Connect with Us

Përplasen makinat në Korçë/ Dy të plagosur me urgjencë drejt spitalit

Kronika

Përplasen makinat në Korçë/ Dy të plagosur me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Dy automjete janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në fshatin Çiflig të Korçës.

Nga informacionet paraprake mësohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur dy drejtuesit e mjeteve, emrat e të cilëve ende nuk bëhet me dije. Dy të plagosurit janë dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Korçës për të marë ndihmën mjekësore.

Raportohet se njëra nga makinat është kthyer në drejtim të një hotel buzë rrugës, ndërsa makina pas saj e ka goditur.

LEXO EDHE:  Aksidenti me dy viktima/ Banorët e ish-Kënetës protestë për sinjalistikën

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Helmimi në Fier/ Ministria e Shëndetësisë: Dalin nga spitali të gjithë nxënësit

Publikuar

-

Nga

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar sërish për nxenësit e helmuar në shkollën e mesme “Janaq Kilica” në Fier.

Ministria bën me dije se, fatmirësisht, kanë dalë nga spitali të gjithë nxënësit e helmuar, pasi gjendja e tyre shëndetësore paraqitet më e mirë.

Raportohet se, pak minuta më parë, ka lënë spitalin edhe nxënësit e fundit që po mbaheshin në observim në spitalin rajonal të Fierit, si pasojë e intoksikimit.

LEXO EDHE:  Video-Kësaj i thonë të vrasësh veten/ Shkodrani “fluturon” në autostradë, por e pëson keq

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Dishnicë- Çiflig/ Plagoset 21-vjeçarja

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme spitali rajonal i Fierit trajtoi rreth 60 nxënës me shenja të intoksikimit dhe neuroza paniku./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video-Aksident në Tiranë/ Sherr mes drejtuesve të automjeteve, ndërhyn policia

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka nodhur në një nga rrugicat pranë 21-Dhjetorit në Tiranë.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa drejtuesit e mjeteve janë konfliktuar deri në mbërritje të efektivëve të policisë.

Më poshtë po përcjellim pamjet nga momenti i parë pas përplasjes.


LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasje dhe trafik droge/ OFL ultimatum tre të rrezikshmëve të radhës

Publikuar

-

Nga

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– J. A., banues në Tepelenë, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Përmet ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ”Vrasja me dashje në lidhje me një krim tjetër, mbetur në tentativë” në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”. Gjithashtu, ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Rrethit Tiranë, me burgim të përjetshëm për veprën penale “Vrasja me paramendim” dhe me 4 vite për veprën “Armëmbajtja pa leje”. Në bashkim të dënimeve Gjykata e ka dënuar me burgim të përjetshëm, për veprat penale të mësipërme.

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Dishnicë- Çiflig/ Plagoset 21-vjeçarja

LEXO EDHE:  Arrestohet 22-vjeçari i shpallur në kërkim/ Kultivonte drogë në oborrin e shtëpisë

– K. B, banues në Gjirokastër, i cili është arrestuar nga autoritetet greke, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

– F. T., banues në Tiranë, për të cilin Gjykata e Rrethit Tiranë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” në bashkëpunim.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në Aktin Normativ nr. 1, të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

LEXO TE PLOTE