Connect with Us

Ambulanca përplaset me ”Volkswagenin”/ Plagosen rëndë çifti i bashkëshortëve

Kronika

Ambulanca përplaset me ”Volkswagenin”/ Plagosen rëndë çifti i bashkëshortëve

Publikuar

-

Një aksident i rëndë është regjistruar para pak minutash në qytetin e Elbasanit.

Në aksident janë përfshirë një autoambulancë dhe një automjet.
Si pasojë  e aksidentit janë  lënduar drejtuesi i mjetit  “Volkswagen”,  si dhe  bashkëshortja e tij.

Ato janë transferuar menjëherë në spital ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve.

“Në aksin rrugor  Elbasan-Metalurgji, një autoambulancë e spitalit Elbasan, me drejtues shtetasin A. M., banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin A.M.,  banues në Elbasan.

Si pasojë  e aksidentit janë  lënduar drejtuesi i mjetit  “Volksëagen”,  si dhe  bashkëshortja e tij shtetasja N. M.,  të cilët janē transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe ndodhen nën kujdesjen  e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  “Më thërmove zemrën o Tonçe”/ Blerina Gjylameti fjalë të ndjera për të vëllanë

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.”/CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Moti i keq përgjak rrugët/ Aksident i rëndë në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmen e sotme në aksin Elbasan-Metalurgjik.

Një automjet ka dalë nga rruga ndërsa ka mbetur i plagosur një person.

Shkak i aksidentit mësohet se është bërë mungesa e ndriçimit në rrugë dhe lagështia për shkak të motit të keq.

Fatmirësisht e aksidentuara është jasht rrezikut për jetën.

Ndërkaq, një tjetër aksident u regjistrua pasditen e sotme në segmentin Milot-Rrëshen në rrugën e Kombit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i frikshëm në rrugën e Kombit/ Trajleri humb kontrollin, përplaset me mbrojtëset anësore

Publikuar

-

Nga

Një aksident i frikshëm është regjistruar pasditen e sotme në segmentin Milot-Rrëshen në rrugën e Kombit.

Një autimjet i tonazhit të rëndë ka humbur kontrollin duke u përplasur me mbrojtëset anësore të rrugës.

Shkak për aksidentin është bërë lagështira në rrugë, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Njëra prej korsive të autostradës është bllokuar si pasojë e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ishte shpallur në kërkim/ Gjendet një person i mbytur në Krujë

Publikuar

-

Nga

Një person është gjetur i mbytur mesditën e sotme në lagjen numër 4 në Krujë.

Bëhet fjalë për 29-vjeçarin me iniciale G.L., i cili ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë së Vlorës.

Dyshohet se i riu vuante nga probleme të shëndetit mendor. Blutë bëjnë me dije se nga kontrollet paraprake, nuk janë mkonstatuar shenja dhunë në trupin e 29-vjeçarit.

“Më datë 07.03.2020, rreth orës 12:45, në breg të rezervuarit “Pengile” në lagjen nr.4, Krujë, është gjetur i mbytur shtetasi G.L.,29 vjeç, i cili vuante nga shendeti mendor dhe ishte shpallur në kërkim nga Komisaritati i Policisë Vorë, pas kallzimit të bërë nga familjarët. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Sherr në Elbasan/ Plagoset një i ri

LEXO EDHE:  “U munduan të na varrosin, por ...”/ Studentët paralajmërojnë Nikollën

Ndërkaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE