Connect with Us

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë/ Këtu është skenë krimi, po fshihen provat

Kronika

Ish-deputeti bën deklaratën e fortë/ Këtu është skenë krimi, po fshihen provat

Publikuar

-

Mëngjesin e sotëm, IKMT ka rifilluar aksionin për shembjen e banesave në zonën e Astirit në Tiranë.

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu. Në një prononcim për Abc Neës, ish deputeti tha se aksioni po bëhet për të fshirë provat.

“Aksioni bëhët për të fshirë provat e krimit. Kjo është një zonë krimi. Këtu ka një vjedhje prej 40 milion euro. 20 milion euro kilometri nuk ekziston në asnjë vend të botës. Këtu ka të bëjë një aferë korruptive, me një tenderim fiktimv për hir të Salillarëve të pushtetit. Sot kjo cështje është nën hetim. Është cuar në SPAK dhe nuk mund të kishte asnjë aksion për sa kohë nuk janë mbyllur hetimet.

LEXO EDHE:  U dëmtuan nga tërmeti/ IKMT nis shembjen e shtatë ndërtesave në Laç

Dhe për këtë arsye vijnë këtu dhe shkatërrojnë provat. Këto fakte dhe këto prova sot po shkatërrohen.”-tha Balliu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Helmohen sërish nxënësit në Fier/ Prindërit futen të tmerruar në klasa

Publikuar

-

Nga

Pas helmimit të dhjetëra nxënësve ditën e djeshme në shkollën, “Janaq Kilica” në Fier, drejtoria sot ka vendosur rifillimin normal të mësimit, por sërish nxënësit kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Gazetarja Valbona Davidhi raporton për abcneës.al se pranë shkollës kanë ardhur autoambulancat për të marrë nxënësit e helmuar.

Ndërkohë, pasi kanë mësuar helmimin e fëmijëve të tyre, një numër i madh prindërish janë rikthyer sot në shkollë duke hyrë në klasa të shqetësuar.

“Më thirri vajza sërish në telefon sepse kishte sërish probleme me frymëmarrjen sot. Kishte shenja ankthi. E mora e nxorra vetë jashtë. Jemi të trembur”, shprehet një prind për Abc Neës.

LEXO EDHE:  IKMT Vlorë/ Nis shembja, 100 objekte në listë

LEXO EDHE:  Foto-Zbulohet libri i vitit për 2019

Një ditë më parë, dhjetëra nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica” u dërguan me shenja helmimi në spital pasi ndjenë marrje mendësh, patën të vjella dhe probleme me frymëmarrjen.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Në kërkim për trafik të lëndëve narkotike/ Prangoset 24-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 24-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetas Martin Stenaj, 24 vjeç, banues në Torovicë, Lezhë.

Sipas policisë, ky shtetas ishte shpallur në kërkim në prill të vitit 2018, pasi Gjykata e Apelit Shkodër e ka dënuar 3 vite e 4 muaj burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

LEXO EDHE:  Kërcënuan se do hidheshin nga taraca/ Ja detajet e ngjarjes

LEXO EDHE:  Vlorë/ Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit mbyll aksionin në qytet

Materialet procedurale u referuan pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hodhën sprajt me lëndë gazi në ambientet e shkollës/ Proçedohen dy nxënës

Publikuar

-

Nga

Policia e Fierit ka proçeduar penalisht dy nxënës të shkollës së mesme në Fier, të cilët dyshohen se kanë përdorur sprajt me lëndë gazi, në ambientet e brendshme të shkollës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ku si pasojë e përdorimit të një sprajti me lëndë gazi, në ambientet e brendshme të shkollës, disa nxënës shfaqën shqetësime me frymëmarrjen dhe pasi morën ndihmën e parë në Spitalin Rajonal Fier, u larguan për në banesë.

Sipas uniformave blu, në përfundim të veprimeve hetimore rezultoi se sprajti ishte përdorur nga 2 nxënës të kësaj shkolle, konkretisht A. M., 15 vjeç dhe A. H., 15 vjeç, të cilët u proceduan penalisht.

LEXO EDHE:  Letrat e hapura/ Klevis Balliu: Rama po i hedh benzinë zjarrit

LEXO EDHE:  “Ju keni përjetuar tërmet çdo ditë”/ Basha viziton banorët e strehuar në “Astir”

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Ndotja e ajrit” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

LEXO TE PLOTE