Connect with Us

I shpërthen goma e makinës/ Humb jetën 28-vjeçari në Tiranë

Kronika

I shpërthen goma e makinës/ Humb jetën 28-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Bathores në Tiranë.

Si pasojë e plasjes së një gome makine ka humbur jetën punëtori i një gomisterie.

28-vjeçari me inicialet F.LL., është dërguar me urgjencë në spital, por nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të marra.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 05.03.2020, rreth orës 12:04, në Bathore, tek një gomisteri,  gjatë punës, aksidentalisht  ka plasur një gomë, e për pasojë është dëmtuar rëndë puntori i gomisterisë shtetasi F.LL, 28 vjeç, i cili gjatë dërgimit për në spital ka ndërruar jetë.

LEXO EDHE:  Identifikohet viktima që u dogj në autobus

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërdoroi detyrën / SHÇBA pezullon punonjësen e Policisë Kufitare në Korçë

Publikuar

-

Nga

SHÇBA ka pezulluar nga detyra një punonjëse të Policisë Kufitare Korçë të dyshuar për “Shpërdorim detyre”.

Bëhet fjalë për punonjësen me inicale F.Z., me detyrë ndihmës kontrollore në Pikën Kalimit Kufitar Kapshticë, ndaj së cilës Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, ka caktuar masën e sigurimit personal “Pezullim i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik”.

Ajo akuzohet për kryerjen e veprës penale “Shpërdorimi i detyrës”. Pezullimi nga detyra është kryer pas një hetimi disa mujor të kryer nga SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë.

Gjatë hetimeve të zhvilluara u arrit të dokumentohet veprimtaria e paligjshme e kryer nga punonjësja, e cila në shpërdorim të funksionit që mbante si ndihmës kontrollore pranë PKK-së Kapshticë, ka kryer në vazhdimësi regjistrime fiktive në sistemin TIMS të personave të ndryshëm, për shmangien e tejkalimit të afateve të qëndrimit në zonën Shengen.

LEXO EDHE:  Shkon në 14 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

LEXO EDHE:  Shkon në 14 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Hetimet vazhdojnë me qëllim verifikimin e punonjësve të tjerë, që dyshohen si të përfshirë në këtë veprimtari të kundraligjshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjykata e la të lirë/ Prokuroria e Përmetit apelon vendimin për Henri Çilin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Përmetit e ka apeluar vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për pronarin e UET-së, Henri Çili, ndaj të cilit janë ngritur gjashtë akuza të rënda.

Mësohet se apelimi është depozituar ditën e sotme nga Prokurori në Gjykatën e Apelit të Gjirokastrës.

Prokuroria e Përmetit pretendon se ka fakte që gazetari dhe sipërmarrësi ka bërë shkelje të ligjit, ndonëse ky i fundit i ka mohuar akuzat.

Çili tha për mediat se ka një kompani ligjore ndërmjetësimi dhe çdo veprim i kryer nga ai deri më tani është në përputhje me ligjin dhe brenda rregullave.

LEXO EDHE:  Dalin pamjet e para/Ja njëri prej shqiptarëve të ekzekutuar në Zvicër

LEXO EDHE:  Në gjendje të rëndë dy të plagosur/ Drejt Italisë për trajtim të specializuar

Ndërkohë, kujtojmë se Henri Çili u la i lirë me masën “Detyrim paraqitjeje”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapen duke transportuar klandestinë/ Arrestohen dy të rinj në Korçë

Publikuar

-

Nga

Dy persona kanë rënë pasditen e sotme në prangat e policisë së Korçës, pasi u kapën duke transportuar gjashtë klandestinë.

Shtetasit me inicialet O.Sh., dhe M.A, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ishin nisur në drejtim të Tiranës, me mjetet tip “Ford Focus” dhe “Benz”, bashkë me gjashtë klandestinët të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës.

“Kapen duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohen në flagrancë 2 shtetas për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë, goditën një rast tjetër, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

O. Sh., 25 vjeç, banues në Durrës.

LEXO EDHE:  Dibër, aksident rrugor me pasojë vdekjen. Edhe dy të plagosur

LEXO EDHE:  Shkon në 14 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

M. A., 22 vjeç, banues në fshatin Shën Vlash, Durrës.

Arrestimi i tyre u bë pasi, këta shtetas u kapën nga shërbimet policore në rrugën Maliq-Lozhan, duke transportuar në bashkëpunim me njëri-tjetrin në drejtim të Tiranës, me mjetet tip “Ford Focus” dhe “Benz”, 6 shtetas të huaj, emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt fitimit, iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE