Connect with Us

Refuzoi ta merrte në punë/ Shqiptari plagos me armë pronarin italian

Kronika

Refuzoi ta merrte në punë/ Shqiptari plagos me armë pronarin italian

Publikuar

-

arrestohen tre shqiptare ne itali

Policia italiane ka arrestuar një 44 vjeçar shqiptar pasi plagosi me armë zjarri punëdhënësin e tij italian.
Ngjarja u shënua në nnjë zonë në periferi të Fiuggi ku shtetasi F. Shehu e kishte takuar sipërmarrësin italian për tu sqaruar.

Bëhet me dije se synimet e punëtorit ishin të kërkonte nga sipërmarrësi një punësim të ri, por pas refuzimit, ai nxori një armë me të cilën fillimisht e kërcënoi 57-vjeçarin dhe më pas qëlloi dy herë ndaj tij.
Njëri prej plumbave e goditi në njërën këmbë, ndërsa tjetri goditi makinën e sipërmarrësit.
aas ngjarjes, shqiptari u nis në drejtim të Fiuggi Fonte.

Gjashtë patrulla të policisë u vunë në ndjekje të tij dhe pas kërkimeve e gjetën 44 vjeçarin pranë një bari në zonë.
Shqiptari do të përballet me drejtësinë italiane për akuzën e “vrasjes së mbetur në tentative” dhe “armëmbajtje pa leje”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Kuçovë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Ura Vajgurore-Kuçovë.

Një 40-vjeçar me inicialet A.D, është përplasur për vdekje teksa kalonte rrugën.

Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici.

Informacioni paraprak i Policisë Berat: 

Rreth orës 20.00 në aksin rrugor Ura Vajgurore – Kuçovë, në vendin e quajtur “Meteor”, shtetasi R.D  duke drejtuar  i mjetit e tij tip benz, ka goditur me pasojë vdekjen shtetasin A.D, 40 vjeç banues ne fshatin Tapi, Kuçovë

LEXO EDHE:  Sherr me thika në Kodër Kamëz/ Plagoset rëndë 56-vjeçari

LEXO EDHE:  Kompozitori shqiptar e pranon: ”Kam bërë këngë të ngjashme, thjesht i kam rënë shkurt”

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme

Grupi hetimor po punon per zbardhjen e  shkakut të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Prokurori apelon vendimin e gjykatës për Çilin/ Dosja nuk shkon në SPAK

Publikuar

-

Nga

Prokurori i Përmetit i cili vendosi arrestimin në flagrancë të pronarit të UET, Henri Çilit, ka kërkuar në gjykatë rikthimin në qeli të tij.

Prokurori dhe drejtuesi i Prokurorisë së Shkallës së Parë Përmet, Asllan Bajramaj, ka depozituar ditën e sotme në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, apelimin e vendimit për lirimin e Çilit me kusht, “detyrim paraqitje”.

Gjykata e Gjirokastrës ka 15 ditë kohë afat për të shqyrtuar këtë kërkesë të prokurorit. Ndërkohë apelimi i bërë ndaj këtij vendimi shtyn edhe afatin e dorëzimit të dosjes në SPAK.
Kujtojmë që gjykata liroi Çilin duke vendosur për të masën “detyrim paraqitje”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërdoroi detyrën / SHÇBA pezullon punonjësen e Policisë Kufitare në Korçë

Publikuar

-

Nga

SHÇBA ka pezulluar nga detyra një punonjëse të Policisë Kufitare Korçë të dyshuar për “Shpërdorim detyre”.

Bëhet fjalë për punonjësen me inicale F.Z., me detyrë ndihmës kontrollore në Pikën Kalimit Kufitar Kapshticë, ndaj së cilës Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, ka caktuar masën e sigurimit personal “Pezullim i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik”.

Ajo akuzohet për kryerjen e veprës penale “Shpërdorimi i detyrës”. Pezullimi nga detyra është kryer pas një hetimi disa mujor të kryer nga SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë.

Gjatë hetimeve të zhvilluara u arrit të dokumentohet veprimtaria e paligjshme e kryer nga punonjësja, e cila në shpërdorim të funksionit që mbante si ndihmës kontrollore pranë PKK-së Kapshticë, ka kryer në vazhdimësi regjistrime fiktive në sistemin TIMS të personave të ndryshëm, për shmangien e tejkalimit të afateve të qëndrimit në zonën Shengen.

LEXO EDHE:  Ndërron jetë një nga të plagosurit në Durrës/ Mik i të dyshuarit për vrasjen e Çollakut

LEXO EDHE:  “Lumë” droge drejt Greqisë/ Arrestohet i riu shqiptar

Hetimet vazhdojnë me qëllim verifikimin e punonjësve të tjerë, që dyshohen si të përfshirë në këtë veprimtari të kundraligjshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE