Connect with Us

Frika nga koronavirusi/ Përfaqësuesi i OBSH qetëson shqiptarët, mesazhi për mediat

Sociale

Frika nga koronavirusi/ Përfaqësuesi i OBSH qetëson shqiptarët, mesazhi për mediat

Publikuar

-

Mëngjesin e sotëm është mbledhur sërish Task-Forca, për masat kundër koronavirusit.

I pranishëm në këtë takim ishte edhe presidenti i Zyrës së OBSH në vendin tonë, Raul Gonzales.

Në fjalën e tij, Raul Gonzales theksoi se në Shqipëri ende nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus, ndërsa i drejtoi edhe një mesazh të fortë mediave për një informim të saktë të publikut.

“Në Shqipëri ende nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus. Ende nuk e dimë se pse nuk ka asnjë të prekur në Shqipëri, ndërkohë që në vendin tim personat e infektuar nuk kanë pasur asnjë kontakt me Italinë, me Kinën apo me persona që vijnë nga vendet e prekura.

LEXO EDHE:  Si të parandalohet një pandemi tjetër, përpara se ajo të shpërthejë

Po ashtu edhe mediat kanë një rol mjaft të fortë, pasi është shumë i rëndësishëm informimi me saktësi. Nuk duhet të shpërndajmë lajme të rreme, kjo do të ishte në dëm të shëndetit por edhe të ekonomisë së vendit.

Ne po punojmë 24 orë me qeverinë shqiptare dhe do të japim çdo mbështetje për institucione e shëndetësisë në Shqipëri”-tha Raul Gonzales./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Moti i keq me reshje të dendura/ Përmbytje dhe rrëshqitje dherash

Publikuar

-

Nga

Reshjet e shumta të shiut gjatë mbrëmjes së të martës kanë shkaktuar përmbytje në fshtatin Murqinë në Krujë.

Mësohet se si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, lumi Ishem ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytjen e disa hektarëve toke dhe rrezikuar disa banesa.

Po ashtu edhe në Librazhd ka pasur probleme, pasi si pasojë e reshjeve të shiut dhe motit të keq ka pasur shembje dherash.

LEXO EDHE:  Bilanc i frikshëm nga koronavirusi në Itali/ Humbin jetën 79 persona

LEXO EDHE:  Denoncoi konçensionarin në QSUT/ Mjeku tregon nëse është kërcënuar pas alarmit

Ndërkohë në Murrash janë konstatuar shembje gurësh dhe dherash duke shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Do të krijojë një parti të re?/ Meta shuan kureshtjen, sfidon publikisht mazhorancën

Publikuar

-

Nga

Ndërsa në media dhe në rrjetet sociale ka filluar të flitet mbi idenë se Presidenti Meta do të krijojë një forcë të re politike, ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta bën thirrje që të mos lodhen me konspiracione, ndërsa thekson se projekti i tij i vetëm është mbrojtja e Kushtetutës dhe demokracisë.

Ndërkohë që mazhoranca ka ngritur një komision për shkarkimin e Metës, ky i fundit duket se sfidon sërish hapur, ndërsa i drejton edhe një mesazh të fortë qeverisë, ku rithekson se do të jetë presidenti deri në 24 korrik 2022.

“Mos u lodhni kot me konspiracione!
Jam Presidenti i Republikës dhe lider i sovranitetit dhe unitetit kombëtar, në mbrojtje të Kushtetutës, lirisë dhe demokracisë!
Ky është projekti im i vetëm deri në 24 korrik 2022!
Nuk synoj, as për Kryeministër, dhe as për kryetar opozite deri atëhere. Por nga 2 marsi unë kam zbritur në shesh dhe do të vazhdoj shesh më shesh, në të gjithë Shqipërinë derisa të rivendosim vullnetin e sovranit në çdo institucion.
Po, qeveria duhet të ketë frikë nga POPULLI, jo POPULLI nga qeveria.”-shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 4 mars 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Duke pare pozicionimin e Plutonit ne qiellin tuaj, gjerat kane për t’iu ecur me se miri. Klima ne jetën ne çift do jete edhe me e ngrohte nga me pare dhe mund te merreni vesh për gjithçka me partnerin. Beqaret do takojnë shume persona interesante, por do e kenë te vështirë te hedhin menjëherë hapa. Ne planin financiar mos humbni kohen duke u marre me gjera te kota, por riorganizoni buxhetin.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju te dashuruarit do jeni shume te sinqerte gjate kësaj dite dhe do bëni te pamundurën për te sqaruar edhe mosmarrëveshjet qe iu kishin lindur. Beqaret do afrohen me persona me te cilët ndajnë interesa te përbashkëta. Ata mund t’i takojnë ne pune ose ne ndonjë trajnim ku do shkojnë. Për financat do përkujdeseni me shume se kurrë dhe do mund te gjeni zgjidhje për çdo problem.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Venusi do ketë ndikim te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ta përmirësojë atë. Merkuri nga ana tjetër do forcoje dialogun dhe mirëkuptimin. Beqaret do kenë një dite me te favorshme dhe do arrijnë te njohën me persona me vlera. Për financat duhet te dini te kujdeseni me tepër dhe te kryeni shpenzime te mirëmenduara. Po ja dolët sot, gjendja do jete e mire edhe nesër.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e zakonshme do jete kjo e sotmja për ju çiftet. Gjerat do rrjedhin shume natyrshëm dhe nuk keni për te pasur probleme serioze me partnerin. Beqaret do jene me te gatshëm për te dale neper takime e për te hedhur hapa te menjëhershme. Për fat, mundësitë e sotme do jene te jashtëzakonshme. Ne planin financiar nuk roitën vështirësi sepse prej kohesh dini si ta organizoni situatën.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Edhe pse Urani do mundohet t’ua destabilizoje marrëdhënien ne çift, ju dhe partneri do bëni te pamundurën qe kjo gjë te mos ndodhe. Dëgjojeni zemrën dhe besojini me tepër atij qe keni ne krah. Beqaret jo vetëm qe do kenë njohje, por mund te hedhin edhe hapat e para drejt një lidhjeje afatgjate. Ne planin financiar mundohuni te mos ndërmerrni shume rreziqe qe te mos keni as probleme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Partneri do jete shume romantik gjate kësaj dite do iu beje te ndiheni si neper ëndrra. Nuk do mungojnë përkëdheljet dhe puthjet ne çdo moment. Beqaret do kenë një dite gjithashtu te favorshme. Ata do joshin dhe do joshen ne çdo moment. Ne planin financiar do jeni me te motivuar për ta përmirësuar situatën dhe do merrni gjithë masat e nevojshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Të gjithë ata që kanë kaluar ditë të vështira së fundmi, sot do ndihen me më shumë energji për të sqaruar gjithçka. Mund të heqin dorë edhe nga disa zakone të hershme. Beqarët do kenë fat me shumicë dhe do fillojnë të ndërtojnë mure të fortë për një lidhje afatgjatë. Sektori i financave do mbetet i kënaqshëm dhe nuk do keni probleme serioze. Do ndiheni shumë të qetë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Gjatë kësaj dite do e thelloni edhe më shumë marrëdhënien me partnerin. Do e shprehni pafund dashurinë dhe do bëni edhe premtime. Beqaret do kërkojnë persona specialë e pa të meta çka nuk do mund të arrihet sot. Dita do jetë e zakonshme. Financat do kenë disa përmirësime të vogla që në fakt do ju ndihmojnë të zgjidhni disa probleme të mbetura pezull.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do keni përshtypjen se nuk keni përfituar mjaftueshëm nga jeta dhe do doni te bëni ndryshime sa më parë. Ne çdo moment do i shprehni ndjenjat edhe me shumë dhe goxha persona do bien pre e joshjes tuaj. Beqarët jo vetëm qe do keni takime, por do hidhni edhe hapat e para drejt një lidhjeje të qëndrueshme. Ne planin financiar do ju ndodhë një problem që do ua turbullojë gjithçka.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Më shumë se kurrë më parë ju do i kushtoni rëndësi të madhe jetës tuaj në çift. Do shmangni me çdo kusht mosmarrëveshjet dhe problemet. Beqarët do afrohen me disa persona që do i bëjnë t’iu rrahe fort dhe me ta mund të fillojnë lidhje të pathyeshme. Për financat dita duket e mërzitshme. Nuk do jeni shumë të përqendruar dhe mund te bëni gabime me shpenzimet.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse doni që gjërat t’iu ecin sa më mirë me atë që keni në krah duhet me patjetër të bëni më tepër lëshime. Po menduat se ju nuk keni bërë gabime dhe t’ia hidhni gjithë fajin personit në krah gjërat do ndërlikohen edhe më shumë. Beqarët do joshin gjithë kohës, por nuk do kenë shumë fat. Dielli do i privilegjojë përkohësisht financat dhe gjendja do jetë e kënaqshme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse keni nj lidhej te fortë dhe harmonike sot gjërat do përmirësohen akoma dhe me shumë. Do ndiheni të plotësuar dhe nuk do keni çfarë të kërkoni më shumë prej yjeve. Beqarët do ndihen ende të pasigurt për hapat që do hedhin dhe do stepen të ecin më tej. Ne planin financiar do favorizohen transaksionet financiare dhe asgjë e keqe nuk do ju ndodhe.

LEXO TE PLOTE