Connect with Us

Berisha publikon videon e Ramës/ Degjojeni si tall menderen me shqiptarët

Politikë

Berisha publikon videon e Ramës/ Degjojeni si tall menderen me shqiptarët

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama i cili në vitin 2019 premtonte rritjen e pagave më të ulta deri ne 375 mijë lekë të vjetra.

Ndërkohë në shkurt të 2020 Rama thotë se nga 1 janari i vitit 2021, paga mininale do të jetën 300 mijë lekë.

Sipas Berishës,  Rama po tallet me shqiptarët lidhur me premtimet e pagave.

“Degjojeni si tall menderen me shqiptarët! Gjykojeni vet ju që e votuat”, shkruan Berisha bashkëngjitur videos./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Letra drejtuar KE-së/ Meta i përgjigjet “zonjës së Bilalit” dhe “Tao Tao-s”

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të bërë nga kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla në lidhje me letrën që kreu i shtetit i ka drejtuar Komisonit Europian, ku pretendohet se ka hedhur baltë mbi Shqipërinë.

Në një deklaratë për mediat, presidenti Meta tha se letra nuk ishte për t’u bërë publike, po iu bë jehonë nga “Tao Tao dhe Zonja e Bilalit”, sikur iu drejtohet ai Ballës dhe Ramës.

“Letrës iu bë jehonë fillimisht nga Tao Tao, dhe më pas zonja e Bilalit. Letra është nisur si president për të ndihmuar KE-në për të qënë më i vëmendjshëm për një çështje kaq kritike siç është integriteti i Gjykatës Kushtetuese”-tha Meta.

LEXO EDHE:  Moti i keq/ Rama: Rrjeti i shpërndarjes së energjisë, pika më e dobët e vendit

LEXO EDHE:  Berisha tregon helikopterin në Gotull/ Po spërkat mushkonjat?

Më tej, ndërsa citon edhe një paragraf të letrës në fjalë, Meta tha se “Mbetem shpresë plotë që vendet anëtarë të mbështesin rekomandimin tuaj për çeljen e negociatave..”vijon

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD publikon audion/ Drejtoresha: S’ka doreza, vini përparëse e merrni raki nga shtëpia!

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka publikuar sot një audio, ku pretendohet se drejtoresha e Qendrës Shëndetësore numër 8 në Tiranë, diskuton me personelin mjekësor për masat e marra për parandalimin e koronavirusit.

Në audio duket se problemi kryesor është mungesa e dorezave mbrojtëse dhe të dezinfektantëve në qendrën shëndetësore.

“Kush ka mundësinë të bisedojë me një mjek, e kupton menjëherë se të ashtuquajturat masa të qeverisë kundër koronavirusit te ri janë vetëm propagandë. Më të pambrojturit janë mjekët. Deri kur ne bëmë publike të vërtetën se Qendrat Shëndetësore janë të papërgatitura, atje mungonin edhe masat më elementare. Video e vërteton plotësisht këtë. Për fat të keq, Drejtoresha e Qendrës Shëndetësore nr.8 Blerta Berberi provoi se është një militante partiake që, në vend të shqetësohet për personelin mjekësor dhe qytetarët, u kërkon llogari mjekëve pse komunikojnë me opozitën për t’u thënë qytetarëve të vërtetën”, shkruan Bardhi.

Në bisedë personeli ngre shqetësim edhe nëse do të kenë kontakt me një person të mundshëm të infektuar me koronavirus, por drejtoresha e qendrës shëndetësore, Blerta Berberi, u thotë të vënë përparëse. Në mungesë të dezinfaktitit, që mjeket e qendrës dëgjohet t’i thonë se mungojnë edhe në farmaci, drejtoresha thotë që të marrin raki nga shtëpia.

LEXO EDHE:  Berisha tregon helikopterin në Gotull/ Po spërkat mushkonjat?

LEXO EDHE:  "Peng i grupeve kriminale"/ Ndoka: Rama i braktisur nga socialistët

LEXO TE PLOTE

Politikë

Opozita shtyn mbledhjen ku do diskutohej ndryshimi i sistemit/ Rudina Hajdari ngre dyshimet e forta

Publikuar

-

Nga

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar në lidhje me shtyrjen e mbledhjes së Tryezës për Reformën Zgjedhore, e bërë me kërkesë të opozitës jashtë parlamentare.

E ftuar në studion e “Dita jonë” në A2, Hajdari ka deklaruar se nuk është mirë shtyrja e takimit, për faktin se sot do të flitej për ndryshimin e sistemit.

“Ka patur disa zhvillime momentet e fundit. Opozita e bashkuar e ka anuluar takimin e ditës së sotme, duke e shtyrë për të hënën. Nuk është mirë që të shtyhen takimet, pasi 15 marsi është javën tjetër. Ishte ditë e rëndësishme, sidomos për mua, duke qenë se sot do të flitej për ndryshimin e sistemit, por mbrëmë në darkë vonë erdhi njoftimi se do të shtyhet takimi”, deklaroi Hajdari.

Më tej, ajo ngriti edhe dyshimet për një “bojkot” të mundshëm nga ana e opozitës, pasi sipas saj është hera e dytë që shtyhet tema e ndryshimit të sistemit.

LEXO EDHE:  Zall-Herr/ Ceremoni për 6-vjetorin e anëtarësimit në NATO

LEXO EDHE:  "Peng i grupeve kriminale"/ Ndoka: Rama i braktisur nga socialistët

“Urojmë që të mos jetë bojkot, por ndihem e shqetësuar për këtë fakt sepse është hera e dytë që tema e ndryshimit të sistemit shtyhet. Duhet të kuptojmë që kjo reformë bëhet për shqiptarët, dhe ashtu siç kemi dëgjuar propozimet e opozitës, dhe kemi qenë të hapur, edhe opozita duhet të ketë durim dhe të dëgjojë propozimin e opozitës në parlament dhe shqetësimet e saj”, shtoi Hajdari.

LEXO TE PLOTE