Connect with Us

PD publikon audion/ Drejtoresha: S’ka doreza, vini përparëse e merrni raki nga shtëpia!

Politikë

PD publikon audion/ Drejtoresha: S’ka doreza, vini përparëse e merrni raki nga shtëpia!

Publikuar

-

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka publikuar sot një audio, ku pretendohet se drejtoresha e Qendrës Shëndetësore numër 8 në Tiranë, diskuton me personelin mjekësor për masat e marra për parandalimin e koronavirusit.

Në audio duket se problemi kryesor është mungesa e dorezave mbrojtëse dhe të dezinfektantëve në qendrën shëndetësore.

“Kush ka mundësinë të bisedojë me një mjek, e kupton menjëherë se të ashtuquajturat masa të qeverisë kundër koronavirusit te ri janë vetëm propagandë. Më të pambrojturit janë mjekët. Deri kur ne bëmë publike të vërtetën se Qendrat Shëndetësore janë të papërgatitura, atje mungonin edhe masat më elementare. Video e vërteton plotësisht këtë. Për fat të keq, Drejtoresha e Qendrës Shëndetësore nr.8 Blerta Berberi provoi se është një militante partiake që, në vend të shqetësohet për personelin mjekësor dhe qytetarët, u kërkon llogari mjekëve pse komunikojnë me opozitën për t’u thënë qytetarëve të vërtetën”, shkruan Bardhi.

Në bisedë personeli ngre shqetësim edhe nëse do të kenë kontakt me një person të mundshëm të infektuar me koronavirus, por drejtoresha e qendrës shëndetësore, Blerta Berberi, u thotë të vënë përparëse. Në mungesë të dezinfaktitit, që mjeket e qendrës dëgjohet t’i thonë se mungojnë edhe në farmaci, drejtoresha thotë që të marrin raki nga shtëpia.

LEXO EDHE:  Foto+video-Basha bën xhiro para PD-së/ Qan “hallet” me familjarët e gruas

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Betimi i Biden si President/ Baton Haxhiu parashikon “probleme serioze për Kosovën”

Publikuar

-

Nga

Betimi i Biden si President/ Baton Haxhiu parashikon “probleme serioze për Kosovën”

Gazetari Baton Haxhiu thotë se pavarësisht ardhjes së Joe Biden në krye të Shtëpisë së Bardhë, politikat e SHBA për Ballkanin nuk do të ketë ndonjë ndryshim të madh.

Sipas tij qëllimi kryesor i administratës së re do të jetë dhënia fund e armiqësive në Ballkan dhe për këtë ai shtroi se shpresonte që të mos “ketë dhimbje” duke iu referuar ndonjë zgjidhjeje në dëm të interesit të shqiptarëve.

Z. Haxhiu theksoi se “Kosova ka pafuqi për të zgjidhur problemin në veri’ dhe se “administrata Biden do t’i vërë pikën kësaj çështjeje”.

Ndërsa gazetari Andi Bushati thotë se politikat e ndjekura nga Trump dhe presidentët e mëparshëm të Demokratëve kanë “vija të qarta ndarëse”.

“Në periudhën Trump kemi parë një Amerikë tjetër se sa ajo Amerika e ëndrrave që çliroi Kosovën. Shpresoj dhe besoj që të rikthehet Amerika e ëndrrave dhe jo ajo e tipave kaubojsë të Trump dhe Grenell”, deklaroi z. Bushati.

LEXO EDHE:  Alibeaj: Rama urdhëroi fshehjen e provave që Saimiri të heshtë

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive- Bashkëpunëtori i Bashës, trafikant droge/ CNA.al sjell të tjera detaje

Për z. Haxhiu edhe pse nuk pajtohet me marrëveshjen Kosovë-Serbi të firmosur në Shtëpinë e Bardhë, tha se, ajo ka ardhur kryesisht për shkak të pamundësisë së liderëve të Kosovës për të zgjidhur problemet.

Në fund, Baton Haxhiu konsideroi si vendimtar faktin se si do të jenë marrëdhëniet e Sekretarit Amerikan të Shtetit me pasardhësin e Merkel, që e cilësoi më afër Rusisë.

“Kam frikë se Kosova me këtë administratë do të ketë probleme serioze dhe nuk besoj se do të pyesin shumë për të ardhmen tonë”, përfundoi z. Haxhiu./ Euronews Albania

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mediu dhe Idrizi jashtë pritshmërive të Bashës/ Negociatat e tij dëmtojnë koalicionin

Publikuar

-

Nga

Mediu tregon mosmarrëveshjet me Bashën/ Jemi akoma te ideja “çfarë do”

Dy prej aleatëve të Lulzim Bashës, janë shprehur skeptikë lidhur me vazhdimësinë e koalicionit me Partinë Demokratike.

Bëhet fjalë për kryetarin e Partisë Republikane Fatmir Mediun dhe për kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizin.

Mediu ka deklaruar sot për A2 se nuk e quan negociatë kur Basha vendos se Basha vendos se çfarë do i lërë Partisë Republikane.

“Nëse ju më thoni shiko se zoti Basha ka vendosur me grupin negociator se çfarë do i lërë Partisë Republikane, kjo nuk është negociatë, biles është në dëm të marrëdhënieve dypalëshe dhe në dëm të koalicionit”, u shpreh ai, ndërsa të njëtën gjë pohoi edhe Idrizi.

LEXO EDHE:  Drejtoresha e shkollës terrorizon 12-vjeçarin/ Babai paralajmëron vetëgjyqësi

LEXO EDHE:  Alibeaj: Rama urdhëroi fshehjen e provave që Saimiri të heshtë

Ne e kemi ndarë që jemi me PD. Nëse na caktojnë ata, çfarë na lënë nuk është negocim, nuk i bën mirë koalicionit”, tha kreu i PDIU-së.

Ata kërkojnë më shumë se një mandate, pasi theksojnë se kanë peshë më të madhe elektorale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk duroj dot fushata si në vitin 1993”/ Rezart Prifti nxjerr prapaskenat, tregon arsyet pse u largua nga Nisma “Thurje”

Publikuar

-

Nga

“Nuk duroj dot fushata si në vitin 1993”/ Rezart Prifti nxjerr prapaskenat, tregon arsyet pse u largua nga Nisma “Thurje”

Rezart Prifti, ekspert ekonomie, tregoi në studion e “Ditari” arsyet që çuan në largimin e tij nga Nisma “Thurje”.

“Unë tentova të bashkoja Nismën me disa lëvizje të tjera, por gjatë rrugës i urova suksese Nismës, për arsye sepse unë nuk dua të operoj në mënyra të vjetra, të mendoj në mënyra të vjetra dhe të merrem me mendësi të vjetra.

Unë u tërhoqa sepse nuk mund të pretendoj të bëj të renë me metoda të vjetra. Nuk duroj dot fushata si në vitin 1993, me dërgim kutish tek të përmbyturit, me mungesë diskutimesh dhe transparence”, tha Prifti.

Më tej, Prifti komentoi edhe rritjen e pagave: “Është manovër tipike politike dhe nuk ka lidhje as me mësuesit dhe as me doktorët. Unë kam qenë kundër nismës së rritjes së pagave në këtë periudhë. Nëse targeton shëndetësinë, duhet t’u kishe dhënë shpërblime për punën jashtë orarit, t’u kishe dhënë pajisjet e duhura. Doktori i nderuar shkoi në Turqi për t’u kuruar, me shpenzimet e veta. Sot, doktorët janë bërë për psikolog. Dëshira më e madhe e doktorëve sot është që të fikin celularët 24 orë”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE