Connect with Us

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Zbardhen të tjera detaje, shoqërohen disa persona

Kronika

Vrasja e dyfishtë në Durrës/ Zbardhen të tjera detaje, shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Të tjera detaje kanë dalë në ditë në lidhje me ngjarjen e rëndë, mbrëmjen e djeshme në Shkozet të Durrësit, ku dy persona u ekzekutuan me armë zjarri.

Mësohet se dy viktimat janë, Dorjan Shkoza 35 vjeç dhe Anxhelo Avdia 24 vjeç.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm mësohet se rreth 13 persona janë shoqëruar si autorë të dyshuar, për vrasjen e mbrëmshme, por më pas disa prej tyre janë lënë të lirë.

LEXO EDHE:  Rrëfehet grabitësi i bankës në Durrës: Kisha borxhe në bixhoz

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës.  Njëri nga viktimat Dorjan Shkoza disa vite më parë ka bërë 5 vite burg ndërkohë 24 vjeçari dhe pse nuk është një person i skeduar nga policia është një person që në zonë njihet për shitje dhe trafikim narkotikësh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përfshihet nga flakët një banësë në Korçë/ Evakuohen studentet

Publikuar

-

Nga

Një banesë tre katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotmë në Korcë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të xhamisë së vjetër, teksa zjarri ka filluar nga dhoma ku banonin tre studente.

Mësohet se tre vajza studente që jetonin në banesë janë evakuuar dhe nuk ka të lënduar në njerëz.

Ndërkaq, shkak i zjarrit  dyshohet të jetë bërë pajisja elektrike që përdorej për ngrohje në banesë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i dy të rinjëve në Durrës/ Gjendet e djegur një makinë

Publikuar

-

Nga

Pas ekzekutimit të dy të rinjëve në Durrës, një makinë është gjetur e djegur në Rrogozhinë.

Makina dyshohet se i përket autorëve të krimit të dyfishtë që tronditi mbrëmjen e sotme Durrësin ku mbetën të vrarë Anxhelo Avdia dhe Dorjan Shkoza.

Automjeti i gjetur i djegur është me targa të vjedhura.

Paraprakisht, bëhet me dije se Anxhelo Avdia ka marrë plumba të shumë në trup por ka mbërritur me shenja jete në spital, por fatkeqësisht s’ka mundur të mbijetojë.

LEXO EDHE:  Plumbat trondisin Durrësin/ Shkon në dy numri i viktimave

LEXO EDHE:  I dënuar në Angli për vrasje/ Arrestohet në Durrës 23-vjeçari

Ndërkohë, viktima tjetër, 35 vjeçari Dorjan Shkoza ka mbetur i vdekur në vend.

Anxhelo Avdia dhe Dorjan Shkoza kanë qenë duke ecur anës rrugës bashkë me disa shokë të tyre, dhe janë qëlluar me breshëri kallashnikovi nga një makinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I dënuar me 8 vite burg për drogë/ Zbulohet emri i viktimës së dytë në Durrës

Publikuar

-

Nga

Është identifikuar edhe viktima e dytë i cili humbi jetën mbrëmjen e sotme në Durrës, pasi u ekzekutua me kallashnikov.

Mësohet se ai është Dorjan Shkoza 35 vjeç.

Ai ka qenë i dënuar me 8 vjet për drogë dhe ka dalë nga burgu  në fund të 2010-ës.

Në këtë ngjarje ka mbetur i vrarë edhe Anxhelo Avdiaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE