Connect with Us

Rama i “Stop”, këshilla kundër koronavirusit: Lexoni Biblën e Kuranin!

Satire Politike

Rama i “Stop”, këshilla kundër koronavirusit: Lexoni Biblën e Kuranin!

Publikuar

-

Klintoni ka dalë nëpër Tiranë, madje ka improvizuar një konferencë shtypi në natyrë pranë kodrave të liqenit. I njohur dhe si “Rama” i emisionit “Stop” këtë herë Klintoni ka folur për masat ndaj koronavirusit, duke bërë thirrje, që të mos përhapet panik dhe qytetarët të lexojnë Biblën e Kuranin, duke refuzuar lajmet mediatike.

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ Spartak Ngjela: Pse heshtin heronjtë e abuzivizmit të lartë shtetëror sot?

Konferencën e Ramës së “Stop”-it të plotë mund ta ndiqni në videon e më poshtme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Foto-“Mbledhim flori të përdorur, sillni çdo send të vlefshëm me vete”/ Shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot një manifestim, sipas tij për të mbrojur Kushtetutën.

Meta prej ditësh akuzon mazhorancën për grusht shtetit, ndërsa sot ka thirrur një manifestim në orën 17:00, për të mbrojur Kushtetutën dhe demokracinë.

Por, në lidhje me këtë ka shpërthyer humori në rrjetet sociale, ku i kujtojnë Metës 7% si dhe floririn e zhdukur, për të cilin jo pak herë është akuzuar nga opozita e sotme.

Më poshtë memet më pikante në rrjet:

LEXO EDHE:  Ish-kryeministri ironizon Ramën/ Mos u çudisni kur të thotë “Mirëmëngjes, Rroftë Sali Berisha!”

LEXO EDHE:  Mogherini takim me Ramën, Metën e Nishanin/ Shmang Bashën?

 

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Arrestohet lideri shpirtëror/ Basha shpall dy marsin “Ditë zie”

Publikuar

-

Nga

Në orët e para të mëngjeist të sotëm është vënë në pranga pronari i UET, Henri Çili, djaloshi nga Labinoti që ndryshoi emrin nga Naim, në Henri.

Arrestimi i Çilit, është bërë pas një urdhëri të lëshuar nga prokuroria, pasi dyshohet për një skemë korupsioni në sistemin e drejtësisë.

Por, pas këtij lajmi të “kobshëm”, duket se në selinë e SHQUP-it ka rënë zia.

Shumica e kryesisë së Republikës së Re, janë ose produkt ose të paguar nga UET i Henri Çilit, ku “shkëlqen” Grida Duma. Por, edhe sekretariati dhe Këshilli Kombëtar, po  ti shikosh me imtësi shumica e tyre janë njerëz pa kontribute në politkë dhe të suportuar nga Çili.

LEXO EDHE:  “Si nuk ke turp, korrupsioni ka arritur kulmin”/ Qytetarët i “nxjerrin bojën” Ramës

LEXO EDHE:  Rama-Nikolla bllokojnë zgjedhjet në universitete/ Skenar për komandimin e drejtuesve të rinj 

Edhe ata që kanë pak eksperiencë politike, janë zhytur tek Çili dhe UET. Nuk ka shpëtuar njeri pa u lagur dhe ndotur me të.

Kështu, duke parë arrestimin e liderit shpirtëror të partisë, Lulzim Basha ka vendosur që datën 2 mars ta shpallë “Ditë zie” në selinë e SHQUP-it.

Burime jozyrtare theksuan se Luli i ka propozuar me një komunikim urgjent Ilir Metës që gjatë protestës për Kushtetutën të mbahet edhe një minutë heshtje për arrestimin e Naimit të Labinotit./ CNA.al

Kush është Henri Çili dhe si denoncohej nga CNA.al

Ndikim tek gjyqtarët për të liruar të arrestuarit për drogë/ 11 persona në pranga, mes tyre edhe Henri Çili  

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Blushi dhe Vjollca thërrasin në ndihmë koronavirusin

Publikuar

-

Nga

Pasi humbën shpresat tek gjykata për të bllokuar shkarkimin e Vjollca Hoxhës si administratore e “Digitalb”, Ben Blushi po e qetëson Vjollcën me gjetjen e fundit të tij:

“Të anullojmë mbledhjen e aksionerëve për shkak se Sandri është me koronavirus. E kërkojmë këtë në Asamble dhe po nuk e pranoi Asambleja anullimin e mbledhjes e çojmë në SPAK, pasi ky është një akt i rëndë korruptiv që të bëhet mbledhja me koronavirus dhe na sëmuret Vjollca që mezi e kemi dhe po na iku ajo mbetemi pa punë edhe unë, edhe Eva, vëllai i Evës, motra e Evës, burri i motrës së Evës dhe kunati i Evës. Dhe ata të SPAK-ut si seriozë që janë, do hapin çështje penale menjëherë dhe kështu anullojmë mbledhjen dhe bllokojmë shkarkimin e Vjollcës”.

LEXO EDHE:  Rama peng i lidhjeve kriminale/ Vettingu ka marrë fund

LEXO EDHE:  Mogherini takim me Ramën, Metën e Nishanin/ Shmang Bashën?

Vjollca e trembur i thotë Blushit: “Po nëse nuk e anullojnë Asamblenë, çdo bëjmë pastaj?”

Blushi e ngushëllon: “E kam menduar dhe këtë, e çojmë në gjykatë si vendim i marrë në kushtet e presionit të koronavirusit dhe nëse gjyqtari nuk e rrëzon vendimin e shkarkimit tënd, e shpallim të korruptuar dhe e padisim në SPAK”.

Kështu Vjollca mori frymë lirisht dhe e lumtur i tha: “Sa i mençur je ti Blush!”

Qeshni mos qani!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: