Connect with Us

Avokati bën paralajmërimin e frikshëm/ Rama drejt shtypjes së butonit të bombës atomike, unë do bëj gati valixhet

Politikë

Avokati bën paralajmërimin e frikshëm/ Rama drejt shtypjes së butonit të bombës atomike, unë do bëj gati valixhet

Publikuar

-

Avokati i njohur Altin Goxhaj vijon të japë alarmin e shpopullimit të Shqipërisë dhe zëvëndësimin, sipas tij, të shqiptarëve me afroaziatikë.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se rreth 1 milionë afroaziatikë do zëvëndësojnë shqiptarët.

Sipas tij kryeministri Rama është gati të shtypë butonin e bombës atomike. Po ashtu ai thekson se nëse nuk do të ketë reagim nga ana e qytetarëve, edhe ai vetë do të fillojë të bëjë gati valixhet.

“Filloi Loja! Ns nuk do reagoni as kete here edhe une do bej gati valixhet me ju! Nuk jane 30 mije por ne total jane 1 milione afroaziatike qe do zevendesojne shqiptaret!!! Rama drejt shtypjes se butonit te bombes atomike qe do na zhduke fare! Kjo quhet BOMBE DEMOGRAFIKE!”-shkruan Altin Goxhaj.

LEXO EDHE:  Rama: Secili do të vendosë vetë për pensionin që do të marrë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Z

    5 Mars, 2020 at 9:49 am

    Here pas here ju te CNA thoni “avokati i njohur”,Altin Goxhaj! Nuk jam ne dijeni te ndonje ceshtjeje te mbrojtur nga ky :avokat,pervec avokatise per Saliun!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gati projekt-vendimi për ndërtimin e banesave të shembura nga tërmeti/ Rama tregon shifrën e fondit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama bën me dije se qeveria ka bërë gati projekt-vendimin për ndërtimin e 3400 shtëpive të para të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se për ndërtimin e banesave të para është vënë në dispozicion fondi prej 8.7 miliardë lekëve.

“Sapo kemi mbyllur tekstin e shkruar të Projekt-Vendimit të Këshillit të Ministrave për ndërtimin e 3400 shtëpive të para, me një fond limit 8,7 miliardë lekë, që pas miratimit nesër do t’u hapë rrugën njësive zbatuese të çelin tenderin ndërkombëtar që do të hapet në fillimjavën e ardhshme

Ne do ta bëjmë natën ditë, që natën e fundit e këtij viti familjet e Thumanës dhe të çdo zone rurale në Krujë, Kurbin, Lezhë, Durrës, Shijak, Kavajë, Vorë, Kamëz e Tiranë, të cilat e humbën shtëpinë e vjetër, ta presin ditën e parë të Vitit të Ri në një shtëpi të re, më të fortë e më të bukur se ajo që kishin”, shkruan kreu i qeverisë.

LEXO EDHE:  Rama në SHBA/ Në pritje të takimit me Erdogan

LEXO EDHE:  Rama-Pusić: Vullnet të përbashkët për bashkëpunim

Kujtojmë se tërmeti i 26 nëntorit shkakoi vdekjen e 51 personave dhe shkatërroi mijëra banesa./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Populli është fajtor”/ Alizoti: Shqiptarët nuk reagojnë ndaj padrejtësisë

Publikuar

-

Nga

alizoti nuk jam dakord me bashen

Anëtari i Kryesisë së PD, Tomorr Alizoti, ka folur në lidhje me paralajmërimin që ka bërë Presidenti Ilir Meta, se nëse mazhoranca nuk reflekton deri në 15 mars, ai do të shpërndajë Parlamentin.

Sipas Alizotit, populli është fajtor që nuk funksionon demokracia. Ai thotë se populli shqiptar nuk reagon ndaj padrejtësisë që i bëhet. Mes të tjerash Alizoti thekson se populli është përgjegjës që mban këta politikanë.

“Populli është fajtor që nuk funksionon demokracia, e marr përsipër përgjegjësinë për ta thënë këtë gjë. Ky koncepti bolshevik që populli nuk ka kurrë faj është i gabuar. Popujt ndryshojnë, ndryshe janë gjermanët, ndryshe italianët, ndryshe anglezët. Populli shqiptar nuk reagon, përfshirë edhe mua, nuk reagon ndaj padrejtësisë që i bëhet. Demokracia është reagim. Ky popull ka bërë zgjedhjet më të lehta në historinë e tij, dhe unë e marr kurajën të jem kritik me këtë gjë. Po të kishte marrë vendime të mira, Shqipëria nuk do të ishte e fundit në Ballkan dhe Rajon, qoftë për demokraci, qoftë për varfëri, qoftë për mirëqenie. Ky popull nuk mund të pranonte këta lloj politikanësh që shkon i voton. I shan gjithë ditën, dhe kur vijnë votimet përsëri shkon voton këta politikanë, dhe partitë më të mëdhaja. Po të mos ishte kështu, do kishte dalë mundësia që të kishin prodhuar një revolucion të ri, mondan, demokratik por kjo nuk ka ndodhur. Kjo është një fiasko kot, që themi se populli është shumë i mirë. Populli është përgjegjës që mban këta politikanë. Këta politikan janë aty se i populli i voton. Edi Rama në Shqipëri unë mendoj që e votojnë, edhe pak vjedh vetë. Nëse populli është i pakënaqur me Edi Ramën duhet ta heqi. Pse nuk i thonë; ra një tërmet në Durrës, a doli njeri para drejtësisë? Ai kryetari i bashkisë që vdiqën njerëz që ikën miliona dollarë investimi i gjithë shqiptarëve që mezi i kanë fituar me gjak, kush mban përgjegjësi për këtë? Durrësi duhej të ngrihej, dhe ti thoshte; mos hajde më këtu, por nxirr përpara përgjegjësisë personat”, u shpreh Alizoti në studion e TV “Abc News”.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Arta Dade kërkon largimin e Ramës/ “Shteti drejtohet nga figura që i shërbyen komunizmit”

Publikuar

-

Nga

“Kam ditë që e them që Rama duhet të largohet”. Kështu deklaroi socialistja Arta Dade, e cila pretendon se vetëm në këtë mënyrë të zgjidhet kriza politike.

Ish-ministrja tha se në të njëjtën mënyrë si ajo, mendojnë edhe të tjerë anëtarë të PS-së, pasi theksoi se tashmë shteti drejtohet nga figura që i shërbyen komunizmit.

“Ka ende njerëz në PS që mendojnë se PS mund të reformohet. Ka mjaft anëtarë të Partisë Socialsite që kanë këtë shqetësimin që kam dhe unë. Unë kam pasur kontakte me një grup të madh të rinjsh, kemi bërë një bisedë për marrëdhëniet rajonale, dhe pas këtij takimi me shumë të rinj biseduam, që ishin të majtë, por që nuk përfaqësohen. E njëjta gjë është dhe me gratë. PS është një vlerë kombëtare. Ka kaluar dy opozita, ka kaluar një mandat dy vjeçar në qeverisje. Këto rekorde duhen çbërë tashmë. Kemi një autoritarizëm, vetëm kryeministri po rrëshket. Nuk ruan më tiparet e një force të së majtës”, deklaroi Dade në emisionin “Arena” të Dritan Hilës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE