Connect with Us

“O sot o kurrë, ky është momenti”/ Rama mesazh Metës: Do vijë dita e larjes së hesapeve

Politikë

“O sot o kurrë, ky është momenti”/ Rama mesazh Metës: Do vijë dita e larjes së hesapeve

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama i ka drejtuar një mesazh presidentit Ilir Meta, ndërsa theksoi se ai ka të drejtë që të jetë “O sot, o kurrë”.

Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se tashmë ka ardhur koha ku vija ndarëse me të shkuarën e tyre nuk do të mund të fshihet nga goma e drejtësisë.

“Ai që rri në majë të piramidës dhe kërkon revolucione dhe ta cilësojë si mëkat të qeverisë dhe kërkon ta japë si provë për ta shporrur këtë qeveri, ka të drejtë. Po ashtu është, kjo është e vërtetë.

Ilir Meya ka të gjitha arsyet të jetojë o sot o kurrë, sepse sot vija ndarëse me të shkuarën, bëhet e pafshishme nga goma e drejtësisë, sepse sot gjyqtarët dhe prokurorët nuk janë më garanci siç kanë qënë për 30 vjet . Sepse sot është marrë një vendim ekstrem për ti dhënë një goditje përfundimtare krimit të organizuar.”-tha Rama.

LEXO EDHE:  Qytetarët "kryqëzojnë” Ramën/ Turp që keni mbyll sytë, me këtë përbindesh...

Më tej, ai ngriti më tepër tonet, ndërsa tha se do të vijë dita e larjes së hesapeve për të gjithë ata që kanë hesape me ligjin.

“Do vijë dita për të gjithë ata që kanë hesape me ligjin. Për ata që janë sot më të tërbuar se kurrë, siç është ai i pari”-tha Rama./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ngrihuni, na hiqni qafe fizikisht”/ Rama i kthehet Metës: Po qan hallet e kriminelëve

Publikuar

-

Nga

Teksa ka marrë fjalën në foltoren e Kuvendit, kryreministri Edi Rama thotë se vija e kuqe mes shtetit dhe krimit të organizuar ngrihet mes protagonistësh që vijnë nga të gjitha rrugët e jetës publike.

Rama nuk ka kursyer as presidentin Meta për të cilin thotë se qan hallet e kriminelëe

“Nga mediat tek i ashtuquajturi president, nga opozita këtu dhe atje në rrugë deri tek avokati i popullit, i qajnë hallet kriminelëve. I qajnë hallin atyre që kanë vrarë, përdhunuar e trafikuar çfarë kanë mundur, që kanë grabitur sa kanë mundur, që kanë shantazhuar sa nuk merret as me mend. Nuk iu vjen fare turp këtyre njerëzve që janë bërë karvan qorrash. Ngrihuni bashkohuni, mundësisht na hiqni qafe fizikisht”, tha Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Shtojcë e krimit”/ Bardhi i përgjigjet Ballës: Nisi karrierën politike i sponsorizuar nga trafikantë droge

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur socialistit Taulant Balla, të cilin e akuzon se është mësuar të jetë shtojcë e krimit.

Demokrati ngre akuza të forta ndaj Ballës, për të cilin thotë se ka vënë pasuri të paligjshme përmes krimit.

Sipas Bardhit, skllavi i krimit, që nisi karrierën politike i sponsorizuar nga trafikantë droge dhe e vazhdon si i tillë, është i dështuar në diversionin e tij banal.

“Taulant Balla është mësuar të jetë shtojcë e krimit, përmes të cilit ka vënë pasuri të paligjshme. Ai as nuk mund ta kuptojë, as nuk mund ta pranojë që ne, qytetarët e lirë të ketij vendi, të bëjmë çdo sakrificë për mbrojtjen e Kushtetutës. Skllavi i krimit, që nisi karrierën politike i sponsorizuar nga trafikantë droge dhe e vazhdon si i tillë, është i dështuar në diversionin e tij banal. Është detyra jonë që, si europianë të vërtetë, të mos heqim dorë nga mbrojtja e të drejtave themelore dhe nga mbrojtja e Kushtetutës”, shkruan Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

 “Kjo që ka ndodhur është e turpshme”/ Përmeti kërkon dorëheqjen e Shahinit

Publikuar

-

Nga

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Besa Shahini.

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti Përmeti tha se ajo çfarë po ndodh në arsim është e turpshme, dhe ministrja duhet të mbajë përgjegjësi.

Ndërsa i referohej skandalit të denoncuar në emisionin Stop, ku një mësues kërkonte favore seksuale, Përmeti theksoi se ministrja duhet ta falenderojë median dhe jo të dëgjojë Ramën, që i quan kazan.

LEXO EDHE:  Rama mbledh sot qeverinë në Golem/ Në “filter” gjithë ministrat, priten surpriza?

LEXO EDHE:  Ndizet debati në "Opinion"/ Rama: Dëgjo! Fevziu: Mos ma trash zërin

“Kjo “KÇK”-ja në arsim është e turpshme. Ministrja Shahini duhet të mbajë përgjegjësi, nuk duhet të dëgjojë këtë mbrapa që quan kazan mediat. Rasti i stop shpëtoi të tjera nxënëse. Ajo duhet ta falenderojë, dhe jo të dëgjojë atë mbrapa që i quan mediat kazan. Ajo duhet të japë dorëheqjen dhe të marrë përgjegjësinë”-tha Andi Përmeti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE