokuese nga ngjarja e rëndë në Durrës

Publikuar

-

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja në Durrës, ku një 50-vjeçari dhunoi barbarisht gruan dhe më pas tentoi të vetëflijohej.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.13 mbrëmjen e djeshme. Gazetarja Klodjana Haxhiaj raporton për BW, se Artan Hasa pasi ishte konfikltuar verbalisht me gruan e tij, E. Hasa, e kishte goditur këtë të fundit me një bisht sëpatë pas koke, në sy të fëmijëve, ndërsa gruaja ka humbur ndjenjat. Në gjendje të rënduar psikologjike, babai i 4 fëmijëve, ka tentuar të vrasë veten, por është penguar nga fqinjët e tij.

Haxhiaj raporton se çifti prej kohësh kishin probleme, pasi burri e dhunonte shpesh herë gruan, aq sa kjo e fundit kishte kërkuar ndarjen nga ai. Mësohet se Artan Hasa punon si shofer, ndërsa gruaja e tij si ndihmës kuzhiniere. Aktualisht gruaja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa burri i saj është arrestuar nga policia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video-Policia bën “kërdinë” në Kapshticë/ 2514 kontrolle, 19 procedime penale, katër të arrestuar

Publikuar

-

Nga

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit të kundraligjshëm në drejtim të falsifikimit dhe përdorimit të dokumenteve të falsifikuara, kalimit të paligjshëm të kufirit qoftë nëpërmjet pikave të kalimit me dokumenta false, nëpërmjet kufirit të gjelbër, si dhe në vijim të zbatimit të masave të shtuara për rritjen e kontrollit gjatë intervistitmit të shtetasve që duan të lëvizin në hapësirën SCHENGEN, shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, bëjnë të ditur se gjatë muajit shkurt kanë evidentuar 19 raste të paligjshmërisë ku janë proceduar penalisht 19 shtetas dhe konkretisht:

-12 raste të falsifikimit të vulave në pasaporta, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.
– 5 raste të “Kalimit të paligjshëm të kufirit shtetëror”.
– 1 rast për “Ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror”.
-1 rast për “Kundërshtim të punonjësit të policisë”.

Sipas uniformave blu, si rezultat i intervistimeve të thelluara, janë kapur 4 persona në kërkim të cilët kanë tentuar t’i shmangen kontrollit policor nëpërmjet dhënies së identitetit të rremë.

LEXO EDHE:  Tragjedia e trinjakëve/ Gazetarja qan në transmetim live

LEXO EDHE:  Pogradec/ Dyshohet se kreu vrasje, ndalohet Dhimitër Gjyli

Në kuadër të aplikimit të masave shtesë janë kthyer mbrapa duke iu refuzuar dalja pasi nuk justifikonin arsyet e udhëtimit, 279 shtetas shqiptarë.

Janë proceduar me masë administrative 76 shtetas shqiptarë, për thyerje të dispozitave të ligjit “Për Kontrollin Kufitar” dhe 6 shtetas të huaj për thyerje të dispozitave të ligjit për të huajt.

Në drejtim të parandalimit dhe goditjes së trafikimit të lëndëve narkotike nga shërbimet e Policisë Kufitare, janë kryer 2514 kontrolle të imtësishme në vijën e dytë dhe skaner për autobusa, kamiona dhe autovetura.

Nga ana e shërbimeve të Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë dhe FRONTEX, janë kapur 920 shtetas të vendeve të treta, me të cilët Policia Kufitare ka ndjekur procedurat.

Edhe gjatë muajit mars, do vijojë me intensitet puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe krimeve ndërkufitare.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto-Prangoset një 30-vjeçar/ E pabesueshme çfarë iu gjet gjatë kontrollit të policisë

Publikuar

-

Nga

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohet për shpërndarje të drogave të forta.

Mësohet se në kuadër të operacionit të koduar “Weekend”, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: A. Dh, 30 vjeç, banues në lagjen Nr. 12, Nishtulla, Durrës.

Uniformta blu bëjnë të ditur se, Specialistët për Hetimin e Narkotikëve kishin marrë informacion në rrugë operative se shtetasi A. Dh. merrej me shpërndarje të drogave të forta, kryesisht në fundjavë, në lokale nate. Gjithashtu, ky shtetas përgatitej për të kultivuar bimë nakotike, pasi kishe siguruar një sasi farash kanabis sativa.

Gjatë operacionit, këtij shtetasi iu kapën në flagrancë gjatë kontrollit fizik, doza me lëndë narkotike kokainë e heroinë, të përgatitura gati për shitje.

LEXO EDHE:  Tragjedia e trinjakëve/ Gazetarja qan në transmetim live

LEXO EDHE:  Arrestimi i Aleksandër Gjokës/ Policia jep detajet

Operacioni ka vijuar me kontrollin e banesës, ku shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan gjithsej, 1 kg heroinë, 6.5 gr. kokainë, një qese me fara kanabisi, një peshore elektronike dhe një sasi eurosh, paund e lekë shqiptare, të dyshuara të përfitura nga shitja e lëndëve narkotike.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për hetime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video-Shpejtësi në kufijtë e çmendurisë/ Policia me “dorë të hekurt”, ndëshkohen drejtuesit “rebelë”

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore  vijon kontrollet me radar, për respektimin e rregullave të qarkkullimit rrugor, nga drejtuesit e mjeteve.

Në një njoftim në faqen zyrtare, Polica e Shtetit bën të ditur se gjatë ditë së djeshme, në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, janë evidentuar 11 raste të shpejtësisë që varionte nga 133 km/h deri në 187 km/h, shpejtësi në fluks, çka rrezikon seriozisht jetën e përdoruesve të rrugës dhe vetë drejtuesve të këtyre mjeteve.

“Vijon kontrolli me radar, për parandalimin e shpejtësisë me qëllim parandalimin e aksidenteve.

187 km/h ✈ rrezik potencial për të shkaktuar ngjarje rrugore dhe pasoja fatale për jetën e drejtuesit, pasagjerëve, por edhe përdoruesve të tjerë të rrugës.

LEXO EDHE:  Mbyt gruan me rripin e pantallonave

LEXO EDHE:  Policia shoqëron gazetarin e A1 Report në krye të detyrës 

Gjatë gjithë ditës së sotme, në këtë aks janë evidentuar 11 raste të shpejtësisë që varionte nga 133 km/h deri në 187 km/h ✈, shpejtësi në fluks, çka rrezikon seriozisht jetën e përdoruesve të rrugës dhe vetë drejtuesve të këtyre mjeteve.

Kontrollet do vijojnë edhe gjatë orëve të mbrëmjes e orëve të para të mëngjesit dhe gjithë fundjavën.

Drejtues mjetesh, duajeni jetën, mos fluturoni në rrugë ✈ qarkulloni brenda limiteve të lejuara që destinacioni juaj të jetë i sigurtë.

Viti 2020, Viti i Sigurisë Rrugore.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE