Connect with Us

Shiu nuk po na ndahet/ Bëhuni gati për rrebeshe dhe shtrëngata

Sociale

Shiu nuk po na ndahet/ Bëhuni gati për rrebeshe dhe shtrëngata

Publikuar

-

Për ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Sipas SHMU, moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin (pa përjashtuar orët e pakta me diell kryesisht në zonën e qendrës).

Në orët e para të mëngjesit vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim dhe zonën e jugut. Më pas reshjet gradualisht shtrihen në të gjithë territorin me intensitet të ulët dhe mesatar.

Prej orëve të pasdites deri ato të mbrëmjes vonë në veriperëndim dhe jugperëndim reshjet do jenë me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga -3ºC në zonat malore deri në 4ºC në ato të ulta dhe bregdetare. Në vlerat e mesditës temperaturat parashikohen nga 10ºC në zonat malore deri në 16ºC në ato të ulta e bregdetare.

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Mësoni cfarë pritet për orët në vijim

Era do të fryjë relativisht intensive me drejtim juglindje – jugperëndim duke u shoqëruar me valëzim të forcës 6-7 ballë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Horoskopi i ditës, 6 mars 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Marsi, planeti i lidhur me pasionin dhe dashurinë, do ju beje edhe me sensuale sot. Ne çdo moment do ndiheni te plotësuar dhje nuk do keni aspak vështruesi. Beqaret do ndërmarrin disa rreziqe sot dhe jeta do ju përkeqësohen ne vend qe t’iu përmirësohet. Ne planin financiar ka ardhur koha te mësoni ta menaxhoni paranë sepse ne te kundërt do keni probleme serioze.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do kaloni momente shume delikate ju te dashuruarit. Nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur atij qe keni ne krah dhe kjo do e ftoje marrëdhënien tuaj ne çift. Beqaret me mire ta lënë veten te lire dhe te bëjnë atë qe do mendojnë me te arsyeshme për momentin. Ne planin financiar do keni vështirësi te njëpasnjëshme dhe nuk do ndiheni te qete. Askush nuk do ju mbështetë sot.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne një lidhje nuk do ketë probleme te mëdha sot, megjithatë nuk do mungojnë here pas here debatet e vogla. Beqaret jo vetëm qe do realizojnë takimet e tyre te ëndrrave, por do mund te nisin edhe një histori dashurie pasionante. Buxheti nuk do jete i mire kështu qe do ju duhet patjetër te merrni para hua për t’ia dale mbanë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Asnjë problem nuk do ndodhe sot ne jetën tuaj ne çift. Ne çdo moment do dashuroheni pa dorashka dhe do përjetoni ndjesi te paimagjinueshme. Beqaret do jene plot energji pozitive dhe te gatshëm për te ndërmarrë çdo lloj aventure. Buxheti nuk ka për te qene i shkëlqyer megjithatë me pak organizim dhe përkujdes mund te arrini te bëni shpenzimet e nevojshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Sot jete juaj ne çift do stabilizohet me shume se kurrë me pare. Buzëqeshja do ju rikthehet dhe do keni me shume dëshirë ta kaloni kohen e lire me partnerin. Beqaret nuk do mund te fillojnë dot as sot një lidhje serioze megjithatë fale miqve dhe te afërmve nuk do kenë as kohe te mërziten. Buxhetin menaxhojeni me përpikmëri sepse ne te kundërt do fillojnë tronditjet e para.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do ngrohet edhe me shume sot. Do jeni shume me bashkëpunues me partnerin dhe do i zgjidhni sa hap e mbyll sytë problemet e vogla qe ju kishin dale. Beqaret do e takojnë me ne fund personin qe kishin ëndërruar gjithë kohës dhe jeta do ju ndryshoje menjëherë. Ne planin financiar fari do jete gjithë kohës me ju kështu qe për këtë sektor nuk do keni perse te ankoheni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni shume me te kuptueshëm me partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe do ndiheni gati për te zgjidhur edhe disa mosmarrëveshje te vjetra. Beqaret do jene me tolerante dhe me te hapur. Njohjet qe ata do realizojnë mund t’ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Sektori i financave nuk do ketë asnjë lloj problemi. Vazhdoni t’i menaxhoni paratë si keni bere deri me sot dhe do e mbani situatën nen kontroll.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jeta juaj ne çift do jete shume e qëndrueshme gjate kësaj dite. Do jeni me te logjikshëm te dy palët, do i pranoni gabimet dhe do bëni te pamundurën për t’i ndrequr ato. Beqaret do jene me më shume fat ne dashuri dhe jeta do ju lulëzojë. Dielli do beje qe financat te mbeten te kënaqshme te paktën sa për shpenzimet me te domosdoshme. Financimet e mëdha lërini për me vone.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Te dy palët do jeni me tolerante gjate kësaj dite dhe do bëni gjithçka qe marrëdhënia te përmirësohet shpejt. Mund te hiqni dore edhe nga disa zakone për te mirën e lidhjes. Beqaret do realizojnë takimet e shume ëndërruara pas te cilave mund te fillojnë lidhje afatgjata. Financat duhet t’i mbani me tepër nen kujdes sepse ka rrezik qe yjet t’iu shtyjnë te shpenzoni me tepër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite me diell dhe pa asnjë re ka për te qene kjo për ata qe kane një lidhje. Do merreni vesh me se miri me njeri-tjetrin dhe nuk do konfliktoheni për asgjë. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri kështu qe për te mos u mërzitur me mire le te merren me diçka e te humbasin mendjen. Urani do e destabilizoje sektorin financiar prandaj priten vështirësi e probleme te njëpasnjëshme ne këtë fushe.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ndikimi jo i mire i yjeve do sjelle probleme te vazhdueshme ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do jeni shume posesive dhe mund te thoni gjera shume te gabuara. Beqaret do kenë ide te mira si ta joshin atë qe pëlqejnë dhe do ja arrijnë qëllimit. Ne planin financiar do arrini me ne fund te vendosni ekuilibrin dhe do ndiheni shume me te qete kur te kryeni shpenzimet me te domosdoshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Kjo dite do jete shume e qete për ata qe kane një lidhje. Do përkujdesen me se miri për njeri-tjetrin dhe nuk do lindin aspak debate. Beqaret do e kenë shume te lehte ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë sepse do i kenë te gjitha mjetet e nevojshme. Gjendja financiare do jete goxha e mire kështu qe duhet te përfitoni për te hequr disa para mënjanë e për te siguruar edhe te ardhmen.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Parashikimi i motit për nesër/ Ja si pritet të jenë temperaturat

Publikuar

-

Nga

Praditja e të premtes parashikohet e të jetë me mot të qëndrueshëm, por duke nisur nga orët e pasdites vranësirat do të shtohen duke gjeneruar në rreshje shiu me intensitet deri mesatar.

Sipas Shërbimit Meteorologjik, temperaturat e ajrit do të rriten në mengjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -1°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar  dallgëzimi 6 ballë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mjeku ngre dyshime/ Mendoj që koronavirusi ka hyrë në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Mjeku infeksionit në QSUT, Pëllumb Pipero thotë se deri më tani nuk ka konfirmim zyrtar për pacient të prekur nga koronavirusi në Shqipëri.

Pipero tha se koronavirusi mund të kalojë nga një person i infektuar të një njëri tjetër dhe pa shfaqur simptoma.
Po ashtu, ai u shpreh se personalisht mendon se koronavirusi duhet të jetë futur në Shqipëri.

“Fakti që në Itali pacienti i parë u zbulua pas 7-8 ditësh pais ishte shtruar në spital, do të thotë se koronavirusi ka qarkulluar 2 javë më parë në Itali. Ky është një virus që që ka periudhe inkubacioni shumë të gjatë. Faktet dëshmojnë që virusi mund të transmetohen nga një njeri i prekur tek një njeri i shëndosh pa pasur simptoma. Unë mendoj personalisht që koronavirusi duhet të ketë hyrë në Shqipëri, ndoshta nuk jam i saktë, mund të kem gabuar. Aktualisht nuk ka asnjë të dhënë që të kemi qarkullim të shtuar në Shqipëri”, tha Pipero në studion e Opinion.

LEXO TE PLOTE