Connect with Us

Dhjetëra nxënës mbërrijnë me ambulanca në spital/ Dyshimet e para

Kronika

Dhjetëra nxënës mbërrijnë me ambulanca në spital/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shkollën“Janaq Kilica”, në Fier ku dhjetëra nxënës mësohet se kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Mësohet se në urgjencën e Spitalit Rajonal të Fierit situata është kaotike, ndërsa dhjetëra nxënës kanë mbërritur me ambulancë me të njëjtat simptoma.

Në vend ndodhet edhe Drejtori i Policisë së Fierit i cili ka nxjerrë nga spitali mediat dhe po ashtu edhe Drejtoresha e Arsimit në Fier Yllka Beci.

Janë të paktën 15 nxënës që kanë paraqitur simptoma dhe janë dërguar në spital.

Ndërkohë, sipas informacioneve paraprake, dyshohet se është hedhur lëndë helmuese në shkollë.

Prokuroria dhe grupi hetimor kanë nisur menjëherë hetimet..

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Situatë kaotike në Urgjencën e Spitalit të Fierit/ Dhjetëra nxënës të helmuar mbërrijnë me barelë

Publikuar

-

Nga

Situatë kaotike është krijuar në urgjencën e Spitalit Rajonal të Fierit pasi ambientetet e këtij spitali janë mbushur me nxënës të shumtë por edhe me familjarë të tyre.

Dhjetëra nxënës të shkollës “Janaq Kilica” kanë mbërritur me ambulancë në urgjencë pasi kanë pasur probleme në frymëmarrjen.
Mësohet se disa prej nxënësve kanë mbërritur në spital me barela.

Në spital ndodhet edhe Drejtori i Policisë së Fierit  po ashtu edhe Drejtoresha e Arsimit në Fier Yllka Beci.

Deri tani raportohet se janë të paktën 15 nxënës që kanë paraqitur simptoma dhe janë dërguar në spital.
Nxënësit kanë mbërritur në spital me marrje mendsh, të vjella, ndërkohë që ende nuk bëhet i ditur shkaku i helmimit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Helmohen në shkollë/ Nxënësit nisen me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shkollën “Janaq Kilica”, në Fier, ku disa nxënës mendohet se janë helmuar.

Burimet bëjnë të ditur se rreth 10 nxënës kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen gjatë orës së mësimit dhe janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Kujtojmë këtu se rreth një javë më parë, në të njëjtën shkollë, gjashtë nxënës shfaqen probleme gjatë orës së mësimit dhe u dërguan në spital me shenja helmimi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Ngërçi” me trupën gjykuese/ Nuk zgjat as dy minuta seanca ndaj Emiljano Shullazit

Publikuar

-

Nga

Ka zgjatur vetëm 2 minuta seanca e sotme ndaj Emiljano Shullazit dhe anëtarëve të bandës së në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Shtyrja e seancës së sotme ka ardhur për shkak të mosplotësimit të trupës gjykuese.

Prej më shumë se një viti procesi ndaj Shullazit ka ngecur në Apel, ku Shullazi dhe grupi i tij apeluan vendimin e shkallës së parë.
Në fund të dhjetorit KLGJ i ka nisur një shkresë Ministrisë së Drejtësisë, të cilës i i kërkon zhbllokimin e situatës duke sugjeruar ndryshime ligjore.

Emiljano Shullazi u dënua nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda me 14 vite burg, ndërsa grupi në total me 55 me për krijim të grupit të strukturat kriminal, gjobvënie dhe kanosje për shkak të detyrës./CNA.al

LEXO TE PLOTE