Connect with Us

Gruaja rrëfen historinë e dhimbshme/ Si e braktisi bashkëshorti sapo lindi djalin

Sociale

Gruaja rrëfen historinë e dhimbshme/ Si e braktisi bashkëshorti sapo lindi djalin

Publikuar

-

Emisoni “Historia ime” në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e dhimbshme të një nëne 50-vjeçare, e cila është përballur me mjaft vuajtje në jetën e saj dhe nuk ka pranuar të zbulojë identitetin.

Është rritur jetime sepse e ëma i ka ndërruar jetë, kur ajo ka qenë mjaft e vogël dhe për të është kujdesur babai i saj.

Kur ishte 17 vjeç u fejua me mblesëri, por me kushtin që ai person të vinte dhëndër brenda sepse ajo nuk mund ta linte vetëm babain e saj.

Edhe pse e kishte kuptuar se ai nuk ishte i përshtatshëm për të, nuk mund të kundërshtonte dhe pranoi të martohet. Pas ardhjes në jetë të fëmijës së tyre, bashkëshorti i braktis dhe largohet nga shtëpia.

Mirela Milori: Në çfarë moshe u fejove?

Zonja X: Në moshën 17 e gjysëm – 18, pa mbushur 20 u martova.

Mirela Milori: Ishte me mblesëri me dashuri?

Zonja X: Ishte me mblesëri, rreth miqësie sepse unë kisha një kusht, ngaqë nuk e lija dot babin vetëm ose s’do martohesha fare të ikja diku tjetër, ose kush më pranonte me këto kushte të jetonim tek babi im, tek shtëpia ime.

Mirela Milori: E qartë! Pra dhëndri të vinte në shtëpi?

Zonja X: Po! Për sa kohë babi im të ishte gjallë ne të ishim aty, pastaj jeta vazhdon. U bë martesa, po ai njeri me thënë të drejtën ishte i papërshtatshëm për mua.

Mirela Milori: Ti e kuptove që ishte i papërshtatshëm që në fillim apo?

Zonja X: Që në fillim e kuptova, por s’kisha guximin të thoja që babi prit se ky njeri nuk bën për mua.

LEXO EDHE:  Bëra seks me motrën e gruas/Pas disa vitesh zbulova të vërtetën tronditëse

Mirela Milori: Babai yt e pëlqeu ?

Zonja X: Ia mbushën mendjen siç ishte atëherë, një gabim trashanik me miqësi, që është djalë i mirë, është punëtor, siç e do ti, të mbajë vajzën.

Mirela Milori: Kishit diferencë moshe?

Zonja X: Kemi patur diku tek 6-7 vite.

Mirela Milori: Kishte shkollë, kishte arsimin?

Zonja X: Jo punonte diku në një minierë, ishte marrë me femra, një muhabet që s’më intereson fare sot.

Mirela Milori: Kishte patur një jetë përpara apo jo?

Zonja X: I martuar jo, por lidhje me femra, që unë i kam dëgjuar mbrapa, ishte tepër vonë për mua kur i kam dëgjuar.

Mirela Milori: Pra u martove?

Zonja X: U martova, erdhi brenda vitit djali në jetë. Ai nuk donte sepse ai kishte menduar, kjo është vajzë e vetme, babi im kishte pak nam që kishte Lekë. Ai të hante dhe të pinte, brenda 1 vit e gjysmë çdo gjë filloi dhe aty mbaroi. Ai kurrë një lekë në shtëpinë time nuk e ka sjellë. Edhe pse erdhi djali në jetë, ai nuk u interesua të merrte përsipër fëmijën e vet. Pasi djali erdhi në jetë, ai largohet nga shtëpia. Bëri diçka që më vjen zor ta them, nuk mundem ta them. Hajde me mua tha, merre djalin dhe hajde me mua. S’më intereson babi jot tha, edhe unë i kam lënë prindërit e mi tha, s’më intereson. /Tvklan.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Përhapja e koronavirusit/ Ish ministri i Shëndetësisë bën apelin e fortë

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, ka reaguar edhe një herë lidhur me situatën nga koronavirusi në vendin tonë.

Teksa ka bërë publike dhe shifrat e të prekurve në botë dhe rajon, Vasili bën apel për vigjilencë sanitare dhe marrjen e masave pa asnjë tolerim.

“Situata lidhur me coronavirusin vazhdon te tregoje nje prevalence shume te ulet ne Ballkan.

Shqiperia, BosnjeHercegovina, Mali i Zi, Bullgaria, Turqia dhe Serbia nuk kane asnje rast me coronavirus.

I gjithe Ballkani ka deri me tani nje numer shume te ulet dhe vetem 24 raste.

LEXO EDHE:  Të biesh në dashuri me babain/ Kompleksi i Elektrës qenka kaq real

LEXO EDHE:  Këngëtarja e njohur sjell në jetë fëmijën e parë/ Gjesti i babait është i mrekulleshëm

Vigjilenca sanitare dhe masat maksimale parandaluese duhet te vazhdojne pa asnje tolerim.

Arsye per panik dhe konfuzion nuk ka”, ka shkruar Vasili në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

U dyshua për koronavirus/ Dalin përgjigjet e analizave të gruas që ndërroi jetë në Korçë

Publikuar

-

Nga

Dalin rezultatet e analizave të 50 vjeçares që ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e Korçës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësis, gruaja nuk ka pasur koronavirus.

“Janë testuar 8 raste të reja negative, në total 50 raste të dyshuara negative. Rasti i Korçës ishte rast kompleks dhe ka rezultuar grip tipi A. Analiza për coronavirusin doli negative. Deri tani asnjë shqiptar nuk është prekur nga koronavirusi”, u bë me dije nga Ministria e Shëndetësisë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

IKMT rinis aksionin për shembjen e banesave/ Kaos dhe trafik te “Astiri”

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm, policia dhe IKMT kanë rinisur sërish punën për shembjen e banesave në zonën e Astirit, si pjesë e aksionit për punimet në lotin 2 të Unazës së Madhe.

Në një lidhje për ABC e Mëngjesit, gazetari Maksi Rama raporton se nga aksioni i IKMT-së janë parashikuar të prishen rreth 25-30 godina në Unazën e  Re. Ndërkohë familjet i kane boshatisur që me 17 shkurt banesat dhe bizneset.

Në zonë ka forca të shumta policie, të cilët kanë vendosur perimetrin e sigurisë, duke penguar edhe banorët të qarkullojnë lirshëm.

Ndërkohë në zonën e Astirit siç raporton gazetari është krijuar kaos, pasi nuk ka patur më herët një njoftim zyrtar nga IKMT se do të niste prishja e objekteve.

LEXO EDHE:  Historia monstruoze/ Babai përdhunonte prej dy vjetësh vajzën 9 vjeçare

LEXO EDHE:  Bëra seks me motrën e gruas/Pas disa vitesh zbulova të vërtetën tronditëse

Trafiku është devijuar nga rreth-rrotullimi i Astirit deri tek ish-Shqiponja, por një pjesë e madhe e qytetarëve nuk kanë qenë në dijeni të këtij aksioni dhe për pasojë janë bllokuar në trafik.

LEXO TE PLOTE