Connect with Us

Video-Aksident në Tiranë/ Sherr mes drejtuesve të automjeteve, ndërhyn policia

Kronika

Video-Aksident në Tiranë/ Sherr mes drejtuesve të automjeteve, ndërhyn policia

Publikuar

-

Një aksident ka nodhur në një nga rrugicat pranë 21-Dhjetorit në Tiranë.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa drejtuesit e mjeteve janë konfliktuar deri në mbërritje të efektivëve të policisë.

Më poshtë po përcjellim pamjet nga momenti i parë pas përplasjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasje dhe trafik droge/ OFL ultimatum tre të rrezikshmëve të radhës

Publikuar

-

Nga

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– J. A., banues në Tepelenë, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Përmet ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ”Vrasja me dashje në lidhje me një krim tjetër, mbetur në tentativë” në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”. Gjithashtu, ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Rrethit Tiranë, me burgim të përjetshëm për veprën penale “Vrasja me paramendim” dhe me 4 vite për veprën “Armëmbajtja pa leje”. Në bashkim të dënimeve Gjykata e ka dënuar me burgim të përjetshëm, për veprat penale të mësipërme.

LEXO EDHE:  Makina përplas 53-vjeçarin/ I plagosuri transportohet me urgjencë në Tiranë

LEXO EDHE:  Furtunë në Policinë e Tiranës/ Kush janë ndryshimet e fundit

– K. B, banues në Gjirokastër, i cili është arrestuar nga autoritetet greke, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

– F. T., banues në Tiranë, për të cilin Gjykata e Rrethit Tiranë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” në bashkëpunim.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr në Sarandë/ Flakët “përpijnë” dyqanin e rrobave

Publikuar

-

Nga

Një dyqan rrobash është përfshirë nga flakët paraditen e sotme, në lagjen nr.2 të Sarandës.

Mësohet se si pasojë e zjarrit nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Bëhet me dije se shkak për zjarrin është bërë një shkëndije elektrike.
Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Habit nxënësi në Fier: Na thanë që ishte një stërvitje, se si do reagonim në raste emergjente

Publikuar

-

Nga

Mbi 30 nxënës të gjimnazit ‘Janaq Kilica’ janë dërguar sot në spitalin e Fierit pasi kanë shfaqur probleme të frymëmarrjes.

Ndërkohë, pas ngjarjes së rëndë vijnë edhe dëshmitë e para të vetë nxënësve.

Njëri prej tyre, i pyetur nga gazetari i Neës 24, Ervis Kuçi shprehet se mes tyre ishte hapur lajmi për një alarm fals, për një stërvitje apo eksperimet që do të tregonte se si do të reagonin nxënësit.

“Ishim në pushim të gjatë, erdhëm në oborr kur sapo hymë në shkollë i pamë të tjerët që të dilnin të shqetësuar. Na thanë që është alarm fals, nuk na lanë të hyjmë brenda, na thanë që ishte një stërvitje se si do reagonim ne në raste emergjente. Nxënësit janë të traumatizuar si të shokuar. Kjo u hap nga nxënësit, edhe mësuesit ishin të shpërndarë për t’ju ardhur në ndihmë nxënësve me më shumë probleme”.

LEXO EDHE:  Vrasja e 28-vjeçarit/ Policia tregon pistën e hetimit

LEXO EDHE:  Makina përplas 53-vjeçarin/ I plagosuri transportohet me urgjencë në Tiranë

Ai tha ndër të tjera se nxënësit kishin probleme në frymëmarrje, marrje mendsh dhe debulesë të përgjithshme.

Kujtojmë se një javë më parë 6 nxënës të kësaj shkolle u helmuan në laboratorin e orës së Kimisë, për shkak të një reaksioni kimik.

LEXO TE PLOTE