Connect with Us

Zbulohet laboratori për falsifikim dokumentesh/ Në pranga 12 persona

Kronika

Zbulohet laboratori për falsifikim dokumentesh/ Në pranga 12 persona

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 12 persona, pas zbulimit të një laboratori që shërbente për falsifikimin e pasaportave, patentave kartave të identitetit, certifikatave profesionale diplomave të shkollës etj.

Ndërkohë, mësohet se pas një vendimi të gjykatës, policia e Tiranës ka ushtruar kontrolle në disa banesa.

Grupi akuzohet se kanë dërguar persona edhe në vendet e BE me letra e dokumente false.

LEXO EDHE:  Kush është trafikanti më i madh i Tiranës?!/Ish-deputeti “kërcënon” Ramën: S’do shpëtoni ...!

Sipas abcneës, të arrestuar janë:

Agron Hoxha

Enzo Hysko

Henri Kurti

Myslym Hysko

Valbona Babeni.

Ndërkohë me herët si pjesë e këtij grupi janë arrestuar edhe 6 personat e tjerë.

Artor Tahiri

Ermir Staka

Thanas Dodhri

Pajtim Baruti

Vesel Serjani

Edmond Rexha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë/ Këtu është skenë krimi, po fshihen provat

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm, IKMT ka rifilluar aksionin për shembjen e banesave në zonën e Astirit në Tiranë.

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu. Në një prononcim për Abc Neës, ish deputeti tha se aksioni po bëhet për të fshirë provat.

“Aksioni bëhët për të fshirë provat e krimit. Kjo është një zonë krimi. Këtu ka një vjedhje prej 40 milion euro. 20 milion euro kilometri nuk ekziston në asnjë vend të botës. Këtu ka të bëjë një aferë korruptive, me një tenderim fiktimv për hir të Salillarëve të pushtetit. Sot kjo cështje është nën hetim. Është cuar në SPAK dhe nuk mund të kishte asnjë aksion për sa kohë nuk janë mbyllur hetimet.

LEXO EDHE:  Kush është trafikanti më i madh i Tiranës?!/Ish-deputeti “kërcënon” Ramën: S’do shpëtoni …!

LEXO EDHE:  Kontrolli i policisë "fundos" të rinjtë/ Ja çfarë iu gjet në makinë

Dhe për këtë arsye vijnë këtu dhe shkatërrojnë provat. Këto fakte dhe këto prova sot po shkatërrohen.”-tha Balliu.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Helmohen sërish nxënësit në Fier/ Prindërit futen të tmerruar në klasa

Publikuar

-

Nga

Pas helmimit të dhjetëra nxënësve ditën e djeshme në shkollën, “Janaq Kilica” në Fier, drejtoria sot ka vendosur rifillimin normal të mësimit, por sërish nxënësit kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Gazetarja Valbona Davidhi raporton për abcneës.al se pranë shkollës kanë ardhur autoambulancat për të marrë nxënësit e helmuar.

Ndërkohë, pasi kanë mësuar helmimin e fëmijëve të tyre, një numër i madh prindërish janë rikthyer sot në shkollë duke hyrë në klasa të shqetësuar.

“Më thirri vajza sërish në telefon sepse kishte sërish probleme me frymëmarrjen sot. Kishte shenja ankthi. E mora e nxorra vetë jashtë. Jemi të trembur”, shprehet një prind për Abc Neës.

LEXO EDHE:  Kontrolli i policisë “fundos” të rinjtë/ Ja çfarë iu gjet në makinë

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Gjykata i dënon me vendim të formës së prerë, vazhdojnë punën normalisht

Një ditë më parë, dhjetëra nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” u dërguan me shenja helmimi në spital pasi ndjenë marrje mendësh, patën të vjella dhe probleme me frymëmarrjen.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në kërkim për trafik të lëndëve narkotike/ Prangoset 24-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 24-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetas Martin Stenaj, 24 vjeç, banues në Torovicë, Lezhë.

Sipas policisë, ky shtetas ishte shpallur në kërkim në prill të vitit 2018, pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar 3 vite e 4 muaj burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO EDHE:  Konflikt me armë të ftohta/ Plagoset një person

LEXO EDHE:  Policia e shtetit nis testimin e dronëve në operacione

Materialet procedurale u referuan pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE